Penaltový hrdina Baníku Prekop: Ještě je před námi poslední zkouška

Útočník Erik Prekop (27) věří, že se ostravští fotbalisté postupem do play off o účast v Konferenční lize odrazí k lepším výkonům po výsledkově nevydařeném úvodu sezony. Řekl to novinářům po odvetě 3. předkola na hřišti Austrie Vídeň, kde Baník remizoval 1:1 a v součtu s úvodní výhrou 4:3 rakouského soupeře vyřadil. Prekop skóroval z penalty, která dala vzpomenout na podobnou situaci z 2. předkola Evropské ligy proti Legii Varšava.
Ve čtvrtek ve Vídni zahrávala Ostrava pokutový kop na konci první půle po faulu na Davida Buchtu. Před dvěma týdny přitom po faulu na Prekopa mohl právě Buchta z penalty srovnat dvojzápas s Legií, jenže neproměnil. Slovenský útočník tehdy přiznal, že si chtěl míč vzít sám, nakonec ale dostal přednost spoluhráč. Tentokrát si role vyměnili a Prekop s přehledem poslal brankáře na opačnou stranu.
"Byli jsme určení čtyři, tak jako v minulých zápasech. Jak jsem viděl, že Buchtič byl faulovaný, tak jsem si šel pro míč. Ani nikdo nepřišel, že by chtěl kopat. Věřil jsem si," ujistil Prekop. "David přišel, podal mi ruku a řekl mi, že ji dám a že mi věří," ocenil podporu spoluhráče.
Nervy ze železa ???? ukázal ve Vídni ostravský útočník Erik Prekop. V nastaveném čase první půle bezpečně proměnil penaltu a poslal Baník do vedení. ⚽
— ČT sport (@sportCT) August 14, 2025
Přímý přenos sledujte i nadále na ČT sport. ????
Více ???? https://t.co/wqNGZK4Y1K pic.twitter.com/Gk9zSz8P5f
Zkušený forvard táhne Baník v evropských pohárech, trefil se už ve třetím utkání za sebou. Austria dokázala jen srovnat v 67. minutě zásluhou Philippa Wiesingera.
"Smekám obrovský klobouk před kluky vzadu, uskákali toho mraky. Každý tam nechal úplné maximum," uvedl Prekop. "Takový výsledek jsme potřebovali, od něčeho se odrazit. Spadl nám obrovský kámen ze srdce, poslední minuty byly opravdu náročné. Jak fyzicky, tak psychicky," přidal.

Ostrava hrála hlavní fázi evropského poháru naposledy v Poháru UEFA 2008/09. Nyní potřebuje vyřadit ještě slovinské Celje, na jehož hřišti začne 21. srpna závěrečný dvojzápas kvalifikace. "Je to důležitý postup, splnili jsme cíl. Ale ještě je před námi poslední zkouška," upozornil Prekop.
Související články






Komentáře (3)
Přidat komentářPěkně Erik, nevím, co by jsme bez něj dělali. Snad se hecneme i na Cejl, venku plichta doma to urveme o gól
Na postup přes Celje věřím více než jsem věřil na vyřazení Austrie.
Jak může mít Austria xG jenom 0,15, když ten gól týpek dorážel skoro z brankové čáry?
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele