Hapoel Beer-Sheva doma vysoko zvítězil, i přesto po závěrečném hvizdu smutnil

V posledním kole skupiny C Konferenční ligy se střetla mužstva Hapoelu Beer Sheva a vídeňské Austrie. Hosté neměli šanci na postup, nicméně chtěla svoji evropskou cestu zakončit vítězně. Hapoel ještě doufal v zaváhání polského Lechu, které však nepřišlo, a tak i přes výhru 4:0 do jarní fáze Konferenční ligy nepostoupil.
03.11.2022 | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Hapoel Beer-Sheva potřebuje vyhrát, Austria chce první výhru

Austria Vídeň by se jen velmi nerada loučila se skupinovými boji bez výhry, což bude chtít napravit v posledním utkání. Má stále ještě šanci vyhnout se chvostu tabulky, ale bude to mít mimořádně těžké. Domácí Hapoel totiž hraje o postup.
02.11.2022 | Previews | 4 komentáře

Austria hrála s Lechem 1:1 a ten má postupové trumfy ve svých rukou

O tom kdo doprovodí Villarreal do jarní fáze soutěže se rozhodne až v posledním kole. Austria remizovala s Lechem Poznań 1:1 a to je výsledek, který samozřejmě více vyhovuje hostům. Rakouský celek tím definitivně ztratil jakékoliv šance postoupit, kdežto ten polský si udržel stávající druhou příčku.
27.10.2022 | Komentáře a souhrny | 4 komentáře

Austria Vídeň hraje o život s Poznaní

Austria Vídeň přivítá ve čtvrtek večer v Evropské konferenční lize v Generali Areně polského mistra Lech Poznaň. Navzdory tomu, že si ze svých úvodních čtyř zápasů odnesly pouze bod, mají "Fialky" stále velkou šanci na postup do vyřazovací fáze. Hosté jsou s pěti body druzí.
27.10.2022 | Previews | 4 komentáře

Villarreal zůstává stoprocentní, dnes porazil Austrii

Villarreal zůstává stoprocentní a tentokrát za to děkuje především střídajícímu mladíčkovi Nicolasovi Jacksonovi. Senegalský talent rozhodl utkání v 88. minutě.
13.10.2022 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Austria by se ráda odlepila ode dna, čeká ji ale velký favorit

Villarreal kráčí děním ve skupině C bez jediného problému a po třech kolech má na svém kontě devět bodů. Úkol zabránit mu v zisku dalších a tedy postupu připadl pro toto kolo Austrii, jenže vídeňský celek rozhodně nemá formu na překvapení. Dosud dal jen jedinou branku a musel se smířit s posledním místem.
12.10.2022 | Previews | 3 komentáře

Villarreal rozemlel obranu Austrie pěti góly

Jen co se vrátil domů, dal o sobě hlasitě vědět. Řeč je o útočníkovi Josém Luisovi Moralesovi, který zde, na Estadi Ciutat de València odehrál v barvách domácího Levante devět sezon. A dnes se třemi góly podepsal pod drtivou výhru Žluté ponorky.
07.10.2022 | Komentáře a souhrny | 3 komentáře

Austria se chce dostat z posledního místa proti Villarrealu

Ve čtvrtek večer se otevřou brány Estadi Ciutat de València pro všechny fanoušky, kteří si nechtějí nechat ujít atraktivní duel mezi Villarrealem a Austrií Vídeň. Žlutá ponorka by ráda zůstala stoprocentní a proti rakouskému klubu by s tím neměla mít zásadní potíž.
05.10.2022 | Previews | 3 komentáře

Lech Poznań díky Ishakovi a dvougólovému Veldemu porazil Austrii Vídeň

Lech Poznań odehrál v Evropské konferenční lize další velmi dobré utkání, po předchozí těsné prohře proti Villarrealu si tentokrát připisuje tři body za výhru 4:1 nad Austrií Vídeň. Skóre otevřel v první půli Ishak, hned vzápětí však dokázali hosté srovnat prostřednictvím Braunödera. Ještě do poločasu mohl otočit skóre z penalty Fischer, jenže proti Bednarekovi neuspěl. V druhé půli převzal zpátky iniciativu domácí celek a díky brankám dvěma brankám Veldeho a gólu Skóraśe si došel pro důležité vítězství.
15.09.2022 | Komentáře a souhrny | 5 komentářů

V souboji klubů ze střední Evropy se střetne Lech Poznaň s Austrií Vídeň

Ve druhém kole základní skupiny Evropské konferenční ligy se utká Lech Poznaň s vídeňskou Austrií. Oba kluby budou chtít poprvé naplno bodovat, dá se očekávat vyrovnané utkání, které nemá výrazného favorita.
14.09.2022 | Previews | 5 komentářů
10.01. Austria - Brno 3:4

Přípravné utkání:

Austria Vídeň - Zbrojovka Brno 3:4 (3:2)

Branky: 14., 15. a 19. Fischer - 20. Ševčík, 45. Hladík, 68. Nečas, 85. Blecha.

Sestava Brna:

I. poločas: Berkovec - Hrabina, Štěrba, Šural, Granečný - Texl, Fousek - Hladík, Ševčík, Alli - Řezníček.

II. poločas: Hrubý - Koželuh, Endl, Hlavica, Divíšek - Blecha, Souček - Matejov, Pachlopník, Falta - Nečas. Trenér: Dostálek.

(ČTK)
03.01. Austria Vídeň představila Wimmera
Michael Wimmer byl představen jako nový trenér Austrie Vídeň, své místo mu přepustil Manfred Schmid. Rakouský klub je po podzimu na šestém místě tabulky, manko na vedoucí Salzburg činí šestnáct bodů. (kicker.de)
03.01. Wimmer na lavičku Austrie Vídeň?
Austria Vídeň zřejmě již našla náhradu za trenéra Manfreda Schmida. Rakouský celek má podle posledních zpráv převzít Michael Wimmer, jenž byl naposledy trenérem Stuttgartu. (transfermarkt.de)
09.10.2022 Austria ovládla vídeňské derby
Výsledek dnešního vídeňského derby: Rapid Vídeň - Austria Vídeň 1:2 (90+1. Bajic - 4. Huskovic, 16. z penalty Fitz).
13.07.2022 Austria Vídeň začne s bodovým odpočtem
Se třemi minusovými body vstoupí do nové sezony rakouské Bundesligy vídeňská Austria. Tradiční klub byl potrestán kvůli finančním potížím, navíc obdržel pokutu 20 tisíc eur. (transfermarkt.de)
09.07.2022 Remeš ulovila brankáře Pentze
Patrick Pentz opustil Austrii Vídeň a může se těšit na francouzskou ligu. Rakouský brankář zamířil zdarma do Remeše, kde podepsal tříletý kontrakt. (transfermarkt.de)
22.06.2022 Ranftl se vrátí do rakouské ligy
Reinhold Ranftl bude znovu hrát ve vlasti. Záložník loni přestoupil z LASKu Linz do Schalke, nyní bylo dojednáno roční hostování v Austrii Vídeň. (transfermarkt.de)
18.06.2022 Austrii Vídeň posílil Baltaksa
Matan Baltaksa se vydává z Izraele do Rakouska. Šestadvacetiletý obránce přestupuje z Maccabi Tel-Aviv do Austrie Vídeň, kde podepsal smlouvu do roku 2025. (transfermarkt.de)
16.06.2022 Austrii Vídeň posílil Früchtl
Christian Früchtl přestupuje z Bayernu Mnichov do Austrie Vídeň. Talentovaný brankář podepsal smlouvu do roku 2025, úřadující německý mistr si zajistil právo zpětného odkupu. (transfermarkt.de)