Ligue 1 - souhrn 22. kola: Marseille nestačila na Nice

04.02.2023, 18:57, aktualizováno 05.02.2023, 22:39
Gaëtan Laborde (© AFP)

Bitvu o jih Francie zvládlo lépe Nice, které pod trenérem Didierem Digardem i nadále vzkvétá. PSG i bez Mbappého a Neymara dokázalo otočit proti Toulouse a upevnit si vedení v tabulce. RC Lens si naopak připsal další zaváhání, tentokrát remizoval 1:1 v Brestu. Lille vyhrálo v Rennes a dotahuje se k pohárovým příčkám, AS Monaco veze body z Clermontu...

Olympique Marseille - OGC Nice 1:3

05.02.2023 20:45

Góly: 60. Ruslan Malinovskyj - 38. Sofiane Diop, 44. Gaëtan Laborde, 85. Billal Brahimi

Les Aiglons potvrdili dobrou formu, o které se v uplynulém týdnu přesvědčili i v Lens a Lille. Rázem je z toho posun na osmou příčku, zatímco OM nevyužilo možnost si na druhé pozici vytvořit náskok.

Už po necelých 180 sekundách se hosté hnali do útoku, v jehož závěru nová posila Terem Moffi pobídnul Képhrena Thurama, jenže ten zcela neobsazený pálil z první z hranice vápna těsně mimo. I Sofiane Diop pochopil, že by to mohlo jít, nicméně se svým pokusem selhal. Potom při slibné akci domácích volil Jonathan Clauss individuální zakončení, a tím protáhnul Kaspera Schmeichela.

Syn slavného otce musel na zem také ve 22. minutě, to když po přiťuknutí od Payeta mířil dolů k levé tyči Cengiz Ünder. Na Stade Vélodrome panovala výborná atmosféra, tu však poněkud zmrazil Diop, když ve 37. minutě rybičkou dorazil štiplavou ránu Gaëtana Labordeho - 0:1. A tým kouče Didiera Digarda stihnul do poločasového odchodu do šaten svoje vedení ještě zdvojnásobit.

Pau López totiž tentokrát Thuramovu střelu pouze vyrážel k Labordemu, jemuž při ráně pravačkou pak vůbec nevadilo, že stál celkem z úhlu - 0:2. V 53. minutě Terem Moffi ukázal, že není vůbec snadné jej odstavit od míče, marseillský muž v rukavicích však třetí pohromu prozatím nepřipustil.

Také ve druhém dějství se hrálo ve vysokém tempu, a tak není divu, že nezůstalo u dvou branek. Po hodině hry sehráli svěřenci trenéra Igora Tudora kombinaci, která připomněla úvodní šanci zápasu v podání Thurama. Rozdíl byl akorát v tom, že po přihrávce Alexise Sáncheze cílil Ruslan Malinovskij na místo určení - 1:2. Mistr Francie z roku 2010 vycítil příležitost, čímž na každý pád zároveň nechával pootevřená vrátka ve své defenzivní řadě.

V 71. minutě to byl Clauss, kdo opět zaměstnal Schmeichela, ačkoli pálil zřejmě z ofsajdu. Následně musel López boxovat proti Jordanu Lotombovi. Při další příležitosti si skvěle zaběhnul za obranu Sánchez, ale centr v rozhodující moment nezasáhnul. Chilský fotbalista příště volil slabé zakončení, což platilo i pro Thurama na opačné straně barikády.

Definitivní tečku učinil v 86. minutě Brahimi, kdy technickou střelou rozvlnil síť u vzdálenější (levé) tyče - 1:3. Pro Nice šlo o devátou výhru v sezoně, přičemž o další se pokusí za týden, kdy na stadionu Allianz Riviera změří síly s Ajacciem. Olympique zajíždí do Clermontu.

Stade Brestois - RC Lens 1:1

05.02.2023 17:05

Góly: 54. Jérémy Le Douaron - 83. Jonathan Gradit

Racing si tedy na konto po porážce s Nice připisuje druhou nečekanou ztrátu, která při formě Marseille a Monaka komplikuje hon za konečnou druhou příčkou. Naopak Les Pirates sice prodloužili sérii neporazitelnosti na pět zápasů, ale přesto se jich dál budou týkat záchranářské starosti.

Už v 7. minutě musel míč nadvakrát krotit Brice Samba, což se mu tak docela nepodařilo. Naštěstí pro družinu Francka Haiseho si Pierre Lees-Melou s dorážkou pranic neporadil, což si zopakoval i v době, kdy se úvodní půlhodina tohoto klání pomalu ale jistě stavála minulostí. Krátce poté pobídnul Loïs Openda kolegu Deivera Machada, který dobře vyzkoušel pozornost Marca Bizota.

VAR během této akce reklamovanou ruku ve vápně nepotvrdil, a tak se do poločasového hvizdu řešila už pouze jedovka z kopačky Opendy, kterou domácí jednička za svá záda nepustila.

Přesně to samé platilo i po změně stran, kdy musela lapit pokus Salise Abdula Sameda. Steve Mounié pak rozkmital svoje rychlé nohy, avšak místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče volil zakončení, které Samba vytěsnil na rohový kop.

Při další akce Remeše servíroval Pierre Lees-Melou přihrávku napříč pokutovým územím. Na zadní tyči si počíhal Jérémy Le Douaron a zblízka rozvlnil síť - 1:0. O vyrovnání se za čtvrt hodiny, tedy po sedmdesáti minutách hry, chtěli postarat Salis Abdul Samed a Julien Le Cardinal. První jmenovaný nastřelil obránce, zatímco ten druhý při dorážce jenom těsně minul.

Až v 83. minutě rozehráli nakrátko roh hosté. Bizot místo toho, aby centr chytil "do košíku", odehrával nohou, čímž - i díky dvěma odrazům - nabídnul možnost ke skórování v malém vápně se pohybujícímu Jonathanu Graditovi, který jí nepohrdnul - 1:1. Dvě minuty před vypršením řádné hrací doby nabral směr svatyně Brestu Rémy Labeau Lascary, jenž chtěl vybíhajícímu gólmanovi zahrát na housle, což se s úspěchem nesetkalo. Marco Bizot si za tento zákrok, kterým zachránil bod, vysloužil potlesk tribun.

AC Ajaccio - FC Nantes 0:2

05.02.2023 15:00

Góly: 64. Evann Guessand, 89. Ludovic Blas (pen.)

Bývaly doby, kdy to kluby z pevniny měly na Korsice hodně těžké. V tomto ročníku nic podobného neplatí, jelikož horší domácí statistiku než L’ours má pouze dvacáté Angers SCO. Les Canaris tedy dokázali zareagovat na prohru s Marseille, která ukončila jejich šestizápasovou sérii neporazitelnosti.

Z časomíry ještě neuteklo dvacet minut, když Cyrille Bayala napřáhnul z nějakých dvaadvaceti metrů a za Albanem Lafontem zvonilo břevno. Ve zbývajících minutách první pětačtyřicetiminutovky postrádali borci na obou stranách barikády klid v zakončení, a tak se po hvizdu sudího Ruddyho Buqueta putovalo do šaten za stejného stavu, jaký svítil na ukazateli před úvodním výkopem.

Po změně stran zahrozili jako první hosté, avšak scházela jim přesnost. To samé platilo o dalekonosném pokusu Youcefa Belaïliho. V 64. minutě Samuel Moutoussamy slavil úspěch se svým obloučkem, jelikož jej ve vápně přetavil v gól Evann Guessand, když z voleje procedil balon za záda Benjamina Leroye - 0:1.

Jak na hrací ploše, tak na střídačce to v podání Ajaccia začalo být poněkud nervóznější. V 78 minutě měl blízko ke gólu Fabien Centonze. Muž v rukavicích byl překonán, jenže za něj zaskočil Mohamed Youssouf. Krátce předtím přišel na trávník Marcus Coco, pro kterého se jednalo o jubilejní dvoustý start v Ligue 1.

Zblízka tedy sledoval, kterak v 86. minutě Ismaël Diallo zahrál rukou, což si sudí musel potvrdit. Obránce z Pobřeží slonoviny pak vyloučil a nařídil penaltu, které se chopil Ludovic Blas, jenž naprosto nekompromisním způsobem pálil pod břevno, díky čemuž zaznamenal svou čtvrtou branku v sezoně - 0:2. Skvadra Oliviera Pantaloniho už neměla prostor na jakoukoli korekci.

AJ Auxerre - Stade Reims 0:0

Góly: -

AJA může alespoň těšit, že ukončilo sérii sedmi po sobě jdoucích porážek. Sestupovou zónu však za aktuální konstelace se čtrnácti body neopustí. Naopak Les Rouges et Blanc se vyšplhali do horní poloviny tabulky, na čemž má velkou zásluhu skutečnost, že už od září nepoznali hořkost porážky!

Minule proti Monaku předvedl Nuno Da Costa velmi dobrý výkon. Tentokrát na něj mohl navázat už po 180 sekundách, kdyby neminul zařízení. Ve 12. minutě dobře umístil střelu Gauthier Hein, přesto na Yehvanna Dioufa nevyzrál. Na opačném pólu musel Ionut Radu likvidovat pokus Alexise Flipse.

Ve 28. minutě si ve vápně zpracoval balon Junya Ito, jednoduchou kličkou si udělal prostor, jenže pak rozhodně netrefil podle svých představ. Hlavička jeho spoluhráče Emmanuela Agbadoua postrádala přesnost, což platilo i pro následné zakončení Rayana Ravelosona. Právě rodák z Madagaskaru ve 35. minutě servíroval pro Matthise Ablineho, který v pokutovém území volil střelu z otočky, kterou mu výtečně vykryl Diouf. Do finálního hvizdu úvodního poločasu Flips potvrdil, že tohle není jeho den.

Hein se do listiny nezapsal ani po startu druhé půle, ve které nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal potrestat chybku hostujícího brankáře. Abline dál zlobil defenzivu výběru Williama Stilla, jenže v 50. minutě se mu v rozhodující moment postavil do střely Yunis Abdelhamid. Při další šanci byl vidět Hamza Sakhi, ale Diouf byl znovu připravený.

V 73. minutě se Matthis Abline chytnul za hlavu, protože to zkoušel nadějně, nicméně ve finále taky nepřesně. Junya Ito záhy připravil pozici pro Marshalla Munetsiho, který skóroval. Japonský asistent si však nepohlídal ofsajdovou hranu. Až v samotném závěru o sobě dal vědět Folarin Balogun. Útočník, který takhle v nastavení zařídil remízu v Parku princů, byl o zlomek sekundy pomalejší, než gólman Radu.

FC Lorient - Angers SCO 0:0

Góly: -

Tohle opravdu není sezona klubu ze Stade Raymond Kopa. Obhajoba čtrnácté příčky z minulého ročníku zdá se býti spíše utopií, zvlášť když po dvaadvaceti kolech činí ztráta na první nesestupové místo deset bodů. Les Merlus naopak dál okupují sedmou pozici.

Kouči SCO Abdelazizovi Bouhamazovi v boji o udržení nikterak nepomohla skutečnost, že Sofiane Boufal vyslyšel volání klubu Al-Rayyan a vrátil se hrát do Kataru, kde zažil mimořádně povedené mistrovství světa. Problém je, že Adrien Hunou, Amine Salama či Abdallah Sima nemají nejlepší formu. A hrát na 0:0 se přece nedá.

Úvodní dvacetiminutovka nepřinesla fanouškům na Stade du Moustoir prakticky žádný důvod k radosti. Až poté došlo na přímý kop, který bez potíží lapil Vito Mannone. Ve 28. minutě se musel činit i jeho protějšek Paul Bernardoni, když zkrotil nepříjemnou střelu, kterou jeho směrem vyslal Vincent Le Goff.

Bamba Dieng nechtěl coby útočník zaostávat, avšak nepropálil před sebou stojící obránce. Ve 36. minutě se se svou dobrou hlavičkou prezentoval Ibrahima Niane a muž v rukavicích svůj tým podržel. Poločas zakončil se technickým a nepřesným pokusem domácí záložník se čtrnáctkou na dresu, totiž Romain Faivre.

Mannone si opět vysloužil potlesk, když dvanáct minut po startu druhé půle výborně vyrazil dobrou ránu z kopačky Nabila Bentaleba. Další možnosti se mezi tři tyče nevešly, což platilo i pro tu, kterou stvořil střídající Yoann Cathline, jenž cílil do boční sítě. Jednička ve službách Lorientu si poradila i s navštívenkou od Himada Abdelliho, takže rozhodčí Willy Dejalod skutečně nedostal ani jednou příležitost k tomu, aby fouknutím do píšťalky potvrdil vstřelenou branku.

Racing Strasbourg - Montpellier HSC 2:0

Góly: 1. Habib Diallo, 45+1. Habib Diallo

Tahle partie v rámci 22. kola jenom potvrdila trápení MHSC, který z posledních šesti duelů vyhrál v Ligue 1 jedinkrát proti sestupem ohroženému Auxerre. Starosti s udržením mezi francouzskou elitou má i Racing, který díky tomuto třetímu vítězství poskočil na 18 bodů, přestože hrál hodinu o deseti.

Po odchodu Ludovica Ajorqueho do Mohuče leží střílení branek především na bedrech sedmadvacetiletého Senegalce, který se prvního zásahu dočkal už v úvodní minutě, byť osmisekundový rekord Kyliana Mbappého nepřekonal. Jeho volej z hranice malého čtverce byl však po pobídce od Morgana Sansona z levé strany naprosto nechytatelný - 1:0.

V následující fázi byli dál aktivnější domácí, což vyústilo v ostrý zákrok Jean-Eudese Aholoua, který ostře atakoval Khalila Fayada, za což si vysloužil rovnou červenou kartu. Oba borci si z tohoto incidentu odnesli zranění, na základě kterého musel o poločasové pauze střídat i faulovaný. V té době už la Paillade ztráceli na protivníka dva zásahy.

Coby poslední hráč totiž vyrobil Kiki Kouayaté špatnou malou domů, které se chopil Diallo, aby obešel Benjamina Lecomteho a z úhlu dokázal rozvlnit síť - 2:0. Ve druhém poločase se klub z jihu Francie dočkal snížení, ale radost byla pouze krátkodobá, jelikož si Elye Wahi bohužel nepohlídal ofsajdovou hranu.

Další fotbalista, kterého poslal Romain Pitau na trávník až v průběhu zápasu, tedy Faitout Maouassa, vymyslel střelu, jaká by patrně měla gólové parametry, kdyby nebyla tečovaná. V dalších minutách to byly ze strany Montpellieru spíše jenom náznaky. A když už Wahbi Khazri hlavou zamířil do prostoru mezi třemi tyčemi, vychytal jej připravený Matz Sels.

Clermont Foot - AS Monaco 0:2

05.02.2023 13:00

Góly: 3. Guillermo Maripán, 13. Breel Embolo

Hráči AS stihli oba góly vsítit ještě během úvodní desetiminutovky. Nakonec jim stačily k celkově třináctému vítězství, kterým zároveň prodloužili sérii neporazitelnosti na sedm zápasů. Les Lanciers sice posedmé prohráli, přesto je třeba dále hledat největší adepty na sestup jinde.

Už ve 3. minutě získali hosté možnost rozehrát přímý kop z rohu pokutového území. Jeho exekuce se nakonec ujal Caio Henrique, jenž centr směřoval na malé vápno, kde Guillermo Maripán hlavičkoval do země, od které se kulatý předmět odrazil na místo určení - 0:1. Přesně za deset minut přibyla Pascalu Gastienovi na čele druhá vráska.

Při rychlém protiútoku do rozhozené obrany Takumi Minamino pobídnul na levé straně Alexandra Golovina, jenž se vyhnul obránci a nacentroval před bránu, kde Minamino sice míč nezasáhnul, avšak hlavička Breela Embola z bezprostřední blízkosti všechno jistila - 0:2. Pro švýcarského reprezentanta šlo o šestý zásah z posledních šesti utkání.

Po třetím zářezu zatoužil ještě během úvodní dvacetiminutovky Caio Henrique, avšak Mory Diaw s touto slabou střelou neměl větší problémy. Ve 28. minutě se o slovo opět přihlásil dvakrát zmiňovaný japonský štírek, jehož zakončení skončilo na boční síti. Mohamed Camara po půlhodině hry snížení neobstaral, protože o dobrý metr přestřelil. Ve zbývající pasáži už žádný pokus mezi tři tyče nešel.

Ve druhé půli si hosté spíše hlídali náskok, což se jim v podstatě dařilo bez nesnází. Tedy až do 88. minuty. Krátce poté, co byl gól Kevina Vollanda anulován pro ofsajd, pobídnul Yohann Magnin v šestnáctce kolegu Jima Allevinaha, který jen těsně minul levou tyč. V poslední nastavené minutě ještě musel na zem Nübel, takže Monaco posedmé v sezoně neinkasovalo.

Stade Rennes - Lille OSC 1:3

04.02.2023 21:00

Góly: 1. Amine Gouiri - 59. Edon Zhegrova, 85. Rémy Cabella, 90+3. André Gomes

Rennes ve 22. kole Ligue 1 ztratilo poprvé od prvního duelu soutěže body na vlastní půdě, když neudrželo poločasové vedení a nakonec padlo s Lille poměrem 1:3. Červenočerné poslal hned v první minutě zápasu do vedení Amine Gouiri, který tak úspěšně navázal na utkání se Štrasburkem, ve kterém se prosadil dvakrát. Po změně stran však Dogy přeply na vyšší rychlostní stupeň a zápas otočily. Obrovskou zásluhou se na tom podílel Edon Zhegrova, jenž zaznamenal gól a dvě asistence.

V sestavě Lille v minulém kole po téměř dvou letech scházel elitní střelec Jonathan David a Dogy na to doplatily nulou na kontě vstřelených branek v utkání s Clermontem. Absencí svého nejlepšího ligového kanonýra, Martina Terriera, už více než měsíc trpělo také Rennes. Červenočerní na to zareagovali příchodem Karla Toko Ekambiho, který si při výhře nad Štrasburkem odbyl debut v novém působišti. Ačkoliv Kamerunec neskóroval, jeho přítomnost probudila Gouiriho, jenž vstřelil dva góly.

Mladý útočník na svůj úspěch navázal v utkání proti Lille okamžitě. Už v první minutě narušil rozehrávku hostí ve vápně, sebral míč a nekompromisně překonal brankáře obstřelem. Vzápětí mohl vedení navýšit Ekambi. Střílenou přihrávku ovšem patou usměrnil jen těsně vedle pravé tyče. Po 20 minutách příležitost ke srovnání zmařil Jonathan Bamba, který se objevil u míče, aniž by byl hlídán. Jeho střelu i dorážku obětavě zblokovali obránci. Jako další šanci neproměnil Angel Gomes, když neuspěl sám proti Stevu Mandandovi. Následně zahrozili i červenočerní. Tvrdá rána Djeda Spenceho skončila pouze v boční síti.

Druhý poločas začali lépe hráči Lille. Po pár minutách se dokázal prosadit David, ale jeho radost přerušil sudí, protože kanadský útočník stál v ofsajdu. Neplatnost gólu potvrdil i videorozhodčí. Netrvalo dlouho a Dogy udeřily podruhé. Na hranici vápna vypálil Zhegrova a zamířil přesně do dolního růžku. Vypadalo to, že zápas nepozná vítěze, neboť se žádný z týmů nedokázal vypracovat k ohrožení brány. V 85. minutě však Rémy Cabella nic nevymýšlel a po přihrávce od Zhegrovy vypálil bez přípravy z hranice vápna. Jeho rána zamířila přesně k levé tyči. Výhru v poslední minutě pečetil Gomes, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Rennes tak v této sezoně teprve podruhé před vlastními fanoušky zaváhalo a připsalo si citelnou porážku. V příštím kole se 12. února představí v Toulouse, Lille tentýž den přivítá Štrasburk.

ES Troyes - Olympique Lyon 1:3

04.02.2023 19:00

Góly: 62. Rony Lopes - 43. Bradley Barcola, 59. Rayan Cherki, 90+3. Alexandre Lacazette

Olympique Lyon se v tomto ročníku nejvyšší francouzské soutěže poměrně trápí a poslední dobou se i proto snaží sázet hlavně na mládí, v tomto případě mu risk na půdě Troyes vyšel. Mírný favorit nakonec porazil svého houževnatého vyzyvatele 3:1, v Ligue 1 neprohrál potřetí za sebou a v tabulce mu patří osmá pozice s dvaatřiceti body. Naopak ES nevyhrálo na ligové scéně již popáté v řadě a nachází se až na šestnáctém místě s devatenácti body.

První poločas sobotního utkání toho příliš zajímavého nepřinesl a dlouho to vypadalo, že v něm žádný gól nepadne. Přitom skóre se mohlo měnit už po necelých čtyřech odehraných minutách, kdy se hostující strážce Anthony Lopes dopustil velké hrubky při rozehrávce, tu ovšem nepotrestal Mama Baldé a vybojoval pouze rohový kop. Lyon se z ničeho nic dostal do vedení ve 43. minutě.

Teprve dvacetiletý útočník s tožskými kořeny Bradley Barcola využil chybné rozehrávky domácího týmu a po fantastické práci Caquereta chladnokrevně překonal bezmocného brankáře Gallona. Domácí od této chvíle přeci jen ožili a síť dokázali rozvlnit v nastaveném čase úvodního dějství, ale trefa Chavalerina přeci jen nebyla uznána kvůli ofsajdovému postavení. Troyes hýřilo aktivitou také po změně stran.

V 52. minutě měl vyrovnání na kopačce aktivní Baldé, jenomže svým projektilem z deseti metrů na brilantního Anthonyho Lopese nevyzrál. Ani ne o šedesát sekund později mohl na druhé straně skórovat pozdější hrdina Rayan Cherki, avšak z bezprostřední blízkosti mířil jen doprostřed branky do rukavic připraveného Gallona. Stejný hráč přeci jen uklidnil svůj výběr po necelé hodině hry.

Skvělou práci odvedl Lepenant a svou přihrávkou uvolnil právě rozběhnutého Cherki, jenž při svém dvacetimetrovém sprintu obešel hned tři protihráče a nakonec zakončil přesnou šajtlí k bližší tyči - 0:2. ES zdramatizovalo tento duel v 62. minutě, kdy po výtečném zpracování skóroval Rony Lopes, nicméně na nic jiného se ve zbývajícím průběhu nezmohlo. Naopak v nastaveném čase inkasovalo potřetí, jelikož zkušený Alexandre Lacazette parádně zavěsil z osmnácti metrů přímo do pravé šibenice.

Paris Saint-Germain - Toulouse FC 2:1

04.02.2023 17:00

Góly: 38. Achraf Hakimi, 58. Lionel Messi - 20. Branco van den Boomen

Presnel Kimpembe, Sergio Ramos, Marco Verratti, Kylian Mbappé, Neymar. Celá tato pětice, která se povětšinou objeví v základní sestavě, pokud je zdravá a fit či není postižená nějakým disciplinárním trestem, nebyla PSG proti Toulouse k dispozici. I v notně okleštěné sestavě se ovšem nakonec povedlo Pařížanům urvat tři body a upevnit si první pozici v tabulce Ligue 1.

Domácí přitom v Parku princů čekala podobně nevyzpytatelná zkouška jako minulou neděli, kdy se na jejich půdě představila Remeš. Rovněž Toulouse přijíždělo do hlavní francouzské metropole povzbuzené solidní formou, vždyť nováček soutěže na ligové a pohárové scéně již sedmkrát v řadě neprohrál. A že by mohl svou šňůru protáhnout, se ukázalo už ve 20. minutě.

V 17. minutě sice mohl Pařížany poslat do vedení Fabián Ruiz, avšak jeho pokus jen přeletěl břevno. Na opačné straně se tak hosté mohli dostat na koně a dokázali se opravdu prosadit ze své první větší šance tohoto měření sil. Bitshiabu, který nahrazoval ve 14. minutě zraněného Renata Sanchese, šlápl pořádně nepříjemně na Aboukhlala. Vyfasoval nejen žlutou kartu, ale zároveň nabídl protivníkovi standardku z dobré pozice. A van den Boomen ji parádně využil, mířil kolem připravené zdi přesně k tyči, k níž se brankář Donnarumma pouze smutně ohlédl.

Opravdu hodně těžkopádně působilo PSG v následných minutách. Až ve 34. minutě se mohl z vyrovnání zaradovat Messi, jeho centr z rohového čtvrtkruhu k překvapení všech propadl v malém vápně, najednou balón narazil do brankové konstrukce, přičemž se dorážející Danilo Pereira nepotkal s povedenou koncovkou, takže prostor brány netrefil. Nakonec přišla na řadu zdárná odpověď ze strany Les Parisiens ve 38. minutě, Hakimi stvořil nechytatelnou dělovku.

A v 55. minutě mohl Hakimi skórovat ještě jednou, u míče však nebyl úplně zavčasu, takže v krkolomném postavení nemohl slušně zakončit. Avšak v 58. minutě si už připsal na své konto asistenci. Odvážně se pustil do středu pole, a ač mu meruna jaksi utekla z kopačky, Messi byl pohotový a skrytou střelu usměrňoval od pokutového oblouku k tyčce. Jen marně se po tomto Argentincově skvostu natahoval gólman Dupé. Toulouse si pár šancí ve zbytku klání utvořilo. V 80. minutě mínil udeřit z přímáku znovu van den Boomen, ve třetí minutě nastavení se pak chopil smutně za hlavu Rouault, jehož dokonale vyčapal Donnarumma. A jestliže závěr duelu proti Remeši se PSG šeredně nepodařil, pak tentokráte vůči Le Téfécé těsný náskok uhájilo.