Kostadinov třetí letní posilou Sigmy. Chance Liga patří do top desítky v Evropě, řekl uznale

Olomouc získala zkušeného záložníka. Tihomir Kostadinov posiluje střed pole Sigmy, a to jako volný hráč po přesunu z polských Gliwic. Devětadvacetiletý reprezentant Severní Makedonie se k týmu připojí před odjezdem na rakouské soustředění, aktuálně totiž čerpá volno po mezinárodním bloku. V červnové kvalifikaci o postup na MS 2026 odehrál zápasy proti Belgii a Kazachstánu, celkově má na kontě 30 startů v národním dresu.
Kostadinov je univerzálním hráčem. Primárně je stavěn do zálohy, zvládne každopádně zaskočit i na dalších postech. V polské Ekstraklase působil od jara roku 2022, předtím oblékal dres slovenského Ružomberku, Zlatých Moravců či Banské Bystrice. Do slovenské nejvyšší soutěže přišel už v devatenácti letech ze severomakedonského klubu Teteks Tetovo.
V polských Gliwicích působil společně s Tomášem Hukem. Třicetiletý slovenský stoper rovněž patří k novým letním tvářím Hanáků. "Hledáme posílení do každé řady. Tihomir je zkušený hráč prověřený mezinárodními scénou, ať už v reprezentaci nebo v Polsku. Věříme, že bude přínosem," uvedl sportovní ředitel moravského celku Ladislav Minář.
Sám rodák z města Valandovo si od nového angažmá slibuje výrazný kariérní posun. V létě se navíc může těšit na předkola v evropských pohárech. "Sigma je pro mě krok vpřed. Česká nejvyšší soutěž je podle mě v top desítce v Evropě, beru to jako výzvu," říkal. "Mám hodně přátel, kteří ji hráli nebo hrají. Všichni ji popisují jako kvalitní, běhavou a náročnou. Těším se, až se o tom sám přesvědčím."
Makedonský reprezentant Kostadinov Sigmákem! ????
— SK Sigma Olomouc (@SKSigmaOlomouc) June 17, 2025
Záložník Tihomir Kostadinov se do Olomouce ???? stěhuje stejně jako Huk z polských Gliwic. ⚡️
Добредојде, Тихомир! ????
???? https://t.co/HqmXG6cEGo pic.twitter.com/C0eagEOdcx
Sigma představila během úterý ještě jednu novou akvizici, své řady rozšířila na brankářském postu o Matúše Hrušku. Slovenský gólman se dohodl na dvouleté smlouvě. V uplynulé sezoně byl jasnou jedničkou pražské Dukly, které pomohl k udržení mezi elitou. Nastoupil do 36 ze 37 utkání včetně baráže a jedenáctkrát udržel čisté konto.
Čau Matúš! ???? pic.twitter.com/ZGZzeyxY7b
— SK Sigma Olomouc (@SKSigmaOlomouc) June 17, 2025
Komentáře (0)
Přidat komentářSledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele