Karviná v Ostravě ovládla slezské derby. Tady je to vždy extrémně náročné, věděl Hyský

Včera, 21:58
Aktuality
Radost v podání Karviné po výhře nad Ostravou (© ČTK / Sznapka Petr)

Trenér Karviné Martin Hyský před cestou na půdu Baníku Ostrava sebevědomě prohlásil, že jeho tým jede k rivalovi pro vítězství. Po výhře MFK ve čtvrtém kole Chance Ligy 2:1 sbíral poklony za dobrý odhad. "Jsme nadšení. V závěru to byla válka, moc fotbalu tam nebylo, ale o ten jeden gól jsme byli lepší," jásal před kamerami Oneplay Sport. To asistent ostravského kouče Michal Šmarda se derby hodnotilo špatně.

Ostře sledovaný zápas nabídl fanouškům dramatickou podívanou. Kdo čekal, že se Baník před cestou do Vídně k odvetě třetího předkola Konferenční ligy prot Austrii naladí na vítěznou vlnu, byl zklamaný. Ostravskému celku nelze upřít snaha, ale finále akcím scházelo.

"Kluky musím pochválit, mělo to šťávu, kvalitu. Bylo to drama až do konce, doplatili jsme na dvě chybičky vzadu," hodnotil duel s rivalem Šmarda. "Nahoru jsme měli kvalitu, měli jsme dost příležitostí, ale dali jsme jen jeden gól a trefili tyč," posteskl si.

Se závěrečnými minutami v podání Baníku už spokojený tolik nebyl. "Měli jsme být trpělivější. A také kvalitnější v tom, aby to létalo do šestnáctky. Mužstvo šlapalo, ale bohužel jsme se neprosadili," dodal.

Martin Hyský naopak na karvinské straně zářil jako sluníčko. "Jsme nadšení, jak ten zápas probíhal, jak jsme ho dohráli. Tady je to extrémně náročné vždy," vážil si těsné výhry kouč MFK. Zase takové překvapení to ale pro něj nejspíš nebylo, protože už před výkopem predikoval tříbodový zisk svého týmu.

Dobře také věděl, že ve vypjatém závěru si jeho svěřenci sáhli možná až na dno sil. "Na konci to byla válka, moc fotbalu nebylo. Musím mužstvo pochválit, jak to uskákalo a odbojovalo. O ten jeden gól jsme byli lepší," dodal.

Autor: ČTK

Komentáře (4)

Přidat komentář
Sigma Olomouc

Reagovat
!!!OCIP_KINAB

Reagovat
M0rb1D4S

"Nahoru jsme měli kvalitu, měli jsme dost příležitostí, ale dali jsme jen jeden gól a trefili tyč"

No, ale to je tak všechno, co jste měli. Se zbytkem náznaku šancí si naše obrana bez problémů poradila. S tímhle fakt nemůžete hrát ani tu konferenční ligu.

Reagovat
icemike

Celý zápas bramboračka( co taky jiného na poli) a pak padly dva góly. A on to nazve kvalitou....

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele