14.09.2019, 15:54, aktualizováno 15.09.2019, 20:01
Slovan Bratislava porazil Trnavu a dotáhl se o bod za Žilinu, která remizovala ve Zlatých Moravcích. Na třetím místě se nachází Dunajská Streda, která vyhrála v Senici. Trenčín opět zaváhal a tentokrát podlehl Zemplínu Michalovce. Nitra veze tři body ze hřiště Pohronie...

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 2:0

15.09.2019 18:00

Góly: 20. Andraž Šporar, 90+2. Dejan Dražić

Veľké derby opäť pre Slovan, Trnavu porazil dvomi gólmi a doťahuje sa na prvú Žilinu. Tá v sobotu iba remizovala, takže boj o prvé miesto je tesný a napínavý už teraz.

Náznak prvej šance mali andeli, ale Mitrea sa vinou dobre postavenej obrany nemohol presadiť svojou strelou. V ťažko viditeľnom priestore, ale v kvalitnej atmosfére mal chuť niečo s výsledkom robiť Lovat, ale ani jednu zo svojich striel na gól nepremenil. Takisto sa nepodarilo ani na druhej strane uspieť v šanci Mohovi. Oršula však neskôr prišiel o loptu a veľmi rýchlo sa do šance dostal Šporar. Loptu presne umiestnil k žrdi a bolo 1:0. Dangubič mohol potom vyrovnať, ale obrana bola proti. Zvýšiť vedenie mohol Moha po polhodine hry, ale z priameho kopu nedal. Veľké šance sa už potom nezrodili, Slovan do polčasu tesne viedol.

Nepríjemnosť pre hostí prišla hneď po prestávke. Obranca s kúzelným menom Mesík videl druhú žltú kartu a oslabil svoj tím. To dodalo Slovanistom ešte väčšie krídla a všetko mali pod svojou kontrolou a vo svojich rukách. Ljubičič v šanci dokonca mieril krásnu strelu, ale napokon skončila len na brvne. Neraz bol potom zápas prerušený pre nevhodné správanie fanúšikov, Trnava ešte ako tak stále živila šancu na lepší výsledok ako je prehra. Dvadsať minút pred koncom mieril z ďalšej štandardky zaujímavo Moha, no nepresadil sa. Ale čo nevyšlo jemu napokon vyriešil v závere Dražiť, ktorý upravil na konečných 2:0.

Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:1

14.09.2019 19:00

Góly: 16. Issa Sidibé, 31. Jozef Šimon Turik - 61. Gino van Kessel

Michalovciam zápas ôsmeho kola Fortunaligy proti slušne rozbehnutému Trenčínu vyšiel a aj vďaka číselnej prevahe na ihrisku zvíťazili 2:1 (2:0), hoci o výsledok sa báli do poslednej chvíle.

V siedmej minúte fauloval na krídle domáceho trusu trenčiansky Kpekawa a videl za to červenú kartu. Prešlo len niekoľko minút a východniari stratu pomstili. Sidibé zbehol po pravej strane a krížnym zakončením prestrelil Šemrinca po zemi - 1:0. V 27. minúte mali Michalovce namále. Hostia vysunuli Bukariho a oproti nemu vybehol Kira. Trenčan ho obišiel, ale zakončil vedľa brány; našťastie pre Zemplín. V 32. minúte išli do protiútoku Sidibé s Turíkom. Turík sa ulakomil, ale trafil priestor pri vzdialenejšej žrdi - 2:0. Už o minútu sa Peter Kolesár ocitol zoči-voči Šemrincovi. Lopta pred ním poskočila, oprel sa do nej a poslal ju mimo štadióna.

V 47. minúte Kountouriotisovu strelu pravačkou Šemrinec vykopol nohou. V 54. minúte sa do šestnástky prihnal Bukari a trafil bočnú sieť. V 61. minúte sa v súboji s obrancom presadil van Kessel a ponad padajúceho Kiru rozvlnil sieť - 2:1. Už o minútu si pozíciu vylepšil Kolesár a Šemrinec jeho strelu vyrazil pred seba. Bránu hostí zas prepálil Turík. V 81. sa lopta odrazila od jedného z Trenčanov a vystrašila ich brankára. Vydarenú strelu Kolesára v 86. minúte zastavila pravá žrď. Michalovce ubránili jednogólový náskok a AS Trenčín zdolali 2:1 (2:0).

FK Senica - DAC Dunajská Streda 0:1

Góly: 53. Kristopher Vida

Tesnú výhru na pôde Senice si pripisuje Dunajská Streda, ktorá tak pokračuje v stíhaní tímov na najvyšších priečkach. Naopak, domáci ostávajú poslední a nepomohli si bodmi ani tentoraz.

Očakávalo sa už pred zápasom, že smerom dopredu sa viac budú snažiť hostia a to sa aj potvrdilo. Domáci celok sa tak mohol spoliehať len na brejky a podobné záležitosti. DAC sa teda snažil držať opraty zápasu, ale nedarilo sa mu vypracovať si vyložené šance. Iba Fábry asi po dvadsiatich minútach mieril nepresne a potom Vorel musel jeho pokus o niečo neskôr už vyraziť. Keďže neuspel ani Beskorovajnyj, v prvom dejstve sa skóre nemenilo.

Stále však dobrú šancu na bodovanie mali aj domáci hráči, už po prvých minútach druhého dejstva však mali možnosť na gól hráči žltomodrých. K. Vida ale v šanci neuspel. Podobne pochodil Castaňeda, hoci v sľubnej pozícii nebol ďaleko od úspechu, ale Jedlička si s jeho pokusom poradil. Ako sa napokon ukázalo, v 53. minúte padol jediný zásah zápasu. K. Vida totiž napriahol z diaľky a k žrdi a bolo 0:1. Po hodine hry mohol vyrovnať Sulley, no mieril nepresne a keďže vedenie nezvýšil ani M. Vida na druhej strane, tri body putujú na Žitný ostrov po tesnej výhre 0:1.

FC Zlaté Moravce - MŠK Žilina 0:0

Góly: -

MŠK Žilina nepotvrdil papierové predpoklady a s domácim ViOn-om Zlaté Moravce iba remizoval, pričom diváci žiadny gól nevideli.

Otvoriť skóre mohli v 28. minúte hostia. Králik poslal dlhý center na Jánošíka, ktorý hlavou nabil úplne voľnému Boženíkovi. Ten ostal sám pre bránkou domáceho tímu, ale gólovú radosť mu veľmi dobrým zákrokom pokazil Pindroch. V 33. minúte mali "Šošoni" ďalšiu šancu. Jánošík z pravej strany odcentroval na Boženíka. Tentoraz dobrý obranný zákrok predviedol Asanović. O dve minúty Boženík našiel Jánošíka, ktorý prudkou strelou vyprášil rukavice domáceho brankára. Dve minúty pred koncom prvého dejstva sa po centri z pravej strany dostal k lopte v strede šestnástky Žiliny Kovaľ. Jeho strelu z otočky zlikvidoval Holec.

V 76. minúte mohli domáci otvoriť skóre. Čögley z pravej strany našiel hlavu Kovaľa, ktorý namieril do náruče Holeca. O dve minúty Demiri z priameho kopu technickou strelou opečiatkoval brvno Pindrochovej bránky. V 84. minúte Káčer tvrdou strelou z diaľky preveril pozornosť domáceho gólmana. V tretej nadstavenej minúte zápasu mohli o všetkom rozhodnúť hráči spod Dubňa, strela hostí však skončila tesne vedľa ľavej tyče. ViOn Zlaté Moravce remizoval s vedúcim celkom tabuľky bez gólov 0:0.

MFK Ružomberok - ŠKF Sereď 1:1

Góly: 28. Kristi Qose - 75. Adam Morong

MFK Ružomberok nezabodoval vo ôsmom kole slovenskej najvyššej súťaže naplno, keď s ŠKF iClinic Sereď získal iba bod za remízu 1:1 (1:0).

V trinástej minúte vypálil nad bránu Serede Zsigmund. V 22. minúte potiahol rýchly domáci protiútok Gerec. Jeho center zo šestnástky obrana odvrátila. Následne sa k lopte dostal Zsigmund a jeho strelu spoza šestnástky chytil Iliev. V 28. minúte vystrelil opäť Zsigmund a gólman vyrazil loptu pred seba. Následne sa dostala ku Qosemu, ktorý to neskomplikoval - 1:0. Po jednej nadstavenej minúte sa prvý polčas skončil.

Hneď na začiatku druhého polčasu mali hostia veľkú šancu: Ventúrovu strelu z hranice šestnástky vyrazil Krajčírik. V 55. minúte Twardzik zakončil spoza šestnástky. Gólman vyrazil jeho strelu pred nabiehajúceho Regáliho, no loptu ešte pred ním stihol chytiť. V 74. minúte sa hráč hostí dostal k strele z ťažkého uhla a namieril tesne nad. V 75. minúte výborne zakončil samostatný nájazd Morong a vyrovnal za Sereď na 1:1. Po dvoch nadstavených minútach zápas skončil. Ružomberok nedoviedol duel do víťazného konca a na domácej tráve so Sereďou iba remizoval 1:1.

FK Pohronie - FC Nitra 0:3

14.09.2019 14:00

Góly: 12. Samuel Šefčík, 30. Ondrej Vrábel, 66. Milan Ristovski

Konečne sa poriadne odviazala v slovenskej Fortuna lige aj Nitra. Nováčikovi z Pohronia nedala šancu a na nulu ho porazila rozdielom triedy.

Pritom to boli domáci hráči, ktorí sa spočiatku dostávali viac k lopte a skúšali súpera prekvapiť. Lenže to im nevyšlo podľa predstáv a ostalo len pri plánoch. Nitrania sa, naopak, dostali k vedeniu veľmi rýchlo, Šefčík si poradil po centri s obranou aj brankárom a bolo 0:1. Pohronie pohrozilo po peknej prihrávke Tesáka z ľavej strany pred bránku, Zacharovi chýbali centimetre aby loptu trafil pred odkrytou bránkou. Uspieť sa neskôr nepodarilo ani Mészárosovi. Vantruba potom podržal svoj tím po akcii, keď zakončoval Ristovsi. Ale po polhodine hry to bolo pre nováčika ešte horšie, center brankár len vyrazil pred seba a Vrábel upravil už na 0:2. Ristovski mohol zvýšiť vedenie ešte po brejku a mieril dobre, no Vantruba sa zaskvel a ešte svoj tím udržal ako tak v hre.

Po prestávke svoj náskok Nitrania kontrolovali veľmi, zaujal priamy kop Šefčíka, hoci mieril nad. Z diaľky neskôr mieril ranu Sedláček, ale obrana odolala aj po ďalšom pokuse, s ktorým si poradil Šípoš. Pohronie postupne muselo otvárať hru aj obranu, ale doplatilo na to. Po hodine hry Gatarić našiel Ristovskiho, ktorý už voči Vantrubovi uspel a zvýšil na 0:3. Nitrania si mohli napraviť chuť ďalším zásahom, ale ranu Faška po teči napokon neskončial v siti a neujala sa ani hlavička aktívneho Ristovskiho. Tri body tak putujú pod Zobor.