15.09.2019 18:00 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 2:0

Veľké derby opäť pre Slovan, Trnavu porazil dvomi gólmi a doťahuje sa na prvú Žilinu. Tá v sobotu iba remizovala, takže boj o prvé miesto je tesný a napínavý už teraz.

Náznak prvej šance mali andeli, ale Mitrea sa vinou dobre postavenej obrany nemohol presadiť svojou strelou. V ťažko viditeľnom priestore, ale v kvalitnej atmosfére mal chuť niečo s výsledkom robiť Lovat, ale ani jednu zo svojich striel na gól nepremenil. Takisto sa nepodarilo ani na druhej strane uspieť v šanci Mohovi. Oršula však neskôr prišiel o loptu a veľmi rýchlo sa do šance dostal Šporar. Loptu presne umiestnil k žrdi a bolo 1:0. Dangubič mohol potom vyrovnať, ale obrana bola proti. Zvýšiť vedenie mohol Moha po polhodine hry, ale z priameho kopu nedal. Veľké šance sa už potom nezrodili, Slovan do polčasu tesne viedol.

Nepríjemnosť pre hostí prišla hneď po prestávke. Obranca s kúzelným menom Mesík videl druhú žltú kartu a oslabil svoj tím. To dodalo Slovanistom ešte väčšie krídla a všetko mali pod svojou kontrolou a vo svojich rukách. Ljubičič v šanci dokonca mieril krásnu strelu, ale napokon skončila len na brvne. Neraz bol potom zápas prerušený pre nevhodné správanie fanúšikov, Trnava ešte ako tak stále živila šancu na lepší výsledok ako je prehra. Dvadsať minút pred koncom mieril z ďalšej štandardky zaujímavo Moha, no nepresadil sa. Ale čo nevyšlo jemu napokon vyriešil v závere Dražiť, ktorý upravil na konečných 2:0.

Autor: Ľubomír Hudačko