14.09.2019 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

FK Senica - DAC Dunajská Streda 0:1

Tesnú výhru na pôde Senice si pripisuje Dunajská Streda, ktorá tak pokračuje v stíhaní tímov na najvyšších priečkach. Naopak, domáci ostávajú poslední a nepomohli si bodmi ani tentoraz.

Očakávalo sa už pred zápasom, že smerom dopredu sa viac budú snažiť hostia a to sa aj potvrdilo. Domáci celok sa tak mohol spoliehať len na brejky a podobné záležitosti. DAC sa teda snažil držať opraty zápasu, ale nedarilo sa mu vypracovať si vyložené šance. Iba Fábry asi po dvadsiatich minútach mieril nepresne a potom Vorel musel jeho pokus o niečo neskôr už vyraziť. Keďže neuspel ani Beskorovajnyj, v prvom dejstve sa skóre nemenilo.

Stále však dobrú šancu na bodovanie mali aj domáci hráči, už po prvých minútach druhého dejstva však mali možnosť na gól hráči žltomodrých. K. Vida ale v šanci neuspel. Podobne pochodil Castaňeda, hoci v sľubnej pozícii nebol ďaleko od úspechu, ale Jedlička si s jeho pokusom poradil. Ako sa napokon ukázalo, v 53. minúte padol jediný zásah zápasu. K. Vida totiž napriahol z diaľky a k žrdi a bolo 0:1. Po hodine hry mohol vyrovnať Sulley, no mieril nepresne a keďže vedenie nezvýšil ani M. Vida na druhej strane, tri body putujú na Žitný ostrov po tesnej výhre 0:1.

Autor: Ľubomír Hudačko