Fortuna liga - souhrn 7. kola

01.09.2018, 18:46, aktualizováno 02.09.2018, 19:19
Slovan Bratislava porazil ve šlágru kola slovenské Fortuna ligy Žilinu na jejím hřišti 1:0 a upevnil si vedení v tabulce. V ostatních utkáních už padalo více branek. Ružomberok dal čtyři Senici, nováček ze Seredě jich dokonce schytal pět v Dunajské Stredě. Čtyřikrát inkasovaly také Zlaté Moravce v Nitře, v neděli vyhrál Trenčín nad Trnavou...

AS Trenčín - Spartak Trnava 1:0

02.09.2018 17:30

Góly: 90. Joey Sleegers

V siedmom a zároveň poslednom fortunaligovom kole pred reprezentačnou prestávkou zdolal AS Trenčín Spartak Trnava gólom v nadstavenom čase 1:0 (0:0).

Trenčania na "požičanom" trávniku v Myjave hrali od začiatku aktívne. Trnavčania však v ďalšej fáze držali loptu viac ako ich súper. Hostia vypojili z hry najmä nebezpečného Manceho. V 24. minúte Ubbink naľavo dobre vysunul Sleegersa, ale jeho center pred Rusova obrancovia eliminovali. V 29. minúte gólman Rusov zabránil čistej šanci Manceho, hoci zároveň zabrnkal na nervy svojim spoluhráčom. V 32. minúte chýbalo Jirkovi k lopte pár krokov a bol by sa sám rútil na Šemrinca. Prvú strelu na bránu videli diváci až v 38. minúte - hlavičkoval Sleegers. Gól z toho nebol. V 40. minúte zabránil dobrým zákrokom šanci Trenčína Janso. Pri strele Ubbinka musel Rusov preukázať kvalitu; lopta pred ním navyše skočila. Nasledoval prvý rohový kop Trenčína. A hoci si ho Považania zopakovali, z tohto mráčika nezapršalo. Na prestávku schádzali tímy do kabín za bezgólového stavu.

V 50. minúte Rusov včasne vybehol a zmaril šancu Trenčína. Pri ďalšej príležitosti sa v rozhodujúcom momente pošmykol Dangubić. Oba celky pôsobili veľmi unaveným dojmom. Reálne hrozilo, že Trenčín nepredĺži svoju sériu 44 ligových zápasov v rade, v ktorých vždy strelil aspoň jeden gól. Minútu pred koncom riadneho hracieho času mal možnosť rozhodnúť Umeh, ktorý dostal loptu pred bránkou Trnavy. Menovaný hráč však jednak nemieril presne a jednak bol v ofsajde. V poslednej minúte Abdul Zubairu vysunul do úniku Sleegersa. Ten išiel sám na bránu Rusova a nezaváhal - 1:0. AS Trenčín zdolal Spartak Trnava gólom v závere 1:0 a predsa len svoju neuveriteľnú sériu natiahol na číslo 45.

Více informací k zápasu

MFK Ružomberok - FK Senica 4:0

01.09.2018 19:00

Góly: 1. Tihomir Kostadinov, 6. Erik Daniel, 60. Peter Gál-Andrezly, 86. Ismar Tandir (pen.)

V siedmom kole Fortunaligy prevalcoval MFK Ružomberok na Liptove FK Senica 4:0 (2:0) a urobil si pred reprezentačnou prestávkou dobrú náladu.

Liptáci vstúpili do zápasu s veľkou ofenzívnou silou a aktivitou. Ešte neuplynula ani prvá minúta hry a skóre otvoril Kostadinov - 1:0. Predtým Taborda na bránkovej čiare reflexívne zlikvidoval Danielovu gólovú hlavičku. V piatej minúte sa Daniel predsa len radoval, keď ho osamoteného pred bránou našiel Kostadinov - 2:0.

V 16. minúte poslal Daniel Tandirovi vysokú loptu, ale bosniansky futbalista hlavou minul. V 26. minúte mali hostia prvú strelu. Pokus Drettiho z 18-tich metrov tesne minul cieľ. V nadstavenom čase prvého dejstva mohol znížiť Deretti. Vzápätí na druhej strane Tandir nepremenil tutovku, a tak ďalší gól v prvom polčase už nepadol.

Seničania do druhej polovice vstúpili s väčším nasadením. V 51. minúte sa Castaňeda ocitol sám pred Macíkom, no domáci brankár vyšiel zo súboja úspešnejšie. V čase aktivity hostí prišla v 60. minúte rýchla akcia "Ruže". Gál-Andrezly po centri Daniela zvýšil už na 3:0.

V 68. minúte po strete Macíka s Chorvátom Tešijom chceli hostia pokutový kop, ale rozhodca Kráľovič bol proti. V 85. minúte Petshi vo vlastnej šestnástke podkopol Tandira, ktorý penaltu sám premenil - 4:0. MFK Ružomberok zdolal podľa papierových predpokladov FK Senica jednoznačne 4:0.

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 4:1

Góly: 21. Tomáš Vestenický, 48. Richard Križan, 82. Tomáš Vestenický, 85. Tomáš Vestenický - 33. Christopher Udeh

FC Nitra zaknihoval na domácej tráve trojbodový zápis, keď v siedmom kole Fortunaligy zdolal FK ViOn Zlaté Moravce 4:1 (1:1). Hetrik zaznamenal Vestenický.

Domáci bojovali o prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku najvyššej slovenskej súťaže. Začiatok zápasu sa pre technické problémy s osvetlením hracej plochy posunul o necelých desať minút. Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali futbalisti FC. Fábry poslal center do šestnástky a našiel Vestenického. Jeho strelu zastavilo brvno.

V 14. minúte sa do dobrej šance dostal útočník Nitry Taiwo. Lopta však našla domov v náručí pripraveného Krnáča. V 20. minúte Ewertonov samostatný nájazd v poslednej chvíli ukončil brániaci Križan. Čochvíľa prízemnú prihrávku Chobota pred bránu zasunul do siete opäť Vestenický - 1:0. O dvanásť minút nato vznikol po štandardke v domácej šestnástke závar a Ubeh za pomoci žŕdky vyrovnal - 1:1.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie Trogári. Vedenie im prinavrátil po štandardnej situácii Križan. V 52. minúte Fábryho tvrdú strelu vyrazil brankár hostí na roh. Križan mohol vedenie Nitry navýšiť na rozdiel dvoch gólov, ale jeho šanca ostala nevyužitá. Nitra bola v ďalšom priebehu hry aktívnejšia. Príležitosti mali postupne Fábry a Taiwo.

Tretí gól Nitry padol v 82. minúte, keď sieť druhýkrát v zápase rozvlnil Vestenický. Rovnaký hráč o štyri minúty po tomto momente zavŕšil svoj hetrik a stanovil tak aj konečný výsledok. FC Nitra zdolala FK ViOn Zlaté Moravce presvedčivo 4:1 a zapísala si do tabuľky prvý triumf v sezóne.

Zemplín Michalovce - Železiarne Podbrezová 2:0

Góly: 4. Peter Kolesár, 74. Martin Regáli

Michalovce zažili trojbodové prebudenie, keď v siedmom kole Fortunalgy prvýkrát triumfovali. Na domácej tráve porazili Podbrezovú 2:0 (1:0).

Vo štvrtej minúte vyslyšal želania domácich Kolesár a krížnou strelou prekonal Kuciaka - 1:0. Rýchly gól prebudil oba tímy a väčšinu prvého polčasu videli fanúšikovia oboch táborov živý duel. V deviatej minúte mohol vyrovnať Bartoš, no hlavičkou po rohovom kope mieril tesne vedľa. Gólom sa neskončili ani príležitosti Kurminowského v desiatej a 22. minúte.

Presne po polhodine hry nezakončil uspokojivo pre východniarov ani Žofčák. Hostia sa viackrát dostali na dostrel Kirovej bránky. V 37. minúte atakovaný Wiezik trafil bočnú sieť.

Úvod druhého dejstva bol obojstranne vlažnejší a bez gólových príležitostí. V 68. minúte sa po chybe Zemplína zastreľoval Mikuš, ale v sľubnej pozícii mu nesadla lopta. O dve minúty neviedla ku gólu Wiezikova snaha. Vydarený pokus Kolesára spoza šestnástky v 72. minúte zmaril dobrým zákrokom Kuciak.

Krátko nato umožnili hostia vystreliť Kurminowskému a dorážať osamotenému Regálimu - 2:0. Krátko nato Kurminowski zblízka trafil do Kuciaka a nenavýšil skóre. Na opačnej strane hlavičkoval v 85. minúte nepresne a málo razantne Bartoš. Po ňom to nepresne vyskúšal Viazanko.

MFK Zemplín Michalovce zdolal FK Železiarne Podbrezová 2:0 (1:0) a zaznamenal tak prvý trojbodový zápis v sezóne.

DAC Dunajská Streda - ŠKF Sereď 5:0

Góly: 13. Kristopher Vida, 23. Kristopher Vida, 42. Bankole Adekuoroye (vl.), 58. Zsolt Kalmár, 87. Maksym Tretjakov

V siedmom kole Fortunaligy potvrdil DAC Dunajská Streda úlohu favorita a nováčika ŠKF iClinic Sereď zdolal vysoko 5:0 (3:0).

Prvá vážna šanca prišla v piatej minúte. Hercovu strelu tečoval obranca Serede. Lopta už mierila do prázdnej brány, ale hostia zakročili včas. V desiatej minúte sa lopta po priamom kope dostala ku Kalmárovi, ktorý namieril vedľa. V 14. minúte po centri Kalmára otvoril hlavou skóre Vida - 1:0.

Aj po úvodnom zásahu bola Dunajská Streda naďalej aktívna a Sereď držala pod tlakom. V 23. minúte Vida dostal dobrú prihrávku do behu a popri Michalíkovi zvýšil na 2:0. Posledných desať minút prvého polčasu husto lialo, čo ovplyvnilo kvalitu hry.

V 37. minúte zakončoval hlavou Hučko, ale Jedlička ho eliminoval. V 42. minúte sa po prízemnom centri lopta dostala k Hukovi a jeho zakončenie tečoval do siete Adekuoroye - 3:0.

Poriadna namočený terén robil ťažkosti obom celkom. V 50. minúte chytil gólman Penksa loptu rukou za pokutovým územím; priamy kop Pačindu letel mimo. V 58. minúte Vidovu spätnú prihrávku Bayo najprv podkopol; do siete ju poslal dorážajúci Kalmár - 4:0.

V 69. minúte bol v dobrej pozícii Richnák, ale sklzom zakročil Šatka. V 81. minúte po rohovom kope Kalmára hlavou nepresne zakončil Bayo. V 88. minúte Tretiakov išiel sám na bránu a povedľa Penksu zvýšil na 5:0.

DAC Dunajská Streda zdolal ŠKF iClinic Sereď vysoko 5:0 a upevnil si druhú priečku v tabuľke najvyššej súťaže dva body za vedúcim Slovanom.

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:1

01.09.2018 16:45

Góly: 69. Kornel Saláta

V Slovnaft cupe veľká blamáž po kuriozite a neoprávnenom štarte Ljubičiča a kontumačnom vypadnutí, no vo Fortuna lige je Slovan prakticky bezchybný. Dokázal vyhrať aj pod Dubňom a potvrdil pozíciu lídra tabuľky. V sobotnom zápase rozhodol jediným gólom Kornel Saláta.

Išlo o šláger kola a aj tímy sa to pokúšali potvrdiť už od úvodných minút. Dobré tempo predznamenala už 2. minúta, pretože Moha strieľal zaujímavú ranu, ktorá napokon nebola gólová. Aktivitou hýril potom najmä hosťujúci Šporar, ktorý túžil potvrdiť status kanoniera a pridať ďalší zásah. No nedarilo sa mu v úniku pred Volešákom, ktorý si poradil s odkopom a potom mu gól nebol uznaný pre faul.

Slovan mal šancu aj po tom, čo Apau netrafil bránu Žiliny. Následne tečovala obrana Slovana Škvarkovu strelu z ideálnej pozície na roh. Volešák mal potom prácu, riešil Dražičovu strelu. MŠK potom mala šancu, ale Sluka neuspel. Boženíkovi tiež čosi chýbalo, aby center zo strany dopravil do siete, takže skóre sa nemenilo ani po tejto akcii. Záver polčasu patri šošonom, ale nič závažné okrem tečovanej strely Škvarku pred Greifom už nevymysleli.

Typicky remízovým priebehom duelu sa hralo aj po prestávke, o niečo aktívnejší však boli predsa len hostia so skúsenejším kádrom. V 51. minúte mal Šporar skvelú loptu, no krížnou strelou minul bránu domácich. V 56. minúte sa perfektne do šance predral cez Božikova mladý Tomič, ale strelou netrafil iba tesne medzi tri žrde. Ďalšia šanca prišla až o desať minút, Dražičovu strelu Volešák musel vyraziť na roh. Saláta však z neho vyskočil ideálne na to, aby usmernil loptu do siete na 0:1.

To šošonov prinútilo pridať plyn smerom dopredu, napríklad po strete Greifa s Boženíkom chceli penaltu, no rozhodca si nič také nemyslel. Domáci už potom riskovali, do hry sa dostal aj Balaj, ale Slovan skúsene držal loptu ďaleko od Greifa. Boženík mal ešte v závere šancu, no ranu z otočky mu Greif zneškodnil. Vyrovnanie mal na hlavu Gerebenits, ale obrana belasých zasiahla pred bránkovou čiarou. V nadstavenom čase Greif sa opäť zaskvel, po priamom kope Bičachčjana takisto neinkasoval a preto si on a jeho spoluhráči pripisujú tri body.