01.09.2018 19:00 CET
5 : 0
(3:0)

DAC Dunajská Streda - ŠKF Sereď 5:0

V siedmom kole Fortunaligy potvrdil DAC Dunajská Streda úlohu favorita a nováčika ŠKF iClinic Sereď zdolal vysoko 5:0 (3:0).

Prvá vážna šanca prišla v piatej minúte. Hercovu strelu tečoval obranca Serede. Lopta už mierila do prázdnej brány, ale hostia zakročili včas. V desiatej minúte sa lopta po priamom kope dostala ku Kalmárovi, ktorý namieril vedľa. V 14. minúte po centri Kalmára otvoril hlavou skóre Vida - 1:0.

Aj po úvodnom zásahu bola Dunajská Streda naďalej aktívna a Sereď držala pod tlakom. V 23. minúte Vida dostal dobrú prihrávku do behu a popri Michalíkovi zvýšil na 2:0. Posledných desať minút prvého polčasu husto lialo, čo ovplyvnilo kvalitu hry.

V 37. minúte zakončoval hlavou Hučko, ale Jedlička ho eliminoval. V 42. minúte sa po prízemnom centri lopta dostala k Hukovi a jeho zakončenie tečoval do siete Adekuoroye - 3:0.

Poriadna namočený terén robil ťažkosti obom celkom. V 50. minúte chytil gólman Penksa loptu rukou za pokutovým územím; priamy kop Pačindu letel mimo. V 58. minúte Vidovu spätnú prihrávku Bayo najprv podkopol; do siete ju poslal dorážajúci Kalmár - 4:0.

V 69. minúte bol v dobrej pozícii Richnák, ale sklzom zakročil Šatka. V 81. minúte po rohovom kope Kalmára hlavou nepresne zakončil Bayo. V 88. minúte Tretiakov išiel sám na bránu a povedľa Penksu zvýšil na 5:0.

DAC Dunajská Streda zdolal ŠKF iClinic Sereď vysoko 5:0 a upevnil si druhú priečku v tabuľke najvyššej súťaže dva body za vedúcim Slovanom.

Autor: Dušan Guman / sport.sk