Fortuna liga - souhrn 6. kola nadstavby: Slovan drží náskok

24.04.2021, 16:25, aktualizováno 25.04.2021, 17:57
Dunajská Streda porazila Zlaté Moravce a pojistila si druhé místo v tabulce, nic nového to ale neznamená v boji o titul, za tím si kráčí Slovan a potvrdil to v Žilině. Svou sérii výher opět protáhla Trnava...
O titul

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 2:3

25.04.2021 16:00

Góly: 43. Ján Minárik, 54. Ján Bernát - 19. Benson Anang (vl.), 38. Rafael Ratão, 86. Vladimír Weiss (pen.)

V šlágri šiesteho kola nadstavbovej časti Fortunaligy podľahol v skupine o titul pod Dubňom domáci MŠK Žilina celku ŠK Slovan Bratislava v na góly bohatom stretnutí 2:3 (1:2).

Domáci boli pred víkendovým kolom na štvrtom mieste tabuľky dva body za treťou Trnavou, pričom o tretiu priečku prišli iba v minulom kole. Ak sa chceli udržať v bojoch o ňu, potrebovali bodovať. Bratislavský Slovan už dlho tróni na čele tabuľky, kde mal pred víkendovými zápasmi desaťbodový náskok pred druhou Dunajskou Stredou. Úvod zaujímavého zápasu bol vyrovnaný. Prvú väčšiu príležitosť si vytvorili domáci v 15. minúte, keď Greif musel zneškodniť dobrú hlavičku Kurminowského. Vedenia sa však ujali o štyri minúty neskôr belasí. Nono vošiel do šestnástky, z hranice bránkovej čiary poslal loptu pred bránu a Anang si ju nešťastne zrazil do vlastnej siete - 0:1. Po necelej polhodine hry Ratao spracoval loptu vo vnútri šestnástky a strelou na vzdialenejšiu žrď natiahol Petráša. Slovan zvýšil svoj náskok na rozdiel dvoch gólov v 38. minúte. Stalo sa tak po akcii Pauscheka. Ten sa pustil medzi dvoch protihráčov, dobre prihral Rataovi a posledne menovaný prízemnú strelu umiestnil presne k žrdi - 0:2. Vzápätí mohlo byť už 3:0. Strelec hlavičkou tesne minul domácu bránu. MŠK prekonal tlak hostí a v závere polčasu znížil po priamom kope - po centri Bernáta Minárik hlavou usmernil loptu za Greifa - 1:2. Do kabín schádzali celky za jednogólového vedenia Slovana.

Druhý polčas začal lepšie Slovan. Pred Nonom a Strelcom zachránil v poslednej chvíli Minárik. Žilinčania sa postupne rozohrali a v 54. minúte sa im dokonca podarilo vyrovnať. Bernát prepálil Greifa a systém VAR potvrdil, že gól nepadol z ofsajdu - 2:2. Ofenzívny zápas pokračoval, Nono vydareným centrom našiel Bajriča, ktorý neprestrelil les domácich hráčov. Podobne (ne)pochodil Rabiu. V závere Slovan vystupňoval tlak. V 82. minúte Nonov pokus vytlačili Žilinčania za pokutové územie. Hneď na to sa o úspech pokúšal Daniel, ale minul bránu. Neuspel ani Weiss, keď pri jeho strele predviedol svoje kvality brankár Petráš. Slovan udrel až v 86. minúte: vo vlastnej šestnástke fauloval Kaprálik a VAR potvrdil, že hostia budú kopať pokutový kop. Ten bezpečne premenil Weiss. Žilina v závere vrhla všetky sily do útoku, ale hostia už tesný náskok ubránili. ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na horúcej žilinskej pôde 3:2 a upevnil si tak postavenie a náskok na čele fortunaligovej tabuľky.

Více informací k zápasu

Spartak Trnava - AS Trenčín 2:0

24.04.2021 17:00

Góly: 7. Yusuf Bamidele, 13. Milan Ristovski

Spartak Trnava potvrdil úlohu favorita a v šiestom nadstavbovom kole Fortunaligy zdolal AS Trenčín na svojej tráve 2:0 (2:0).

Zápas Trnavy s Trenčínom priniesol v úvode veľké šance. Najprv išla na bránku Považanov dvojica Ristovski - Grič. Prvý menovaný sa rozhodol pre strelu, ktorú mu v sklze zblokoval Kapuadi. Na opačnej strane vošiel s loptou do šestnástky Corryn. Spätnou prihrávkou našiel na päťke Kadáka, ale ten netrafil z pár krokov odkrytú bránku. Trnava otvorila skóre v siedmej minúte. Koštrna odcentroval na hlavu Bamidelemu, ktorý zblízka prekonal Kukučku - 1:0. Ofenzívny futbal pokračoval. Ukazoval sa Kadák, ale v zakončení dvakrát neuspel. Na opačnej strane Kukučka skrotil pokus Vlaska spoza šestnástky. V trinástej minúte vyšla červenočiernym pekná akcia po pravej strane. Na jej konci Cabral nabil nepokrytému Ristovskemu, ktorý bez prípravy strelil druhý trnavský gól - 2:0. Trenčianske nádeje sa pokúsili oživiť El Mahdioui a Ikoba, ani jeden z nich však na Takáča nestačil. Veľmi dobrú príležitosť mal Corryn; svoju obaľovačku poslal tesne vedľa.

Po zmene strán hra stratila náboj. Zaujímavá bola strela Ristovskeho, ktorý z otočky natiahol Kukučku. Potom sa dlhé minúty nič zásadné nedialo. Trenčín opäť prevetral trnavskú defenzívu až v 75. minúte, keď Ikobovu ranu zrazil Twardzik. Lopta sa odrazila na päťku ku Ghalimu, a Nigérijčan v koncovke nepochodil. Trnava porazila Trenčín 2:0 a zaknihovala už piate ligové víťazstvo v rade, celkovo deviate na jar.

FC Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 0:1

24.04.2021 14:30

Góly: 50. Eric Ramírez

ViOn Zlaté Moravce nepotvrdil výbornú fazónu v nadstavbe a na vlastnej tráve podľahol mužstvu DAC Dunajská Streda o jediný gól 0:1 (0:0).

Prvý polčas priniesol vyrovnanú partiu s malým množstvom streleckých príležitostí. Už v druhej minúte Balič uvoľnil Divkoviča, a ten v koncovke pred Chovanom zaváhal. Na opačnej strane odpovedal v desiatej minúte Hrnčár, keď jeho strela z 18-tich metrov letela tesne nad. V 16. minúte Tóthova strela z hranice 16-ky skončila na brvne Jedličkovej brány. Domáci boli aktívnejší a tri-štyri centre Hrnčára museli odvracať obrancovia DAC-u. V 43. minúte sa Hrnčár vydal na sólo cez celé ihrisko. Jeho prudkú strelu do priestoru brány skrotil jeden z obrancov hostí. Do druhého dejstva lepšie vstúpili hráči zo Žitného ostrova. V 50. minúte našiel Njie za obranou Ramíreza, ktorý s prehľadom otvoril skóre - 0:1. V 52. minúte sa skóre mohlo meniť opäť, ale Nebyla vychytal Chovan. O minútu nato Divkovičovu jedovku z pravej šibenice vyškriabal Chovan na rohový kop. Záverečný vanbak ViOn-u nepomohol. Zlaté Moravce prehrali s druhým celkom tabuľky 0:1.

"Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Na súpera sme vytvorili tlak. Mali sme aj príležitosti, ktoré však zostali nepremenené. V úvode druhého dejstva sme urobili dve-tri chyby, súper dal gól a zlomil stretnutie na svoju stranu. Nechýbala nám motivácia, ani chuť po víťazstve, dnes to nevyšlo," okomentoval dianie tréner domáceho celku Ľuboš Benkovský. "Hra nebola dobrá, napriek tomu sme chceli a bojovali. Tímový duch bol fajn, sme radi, že sme zvíťazili. Hráči ukázali rozvoj a vôľu napredovať. Chceli sme dosiahnuť dobrý výsledok, čo sa nakoniec aj podarilo. Každý zápas proti ViOn-u je pre nás náročný," zhodnotil duel tréner hostí Antal Németh.

Góly: -

V Žiari nad Hronom strelci nepochodili. Domáce Pohronie si podelilo body s Nitrou, s ktorou remizovalo 0:0.

Lepšie do zápasu vstúpili hráči Pohronia. Mali miernu prevahu aj aktivitu, ale absentovali vyložené šance. Fadera mieril nepresne a s Weirovou koncovkou si poradil Šípoš. Hlavou to v 15. minúte skúšal Heurtaux, ktorý mieril nad brvno. Hostia nechtiac pohrozili po centri Celebiho, pri ktorom lopta takmer zapadla k zadnej žrdi. Hrdlička sa musel poriadne natiahnuť. V 23. minúte sa individuálne ukázal český útočník Chvěja a dobrý zákrok vytiahol gólman Nitry. Do prestávky mal viac práce a zároveň aj šťastie. V samom závere polčasu Ladjimu chýbal krok, aby dočiahol na loptu pred odkrytou bránkou.

Aj v druhom polčase mali prevahu domáci futbalisti. Chvěja vo veľkej šanci zle trafil loptu po dobrej práci Mazana na pravom krídle. Slušnú šancu mal aj Ladji. Obišiel niekoľko hráčov, narazil si loptu s Faderom, no jeho technická koncovka bola nepresná. Nitrania sa spoliehali na rýchle kontry. Bližšie ku gólu boli hráči Pohronia, a to najmä v 78. minúte Chvěja. Pred zakončením vyhral tri čisté súboje. Jeho lopta bola napokon zrazená. V závere musel ešte Šípoš vyraziť loptu nad brvno po hlavičke Pavlíka. Hosťom pre zmenu nevyšiel brejk štyroch proti dvom. Pohronie s Nitrou remizovalo bez gólov 0:0.

FK Senica - Zemplín Michalovce 1:1

Góly: 42. Antonio Asanović - 29. Dimitrios Popovits

Na Záhorí sa v sobotu body delili. Domáci FK Senica remizoval s MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1).

Na Záhorie pricestovali Michalovce s bývalým trénerom Seničanov Antonom Šoltísom. Úvod začali aktívnejšie hostia, ale bez výraznejšej šance. Od 15. minúty už diktovali tempo hry Seničania. Guba vnikol do 16-ky, jeho prudkú strelu brankár Dráb vyrazil a Košťálovú dorážku vyrazil obranca na roh. Po Piroskovom rohovom kope zakončoval na zadnej žrdi osamotený Guba, no z vyloženej pozície mieril vedľa. O dve minúty Piroskovu strelu spoza 16-ky brankár kryl. O malú chvíľu opäť strieľal Guba, tentoraz tesne nad. Hostia sa do prvej šance dostali v 28. minúte. Zakončovali Trusa a Diarra, ale brankár ViOn-u svoje mužstvo podržal. O minútu padol úvodný gól zápasu. Hostia vyťažili z ofsajdovej pozície a po spätnej prihrávke Trusu z pätky skóroval Popovits - 0:1. V 40. minúte zakončoval z niekoľkých metrov Piroska, ale loptu netrafil ideálne. O dve minúty nato sa lopta po rohu Košťála odrazila k Asanovičovi, ktorý poslal loptu do siete - 1:1.

Druhý polčas už toľko príležitostí nepriniesol. Hralo sa prevažne v strede poľa. V 61. minúte vyslal Ljubičič krížnu prízemnú strelu, a lopta letela tesne vedľa ľavej žrde. V druhom polčase sa hostia snažili o rýchle protiútoky, ktoré však nevyústili do šancí. Záhoráci v poslednej desaťminútovke zahrávali štandardky a dlhé auty, no takisto bez gólového efektu. Senica napokon remizovala s Michalovcami 1:1.

MFK Ružomberok - ŠKF Sereď 2:1

24.04.2021 15:30

Góly: 70. Martin Regáli, 88. Martin Regáli - 90. Alex Iván

Priamy súboj o prvé miesto v tabuľke nadstavbovej skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži dopadol lepšie pre domácich. MFK Ružomberok zdolal ŠKF iClinic Sereď o jediný gól 2:1 (0:0).

Pred týmto duelom mala Sereď na čele skupiny dvojbodový náskok práve pred svojím nadchádzajúcim súperom. Na Liptove sa teda hralo o líderskú priečku. Aktívnejšie sa do zápasu zahryzli Ružomberčania, ale prvú väčšiu šancu mali v desiatej minúte hostia. Tí po rýchlej akcii zvnútra šestnástky zakončovali Mosesom, ktorý Krajčírika neprekvapil. Prvý polčas sa niesol najmä v znamení územnej prevahy Liptákov. Ružomberčania často manévrovali s loptou na polovici súpera, ale jeho kompaktnú defenzívu narušiť nedokázali. Preto sa k bezprostrednému ohrozeniu brankára Yakubu nedostali. Ani po príchode zo šatní sa obraz hry nezmenil. Iba domáci hrali rýchlejšie a kolmejšie.

V 55. minúte sa zrodila prvá veľká šanca zápasu: odrazená lopta v hĺbke veľkého vápna Serede našla v gólovej pozícii Regáliho, no ten namieril vysoko preč. V 70. minúte po faule Potomu na Kostadinova Brenkus z priameho kopu trafil múr. Na druhý pokus pred bránou našiel Regáliho, ktorý otvoril skóre - 1:0. V 88. minúte Takáč zahrával priamy kop a Regáli zvýšil na 2:0. Vzápätí znížil Iván, ale viac sa už udiať nestihlo. Ružomberok porazil Sereď 2:1 a pripísal si ďalšie cenné body v boji o záchranu.