24.04.2021 15:30 CET
2 : 1
(0:0)

Liptáci na čele skupiny vystriedali Sereď

Priamy súboj o prvé miesto v tabuľke nadstavbovej skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži dopadol lepšie pre domácich. MFK Ružomberok zdolal ŠKF iClinic Sereď o jediný gól 2:1 (0:0).

Pred týmto duelom mala Sereď na čele skupiny dvojbodový náskok práve pred svojím nadchádzajúcim súperom. Na Liptove sa teda hralo o líderskú priečku. Aktívnejšie sa do zápasu zahryzli Ružomberčania, ale prvú väčšiu šancu mali v desiatej minúte hostia. Tí po rýchlej akcii zvnútra šestnástky zakončovali Mosesom, ktorý Krajčírika neprekvapil. Prvý polčas sa niesol najmä v znamení územnej prevahy Liptákov. Ružomberčania často manévrovali s loptou na polovici súpera, ale jeho kompaktnú defenzívu narušiť nedokázali. Preto sa k bezprostrednému ohrozeniu brankára Yakubu nedostali. Ani po príchode zo šatní sa obraz hry nezmenil. Iba domáci hrali rýchlejšie a kolmejšie.

V 55. minúte sa zrodila prvá veľká šanca zápasu: odrazená lopta v hĺbke veľkého vápna Serede našla v gólovej pozícii Regáliho, no ten namieril vysoko preč. V 70. minúte po faule Potomu na Kostadinova Brenkus z priameho kopu trafil múr. Na druhý pokus pred bránou našiel Regáliho, ktorý otvoril skóre - 1:0. V 88. minúte Takáč zahrával priamy kop a Regáli zvýšil na 2:0. Vzápätí znížil Iván, ale viac sa už udiať nestihlo. Ružomberok porazil Sereď 2:1 a pripísal si ďalšie cenné body v boji o záchranu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk