25.04.2021 16:00 CET
2 : 3
(1:2)

Slovan valcuje ďalej a v šlágri vyhral pod Dubňom

V šlágri šiesteho kola nadstavbovej časti Fortunaligy podľahol v skupine o titul pod Dubňom domáci MŠK Žilina celku ŠK Slovan Bratislava v na góly bohatom stretnutí 2:3 (1:2).

Domáci boli pred víkendovým kolom na štvrtom mieste tabuľky dva body za treťou Trnavou, pričom o tretiu priečku prišli iba v minulom kole. Ak sa chceli udržať v bojoch o ňu, potrebovali bodovať. Bratislavský Slovan už dlho tróni na čele tabuľky, kde mal pred víkendovými zápasmi desaťbodový náskok pred druhou Dunajskou Stredou. Úvod zaujímavého zápasu bol vyrovnaný. Prvú väčšiu príležitosť si vytvorili domáci v 15. minúte, keď Greif musel zneškodniť dobrú hlavičku Kurminowského. Vedenia sa však ujali o štyri minúty neskôr belasí. Nono vošiel do šestnástky, z hranice bránkovej čiary poslal loptu pred bránu a Anang si ju nešťastne zrazil do vlastnej siete - 0:1. Po necelej polhodine hry Ratao spracoval loptu vo vnútri šestnástky a strelou na vzdialenejšiu žrď natiahol Petráša. Slovan zvýšil svoj náskok na rozdiel dvoch gólov v 38. minúte. Stalo sa tak po akcii Pauscheka. Ten sa pustil medzi dvoch protihráčov, dobre prihral Rataovi a posledne menovaný prízemnú strelu umiestnil presne k žrdi - 0:2. Vzápätí mohlo byť už 3:0. Strelec hlavičkou tesne minul domácu bránu. MŠK prekonal tlak hostí a v závere polčasu znížil po priamom kope - po centri Bernáta Minárik hlavou usmernil loptu za Greifa - 1:2. Do kabín schádzali celky za jednogólového vedenia Slovana.

Druhý polčas začal lepšie Slovan. Pred Nonom a Strelcom zachránil v poslednej chvíli Minárik. Žilinčania sa postupne rozohrali a v 54. minúte sa im dokonca podarilo vyrovnať. Bernát prepálil Greifa a systém VAR potvrdil, že gól nepadol z ofsajdu - 2:2. Ofenzívny zápas pokračoval, Nono vydareným centrom našiel Bajriča, ktorý neprestrelil les domácich hráčov. Podobne (ne)pochodil Rabiu. V závere Slovan vystupňoval tlak. V 82. minúte Nonov pokus vytlačili Žilinčania za pokutové územie. Hneď na to sa o úspech pokúšal Daniel, ale minul bránu. Neuspel ani Weiss, keď pri jeho strele predviedol svoje kvality brankár Petráš. Slovan udrel až v 86. minúte: vo vlastnej šestnástke fauloval Kaprálik a VAR potvrdil, že hostia budú kopať pokutový kop. Ten bezpečne premenil Weiss. Žilina v závere vrhla všetky sily do útoku, ale hostia už tesný náskok ubránili. ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na horúcej žilinskej pôde 3:2 a upevnil si tak postavenie a náskok na čele fortunaligovej tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk