Fortuna liga - souhrn 6. kola

25.08.2018, 18:41, aktualizováno 26.08.2018, 20:52
Trnava se rozešla bez branek s Ružomberokem. Slovan Bratislava neudržel tříbrankové vedení nad Trenčínem a výsledkem byla remíza 3:3. Dunajská Streda odmítla možnost posunout se minimálně do neděle na první místo tabulky, když doma jen remizovala se Žilinou, diváci na stadionu čekali na gól marně. Nerozhodně skončil i souboj Senice s Nitrou, tři body zapisují Podbrezová a Zlaté Moravce...

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 0:0

26.08.2018 19:00

Góly: -

S veľkými zmenami nastúpil Spartak v dohrávke Fortuna ligy proti Ružomberku a utrpela tak aj kvalita hry. S Liptákmi sa totiž pretekali o čo najnudnejší priebeh hry a napokon z toho rezultoval aj nepopulárny výsledok 0:0.

Len Sloboda s Tóthom nastúpil Spartak v zostave po prvom zápase Európskej ligy, ostatní hráči dostali ponuku na oddych. V dueli s Ružomberkom však diváci dlhé minúty nevideli veľa vzruchu, Chudý bol v pohotovosti síce v 23. minúte, ale išlo len o neškodný center, s ktorým si poradil. Po polhodine hry sa ozvali aj domáci andeli, ale Dangubič svoju šancu premárnil. Pokúsil sa len o lob, ktorý však nesmeroval medzi tri žrde a hostia si mohli vydýchnuť. Viac sa toho v prvom dejstve neudialo.

Po prestávke tímy akoby narovnako opäť súhlasili s mizerným priebehom hry a nikto k tomu z hráčov dlho nenamietal. Centrované lopty a ojedinelé náznaky šancí sa nekončili zaujímavým zakončením, či lepšou možnosťou na otvorenie skóre a preto prvý vzruchu prišiel až štvrťhodiny pred koncom. Veľkú šancu mal v 75. minúte Dangubič, ale hoci ostal sám vo vyloženej možnosti, zlyhal a Spartak sa vedenia neujal. Vyše 5 000 divákov tak nevidelo vytúžený gól, hoci mu Godál pekne loptu predĺžil. Najaktívnejší hráč stretnutia bol jednoznačne Dangubič, ale keďže neuspel volejom ani v závere zápasu, tímy sa rozišli s bodom bez gólového zápisu.

Slovan Bratislava - AS Trenčín 3:3

26.08.2018 17:30

Góly: 2. Andraž Šporar, 28. Dejan Dražić, 38. Mitch Apau - 44. Hamza Ćataković, 86. Antonio Mance, 88. Hamza Ćataković (pen.)

Neobyčajný zvrat vo vývoji zápasu sa podaril futbalistom Trenčína, ktorí na pôde ŠK Slovan Bratislava prehrávali už 0:3. Belasí napokon s Považanmi remizovali 3:3 (3:1).

Vo vzájomných meraniach síl Slovana a Trenčína padlo v uplynulej sezóne v priemere 3,5 gólu na zápas. Šporar v druhej minúte po kolmej prihrávke od Nona prekonal v nájazde strelou k žrdi Šemrinca - 1:0. Hralo sa rýchlo a živo. V 24. minúte domácich zachránil vybehnutím Greif. O tri minúty zvýšili belasí na 2:0. Greifov odkop hlavou predĺžil Savičevič a Dražič trafil pravý horný roh Šemrincovej bránky. Potom rýchlu kombináciu Dražiča a Šporara umiestnil do siete Apau - 3:0. Pred prestávkou sa na hranici šestnástky pokrútil Čatakovič a k vzdialenejšej žrdi znížil - 1:3 z pohľadu AS.

I do druhého dejstva vstúpil lepšie Slovan. Prvú príležitosť premrhal Savičevič. Na opačnom konci ihriska zachránil Bajrič pri prečíslení dvoch proti jednému. V 61. minúte Šemrinec vyrazil gólovú strelu Mohovi. Dražič z následnej dorážky mieril tesne vedľa. V ďalšej gólovej šanci bol Šporar, ale zoči-voči Šemrincovi nepochodil. Slovan úplne ovládol hru, bol pohyblivejší a mal ďalšie šance. V 72. minúte Moha v dobrej pozícii prestrelil a zľuftoval i o desať minút neskôr. V 87. minúte znížil po polčase nastúpiaci Mance a o minútu nato vyrovnal z pokutového kopu Čatakovič - 3:3. V úplnom závere Šporar sám pred bránkou namieril vysoko nad. ŠK Slovan Bratislava remizoval s AS Trenčín 3:3.

"V prvom polčase sme mali dostatok šancí, mohli sme dať aj viac gólov. Vedeli sme, že v druhom polčase Trenčín nemá čo stratiť. Šance, aké mal Šporar, sa musia premieňať. V závere sme pred gólovými situáciami reagovali zle. Z oboch strán to bol zaujímavý zápas. Trenčínu prajem, aby vo štvrtok na Cypre vybojoval postup v Európskej lige," uviedol po zápase tréner domáceho celku Martin Ševela. "Bola to reklama na futbal. Hrali proti sebe dva ofenzívne tímy. Chceli sme Slovan eliminovať v strede, ale strácali sme lopty. Veľmi dôležitý bol náš gól na 1:3. To nám dalo nádej do druhého polčasu. Pre nás je remíza veľmi dôležitá do štvrtkovej odvety v EL," informoval tréner Trenčanov Ricardo Moniz.

FC Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce 2:0

25.08.2018 19:00

Góly: 29. Nikola Dimitrijević, 90+1. Martin Chren

Východniari opäť nezískali ani bod a potápajú sa stále hlbšie. FK ViOn Zlaté Moravce zdolal MFK Zemplín Michalovce pred domácim publikom 2:0 (1:0).

Od úvodu videli diváci veľa nepresností od obidvoch celkov. Prvú príležitosť mali vo ôsmej minúte domáci. Vtedy Urgela vypálil do Kiru. Vyrazenou loptou Dimitrievič opäť trafil iba Kiru. V 22. minúte si s Ďubekovou strelou z 18-tich metrov poradil brankár hostí. V 26. minúte po peknej akcii Žofčáka zachránil pred Sulleyom Chren. V 29. minúte Dimitrijevič zo šestnástkového oblúka trafil presne do pravého dolného kúta Kirovej bránky - 1:0. V 44. minúte nedokopol loptu do brány Sulley ani z piatich metrov.

Po zmene strán sa hostia čoraz častejšie tlačili k bránke ViOn-u. V 50. minúte vystrelil spoza šestnástky Diarra; zakročil pozorný Krnáč. V 63. minúte Orávikov center nepretlačil do siete Ewerton. V 64. minúte pred Vaščákom výborne zachránil Krnáč. V 76. minúte po súboji Karlíka so Sulleyom nariadil rozhodca pokutový kop pre Zemplín. Kavka ho nepremenil, resp. gólman bol v tomto súboji úspešnejší. V 81. minúte sa na hranici šestnástky uvoľnil Sulley, ale mieril nepresne. V 83. minúte Brašeňovej strele z uhla chýbali decimetre. V 89. minúte sa Brašeň v gólovej šanci sám pred Kirom zamotal do kľučiek. V závere Orávik z uhla nastrelil žrď. V nadstavenom čase kapitán Chren obišiel aj brankára a do prázdnej bránky zvýšil na 2:0. ViOn Zlaté Moravce vyhral nad Zemplínom Michalovce 2:0.

FK Senica - FC Nitra 1:1

Góly: 84. Sasha Petshi - 58. Andrej Fábry

Opäť len s jedným bodom ochádza zo zápasu Fortuna ligy Nitra, ktorá tentoraz prišla o víťazstvo šesť minút pred koncom. Stalo sa tak v Senici, pretože za domácich sa presadila posila Petshi. Odpovedal na vedúci zásah Fábryho a tímy si teda body podelili.

Miernym favoritom zápasu boli hostia a od úvodu zápasu aj mali loptu na kopačkách. Snažili sa obranu preľstiť nejakým spôsobom, no obrana odolávala. Prvá šanca prišla v 12. minúte, Taiwo ale po akcii neprekonal Tabordu. Ten predviedol pekný zákrok. Domáci mali problémy udržať krok s rýchlosťou súpera, ale paradoxne mohli otvoriť skóre. Celis však v sľubnej pozícii mieril len do húštiny tiel. V 28. minúte nebezpečne hlavičkoval Vestenický, Taborda vyrazil loptu. V závere polčasu mali Záhoráci šťastie pri šanciach Vestenického s Gulášom. Gólom sa ale ich snaha neskončila a diváci si na ne museli ešte počkať. ale kedže lopta si cestu do siete nenašla, polčas sa skončil bez gólov.

Do druhého polčasu išli teda tímy s vyrovnanými šancami na zisk bodov, ale hráčom sa presadiť nedarilo podľa predstáv. Hralo sa bez vyložených šancí a skôr nudne, ako atraktívne. No tesne pred uplynutím hodiny hry to prišlo, ale do siete Senice. Chovanec našiel Fábryho, ktorý zaznamenal presný zásah - 0:1. To Senicu paradoxne nenakoplo a znova sa hralo len medzi šestnástkami. Nitrania strážili tesný náskok, no už sa im to v tejto sezóne vypomstilo. V 76. minúte domáci mohli udrieť zo štandardky, no Asmah to smeroval tesne nad. Napokon však do hry postupne prišli aj nové posily na strane Záhorákov a jedna z nich sa aj presadila. Len šesť minút pred koncom spasil domácich Petshi, pretože Hroššo vyrazil loptu len smerom k nemu. Debut tak okorenil gólom na konečných 1:1. Nitra stále nevyhrala a krčí sa takmer na samom dne tabuľky. A to aj preto, že Kóňovi a Taiwovi znemožnil strhnúť vedenie na stranu hostí skvelý Taborda.

ŠKF Sereď - Železiarne Podbrezová 1:2

Góly: 28. Nikola Gatarić - 69. Michal Breznaník, 70. Michal Breznaník

Nováčik súťaže ŠKF iClinic Sereď neudržal v šiestom kole jednogólové vedenie po prvom polčase a hosťom z Podbrezovej podľahol 1:2 (1:0).

Domáca Sereď otvorila skóre v 28. minúte. Vtedy Gatarič zužitkoval prihrávku Ulricha a strelou spoza šestnástky vyzrel na hosťujúceho brankára Kuciaka - 1:0. O desať minút neskôr mohol ísť iClinic do dvojgólového vedenia. Zakončoval Morong a úspešne zasiahol gólman Kuciak. Polčas teda skončil pomerom 1:0 pre ŠKF.

Sereď premárnila veľkú šancu na poistenie dobrého výsledku aj krátko po zmene strán. Ventúra v bezprostrednej blízkosti prestrelil bránku hostí. Železiari založili akciu Turňom. Pokračovala po ose Magda a Mikuš. Posledne menovaný trafil konštrukciu domácej bránky. Šancu na zrovnanie výsledku zmárnil Turňa. Na druhej strane neboli úspešní Ulrich a po ňom ani Morong. V 69. minúte Breznaník zakončil spoza pokutového územia a prekonal Penksu - 1:1. Už o minútu nato sa rovnaký hráč podobne presadil po druhý raz a Podbrezová razom viedla 2:1. Hneď nato zasahoval Kuciak, keď zlikvidoval strelu z diaľky. A bolo po všetkom. ŠKF iClinic Sereď podľahla FK Železiarne Podbrezová 1:2.

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:0

25.08.2018 16:45

Góly: -

Na Žitnom ostrove pokračuje séria zápasov bez prehry v slovenskej Fortuna lige, ale zároveň to znamená aj jeden bod do tabuľky. Diváci navyše v súboji proti Žiline gól ani nevideli.

Viac sa smerom dopredu hnala Dunajská Streda a to aj s podporou svojich fanúšikov. Aktivitou hýrili najmä dvojica Pačinda a Bayo, čo je na začiatku sezóny úderná a zohratá dvojica. Žilinčania sa väčšinou bránili a čakali na svoju šancu. Odolávali útokom spomenutej dvojice v kádri DAC, ale po polhodine hry mali hostia namále. Bayo sa rútil na Holeca sám, ale napokon ho neprekonal. Holec dobre vybehol a šancu zmaril. V závere polčasu mohol otvoriť skóre Pačinda, ale jeho strela nemala gólové parametre, aj preto sa diváci gólu v prvom dejstve nedočkali.

Veľkú šancu mal už pár minút po prestávke opäť aktívny Bayo, ale ďalšiu možnosť z nájadu takisto nepretavil do gólového efektu. Holec sa zaskvel a jeho spoluhráči mu mohli bozkávať ruky-nohy. Neuspel ani z dorážky Pačinda. Žilina sa dostala do šance po vyše hodine hry, domáci brankár Jedlička zneškodnil pokus Boženíka, ktorý to onedlho vyskúšal aj volejom. Jedlička sa vyznamenal aj po vydarenej akcii hostí, na ktorej konci bol Škvarka. Veľa nádejných možností bolo následne zblokovaných a vyložené šance už neprichádzali. Nič na tom nezmenila šanca Balaja, ktorý nerozhodol a červená karta pre Diaza už takisto nič zásadné neznamenala. DAC teda predĺžil sériu bez prehry, ale tentoraz len po deľbe bobod.