25.08.2018 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

FK Senica - FC Nitra 1:1

Opäť len s jedným bodom ochádza zo zápasu Fortuna ligy Nitra, ktorá tentoraz prišla o víťazstvo šesť minút pred koncom. Stalo sa tak v Senici, pretože za domácich sa presadila posila Petshi. Odpovedal na vedúci zásah Fábryho a tímy si teda body podelili.

Miernym favoritom zápasu boli hostia a od úvodu zápasu aj mali loptu na kopačkách. Snažili sa obranu preľstiť nejakým spôsobom, no obrana odolávala. Prvá šanca prišla v 12. minúte, Taiwo ale po akcii neprekonal Tabordu. Ten predviedol pekný zákrok. Domáci mali problémy udržať krok s rýchlosťou súpera, ale paradoxne mohli otvoriť skóre. Celis však v sľubnej pozícii mieril len do húštiny tiel. V 28. minúte nebezpečne hlavičkoval Vestenický, Taborda vyrazil loptu. V závere polčasu mali Záhoráci šťastie pri šanciach Vestenického s Gulášom. Gólom sa ale ich snaha neskončila a diváci si na ne museli ešte počkať. ale kedže lopta si cestu do siete nenašla, polčas sa skončil bez gólov.

Do druhého polčasu išli teda tímy s vyrovnanými šancami na zisk bodov, ale hráčom sa presadiť nedarilo podľa predstáv. Hralo sa bez vyložených šancí a skôr nudne, ako atraktívne. No tesne pred uplynutím hodiny hry to prišlo, ale do siete Senice. Chovanec našiel Fábryho, ktorý zaznamenal presný zásah - 0:1. To Senicu paradoxne nenakoplo a znova sa hralo len medzi šestnástkami. Nitrania strážili tesný náskok, no už sa im to v tejto sezóne vypomstilo. V 76. minúte domáci mohli udrieť zo štandardky, no Asmah to smeroval tesne nad. Napokon však do hry postupne prišli aj nové posily na strane Záhorákov a jedna z nich sa aj presadila. Len šesť minút pred koncom spasil domácich Petshi, pretože Hroššo vyrazil loptu len smerom k nemu. Debut tak okorenil gólom na konečných 1:1. Nitra stále nevyhrala a krčí sa takmer na samom dne tabuľky. A to aj preto, že Kóňovi a Taiwovi znemožnil strhnúť vedenie na stranu hostí skvelý Taborda.

Autor: Ľubomír Hudačko