25.08.2018 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce 2:0

Východniari opäť nezískali ani bod a potápajú sa stále hlbšie. FK ViOn Zlaté Moravce zdolal MFK Zemplín Michalovce pred domácim publikom 2:0 (1:0).

Od úvodu videli diváci veľa nepresností od obidvoch celkov. Prvú príležitosť mali vo ôsmej minúte domáci. Vtedy Urgela vypálil do Kiru. Vyrazenou loptou Dimitrievič opäť trafil iba Kiru. V 22. minúte si s Ďubekovou strelou z 18-tich metrov poradil brankár hostí. V 26. minúte po peknej akcii Žofčáka zachránil pred Sulleyom Chren. V 29. minúte Dimitrijevič zo šestnástkového oblúka trafil presne do pravého dolného kúta Kirovej bránky - 1:0. V 44. minúte nedokopol loptu do brány Sulley ani z piatich metrov.

Po zmene strán sa hostia čoraz častejšie tlačili k bránke ViOn-u. V 50. minúte vystrelil spoza šestnástky Diarra; zakročil pozorný Krnáč. V 63. minúte Orávikov center nepretlačil do siete Ewerton. V 64. minúte pred Vaščákom výborne zachránil Krnáč. V 76. minúte po súboji Karlíka so Sulleyom nariadil rozhodca pokutový kop pre Zemplín. Kavka ho nepremenil, resp. gólman bol v tomto súboji úspešnejší. V 81. minúte sa na hranici šestnástky uvoľnil Sulley, ale mieril nepresne. V 83. minúte Brašeňovej strele z uhla chýbali decimetre. V 89. minúte sa Brašeň v gólovej šanci sám pred Kirom zamotal do kľučiek. V závere Orávik z uhla nastrelil žrď. V nadstavenom čase kapitán Chren obišiel aj brankára a do prázdnej bránky zvýšil na 2:0. ViOn Zlaté Moravce vyhral nad Zemplínom Michalovce 2:0.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk