07.12.2019, 15:53, aktualizováno 08.12.2019, 17:05
Slovan Bratislava porazil Dunajskou Stredu a na čele tabulky má už desetibodový náskok na Žilinu, která veze body ze Senice. Trnava prohrála v Michalovcích a nevyužila možnost posunu před Ružomberok, který se rozešel bez branek se Zlatými Moravci. Poslední Pohronie nakonec vyhrálo nad Sereďí a zůstává o bod za Nitrou, která remizovala s Trenčínem...

FK Senica - MŠK Žilina 1:2

08.12.2019 15:00

Góly: 31. Kwaku Bonsu Osei - 39. Dávid Ďuriš, 89. Miroslav Káčer

Posledný zápas Fortuna ligy v roku 2019 obstarali Senica so Žilinou. Podľa papierových predpokladov zvíťazili hostia, ale poriadne sa na to nadreli. Rozhodli až gólom Káčera minútu pred koncom.

Zaujímavé momenty sa diali už od úvodu zápasu. Po pár minútach sa do šance dostal Addo, mieril do bočnej siete. Otvoriť skóre mohol v 14. minúte senický kapitán Dias, keď hlavičkoval po priamom kope Baumgartnera, brankár Holec loptu vyrazil. Neskôr Baumgartnerovej strele mierila šanca domácich len tesne mimo. Domáci sa napokon dočkali po polhodine hry, aktívny Baumgartner prihral Oseiovi a ten ranou z diaľky aj vďaka žrdi otvoril skóre na 1:0. Začali sa snažiť aj šošoni a po rohovom kope vyrovnali. Tvrdým projektilom sa presadil Ďuriš na 1:1. Takto sa skončilo aj prvé dejstvo.

Didiba sa pokúsil niečo urobiť so skóre po zmene strán, trvalo to niekoľko minút. Parádnu strelu potom predviedol Baumgartner, z diaľky ale mieril len smolne do brvna. Obrovskú šancu na gól mali hostia v 69. minúte, kedy po rohovom kope zakončoval hlavou Králik a domáci obranca Addo loptu vykopol na bránkovej čiare. Napokon však rozhodla situácia zo záveru zápasu. Hoci si to Senica nezaslúžila, inkasovala gól v 89. minúte. Vallo parádne vyviezol loptu, našiel Káčera a ten ranou po zemi upravil na konečných 1:2. Nič na tom nezmenil ani vo veľkej šanci Didiba, keď mieril vedľa.

Více informací k zápasu

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 2:0

07.12.2019 15:30

Góly: 34. Ibrahim Rabiu, 53. Andraž Šporar

Ďalšie tri body si pripisuje Slovan, ktorý doma zdolal Dunajskú Stredu 2:0. Rozhodli o tom strelec Šporar, ku ktorému sa pridal Rabiu.

Prvá šanca prišla v 11. minúte, Pauschekova centrovaná lopta ale nikoho v šestnástke nenašla. Na druhej strane Abena fauloval vo vápne a pískala sa penalta. Šulla si však so strelou Davisa poradil a vytlačil ju na žrď. Blackman mohol otvoriť skóre pre DAC, ale v dobrej pozícii nedal. Holman neskôr trafil po priamom kope do žrde, Jedlička si vydýchol. Slovan sa však dostal predsa len do vedenia, Rabiu využil prihrávku a skóre bolo 1:0. V závere polčasu ešte nedal hlavičkou Šporar.

Netrvalo dlho a Slovan sa presadil aj po zmene strán. Šporar parádne prekonal Jedličku na 2:0, pričom neskôr mohol zvýšiť po nebezpečnom centri Daniel, no Jedličku napokon nenachytal. Ďalšie šance Šporara či Vidu sa tiež neujali, podobne pochodil v závere zápasu aj Ratao. DAC už nestihol ani znížiť, Slovan si víťazstvo bezpečne postrážil a navýšil náskok na čele.

Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 2:0

07.12.2019 14:00

Góly: 29. Pedro Martínez, 80. Armen Hovhanisjan

Zemplínu Michalovce sa podaril naozaj husársky kúsok. Východniari po výmene trénera vyhrali už tretí zápas v rade, pričom ani raz neinkasovali. Tentoraz v poslednom jesennom kole Fortunaligy zdolali Spartak Trnava 2:0 (1:0).

V mrazivom počasí sa v prvom dejstve lepšie darilo domácemu celku. Už v siedmej minúte sa na bránu hostí rútil Sidibé, no jeho strela išla tesne vedľa, a tak fanúšikov MFK sklamala. V 21. minúte vyslal Žofčák center do pokutového územia. Lopta sa dostala k Savvidisovi, a Rusov pokus gréckeho stredopoliara zneškodnil. Skóre otvorili Michalovčania po uplynutí polhodiny hry. Vtedy gólman Trnavy center iba vyrazil k Martínezovi, ktorý lobom rozvlnil sieť prvýkrát - 1:0. Červenočierni pohrozili strelou kapitána Grendela, ktorá však o centimetre minula bránu.

V druhom polčase prebrali iniciatívu podľa očakávania hostia. Tých však domáci do šancí nepúšťali. Prvú strelu na bránu mala Trnava až po hodine hry, keď Tavaresov projektil s prehľadom chytil Kira. Postupom času Michalovčania začali podnikať kontry. Soler a Hovhannisyan ešte neskórovali, ale v 82. minúte arménsky útočník trafil pomyselnú desiatku a definitívne tak zlomil zápas na stranu domácich. MFK Zemplín Michalovce zdolal vo veľmi dôležitom zápase Spartak Trnava 2:0, v tabuľke svojho súpera preskočil a figuruje už na piatej priečke, čo mu nateraz zaručuje účasť v nadstavbovej šestke o titul.

MFK Ružomberok - FC Zlaté Moravce 0:0

Góly: -

MFK Ružomberok a ViOn Zlaté Moravce sa s jesennou časťou Fortunaligy rozlúčili bezgólovou remízou 0:0.

V prvom polčase boli aktívnejší domáci, avšak na bránu ViOn-u nemieril žiadny vážnejší strelecký pokus. V 16. minúte po centri Qoseho do rúk Pindrocha hlavičkoval zblízka Kojnok. V 20. minúte sa zrodila prvá veľká šanca. Bobček sa ocitol sám pred Pindrochom, ale ľavačkou minul ľavý dolný kút brány ViOn-u. V 28. minúte sa Krajčírika pokúsil z diaľky prekvapiť Ďubek, ale pálil mimo. V 38. minúte si Qose sklepol loptu, šikovne vystrelil, no rovnako nepochodil. Druhý polčas bol na vzruch pred bránam bohatší i. V 54. minúte sa za hlavu chytal Takáč, keď po ideálnej prihrávke Bobčeka z dvoch krokov prekopol bránu. V 72. minúte do šestnástky Zlatých Moraviec vnikol Mojžiš a Pindroch jeho krížny pokus vytesnil. V 77. minúte mieril voľný Jarovič hlavou iba do priestoru, kde stál Krajčírik. O dve minúty ako zakončovateľ zlyhal Regáli. Ružomberčania sa do konca snažili o trojbodový skalp, ale defenzíva ViOn-u ich snahám odolala. Liptáci remizovali so Zlatými Moravcami 0:0.

"My sme sa snažili ostatným susedom v tabuľke odskočiť, aby jar bola ľahšia, než bude. Počas celého zápasu sme mali prevahu, boli sme lepším mužstvom, vytvorili sme si štyri veľké gólové príležitosti, ktoré sme nepremenili. Nemôžeme sa ale na nič sťažovať, sami sme si zavinili, že tri body nezostali doma. Napriek tomu musím chlapcov pochváliť a poďakovať im za predvedený výkon, išli na 120 percent svojich možností. A že sme v tých šanciach, najmä v domácich zápasoch takí neúspešní, je asi daň za našu neskúsenosť. Ale nemôžeme sa na ňu stále vyhovárať," povedal tréner domáceho celku Ján Haspra. "Tento zápas bol veľmi dôležitý z hľadiska vývoja v tabuľke, pred záverečnými štyrmi kolami základnej časti. S výsledkom sme spokojní, domáci v prípade víťazstva by nám boli odskočili na päť bodov a už by bolo náročné naháňať ich. Tomu bola podriadená aj naša taktika. Vedeli sme, že Ružomberok hral posledné dva zápasy proti mužstvám, ktoré hrali s tromi stopérmi. A presadzovali sa ťažšie ako proti súperom, ktoré nastúpili s klasickým rozostavením v obrane. Preto sme to vzadu vystužili aj my a do nejakých veľkých šancí sme ich nepustili. Dvakrát prestrelili bránu a boli tam aj príležitosti po štandartných situáciách. Myslím si, že bod sme si zaslúžili a sme s nim spokojní," pridal svoje pozápasové postrehy kouč ViOn-u Karol Praženica.

FC Nitra - AS Trenčín 1:1

Góly: 73. Milan Ristovski - 76. David Depetris

Trenčín sa v Nitre lúčil so svojím dlhoročným kapitánom a obrancom Petrom Kleščíkom. Považania s domácimi Trogármi napokon remizovali 1:1 (0:0).

Prvú vážnejšiu šancu videli diváci pod Zoborom už v siedmej minúte: hosťujúci Koolwijk nebezpečne bez prípravy pálil z vnútra šestnástky. Domáci gólman jeho strelu zneškodnil. O päť minút nato zahral po štandardke Faška v šestnástke rukou Roguljič a Nitra zahrávala pokutový kop. Ristovski však penaltu nepremenil, keď jeho strelu k ľavej žrdi brankár Trenčína vyrazil. AS pohrozil opäť v 23. minúte. Hlavička Letenayu z hranice malého vápna smerovala do brvna. Po polhodine hry pálil z dobrej pozície Skovajsa, avšak iba vysoko nad. O desať minút to skúšal Bukari. Keďže ani jeden z tímov sa v prvom polčase gólovo presadiť nedokázal, futbalisti odchádzali na prestávku za bezgólového stavu.

Aj v druhom polčase mali viac z hry hostia. Ibaže v koncovke sa až neuveriteľne trápili. Nitrania vyčkávali a ich šanca prišla v 73. minúte. Striedajúci Gatarič vytvoril na ľavej strane peknú akciu, po ktorej poslal loptu do ohňa. Na hranici malého vápna zaváhal Kleščík, následne sa k lopte dostal Ristovski a rozvlnil sieť - 1:0. Radosť domácich dlho netrvala. Už o tri minúty bolo vyrovnané. Po rohovom kope Van Kessela sa pri hlavičkovom zakončení nepomýlil striedajúci Depetris - 1:1. V nadstavenom čase po Chobotovom prudkom centri z ľavej strany chýbali Ristovskému i Gataričovi centimetre. Nitra si s Trenčínom podelila body po remíze 1:1.

FK Pohronie - ŠKF Sereď 2:1

Góly: 25. András Mészáros, 88. Cédric Badolo - 81. Dino Špehar

FK Pohronie zabral v poslednom jesennom kole Fotunaligy naplno, keď trápiacu sa Sereď zdolal na štadióne v Žiari nad Hronom 2:1 (1:0).

V Žiari sa hralo na ťažkom a klzkom teréne, ktorý bol miestami pokrytý snehom. Hneď v prvej minúte sa odrazená lopta dostala k Morongovi, ktorý išiel z ľavej strany sám na brankára Jenča. Ten dobre vybehol i zasiahol. Aktivitu potom prevzali domáci. Šancu mal Mazan, ale jeho koncovku do protipohybu gólmana vystihol blokom obranca Lukáčik. V 25. minúte sa po centri Mazana v pokutovom území dobre zorientoval Mészáros a z otočky prekonal Ilieva - 1:0. Sereď mohla vyrovnať v 40. minúte po dlhom centri Nascimenta. Na zadnej žrdi striehol Iván, ktorý z voleja poslal loptu tesne nad brvno.

V druhom polčase hostia zaktívneli. Po rohovom kope Ivána sa v dobrej príležitosti ocitol Djiby Ba, no zblízka pred Jenčom nepochodil. Následne mal možnosť v šestnástke Iván a trafil brvno. Potom sa do úniku dostal Morong; gólman Pohronia skorým vybehnutím šancu súpera zmaril. Domáci futbalisti zobrali výstrahy vážne, vyrovnali hru a mohli pridať druhý gól. Po centri Mazana z priameho kopu hlavičkoval v päťke Mészáros. Loptu chytil Iliev. Na opačnej strane letel dlhý center na hlavu striedajúceho Louku, ktorý mieril vedľa žrde. V osemdesiatej minúte na rohový kop dobre zareagoval Špehar a šikovnou pätičkou na bližšej žrdi zariadil remízový stav - 1:1. Ten vydržal iba osem minút. Pohroniu vyšla akcia po pravej strane, odkiaľ poslal Mazan presnú prihrávku na voľného Badola a ten sa v tutovke zo šiestich metrov nemýlil - 2:1. Pohronie vyhralo nad Sereďou 2:1 a teší sa tak vôbec z prvého víťazstva na domácej pôde v tejto sezóne.