08.12.2019 15:00 CET
1 : 2
(1:1)

FK Senica - MŠK Žilina 1:2

Posledný zápas Fortuna ligy v roku 2019 obstarali Senica so Žilinou. Podľa papierových predpokladov zvíťazili hostia, ale poriadne sa na to nadreli. Rozhodli až gólom Káčera minútu pred koncom.

Zaujímavé momenty sa diali už od úvodu zápasu. Po pár minútach sa do šance dostal Addo, mieril do bočnej siete. Otvoriť skóre mohol v 14. minúte senický kapitán Dias, keď hlavičkoval po priamom kope Baumgartnera, brankár Holec loptu vyrazil. Neskôr Baumgartnerovej strele mierila šanca domácich len tesne mimo. Domáci sa napokon dočkali po polhodine hry, aktívny Baumgartner prihral Oseiovi a ten ranou z diaľky aj vďaka žrdi otvoril skóre na 1:0. Začali sa snažiť aj šošoni a po rohovom kope vyrovnali. Tvrdým projektilom sa presadil Ďuriš na 1:1. Takto sa skončilo aj prvé dejstvo.

Didiba sa pokúsil niečo urobiť so skóre po zmene strán, trvalo to niekoľko minút. Parádnu strelu potom predviedol Baumgartner, z diaľky ale mieril len smolne do brvna. Obrovskú šancu na gól mali hostia v 69. minúte, kedy po rohovom kope zakončoval hlavou Králik a domáci obranca Addo loptu vykopol na bránkovej čiare. Napokon však rozhodla situácia zo záveru zápasu. Hoci si to Senica nezaslúžila, inkasovala gól v 89. minúte. Vallo parádne vyviezol loptu, našiel Káčera a ten ranou po zemi upravil na konečných 1:2. Nič na tom nezmenil ani vo veľkej šanci Didiba, keď mieril vedľa.

Autor: Ľubomír Hudačko