07.12.2019 14:00 CET
0 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - FC Zlaté Moravce 0:0

MFK Ružomberok a ViOn Zlaté Moravce sa s jesennou časťou Fortunaligy rozlúčili bezgólovou remízou 0:0.

V prvom polčase boli aktívnejší domáci, avšak na bránu ViOn-u nemieril žiadny vážnejší strelecký pokus. V 16. minúte po centri Qoseho do rúk Pindrocha hlavičkoval zblízka Kojnok. V 20. minúte sa zrodila prvá veľká šanca. Bobček sa ocitol sám pred Pindrochom, ale ľavačkou minul ľavý dolný kút brány ViOn-u. V 28. minúte sa Krajčírika pokúsil z diaľky prekvapiť Ďubek, ale pálil mimo. V 38. minúte si Qose sklepol loptu, šikovne vystrelil, no rovnako nepochodil. Druhý polčas bol na vzruch pred bránam bohatší i. V 54. minúte sa za hlavu chytal Takáč, keď po ideálnej prihrávke Bobčeka z dvoch krokov prekopol bránu. V 72. minúte do šestnástky Zlatých Moraviec vnikol Mojžiš a Pindroch jeho krížny pokus vytesnil. V 77. minúte mieril voľný Jarovič hlavou iba do priestoru, kde stál Krajčírik. O dve minúty ako zakončovateľ zlyhal Regáli. Ružomberčania sa do konca snažili o trojbodový skalp, ale defenzíva ViOn-u ich snahám odolala. Liptáci remizovali so Zlatými Moravcami 0:0.

"My sme sa snažili ostatným susedom v tabuľke odskočiť, aby jar bola ľahšia, než bude. Počas celého zápasu sme mali prevahu, boli sme lepším mužstvom, vytvorili sme si štyri veľké gólové príležitosti, ktoré sme nepremenili. Nemôžeme sa ale na nič sťažovať, sami sme si zavinili, že tri body nezostali doma. Napriek tomu musím chlapcov pochváliť a poďakovať im za predvedený výkon, išli na 120 percent svojich možností. A že sme v tých šanciach, najmä v domácich zápasoch takí neúspešní, je asi daň za našu neskúsenosť. Ale nemôžeme sa na ňu stále vyhovárať," povedal tréner domáceho celku Ján Haspra. "Tento zápas bol veľmi dôležitý z hľadiska vývoja v tabuľke, pred záverečnými štyrmi kolami základnej časti. S výsledkom sme spokojní, domáci v prípade víťazstva by nám boli odskočili na päť bodov a už by bolo náročné naháňať ich. Tomu bola podriadená aj naša taktika. Vedeli sme, že Ružomberok hral posledné dva zápasy proti mužstvám, ktoré hrali s tromi stopérmi. A presadzovali sa ťažšie ako proti súperom, ktoré nastúpili s klasickým rozostavením v obrane. Preto sme to vzadu vystužili aj my a do nejakých veľkých šancí sme ich nepustili. Dvakrát prestrelili bránu a boli tam aj príležitosti po štandartných situáciách. Myslím si, že bod sme si zaslúžili a sme s nim spokojní," pridal svoje pozápasové postrehy kouč ViOn-u Karol Praženica.

Autor: Dušan Guman / sport.sk