23.11.2019, 15:56, aktualizováno 23.11.2019, 18:01
Dunajská Streda přišla o sérii neporazitelnosti a jejím katem se staly Michalovce, ty druhému týmu tabulky už v první půli nadělily pět branek. Slovan porazil Sereď a pojistil si vedení v tabulce, Žilina remizovala s Nitrou, Trenčín přetlačil Trnavu...

Slovan Bratislava - ŠKF Sereď 2:0

23.11.2019 16:00

Góly: 77. Andraž Šporar, 82. Andraž Šporar

Kto iný ako Andraž Šporar mohol rozhodnúť duel Slovana Bratislava v ďalšom fortunaligovom súboji? Podarilo sa mu skórovať hneď dvakrát a tak si napokon Slovan pripisuje tri body.

Do zápasu od začiatku pritom Šporar nenastúpil a podľa toho aj vyzerala ofenzíva majstra. Veľkým favoritom zápasu bol totiž práve Slovan, ale dlho sa mu nedarilo dostať sa do vyloženej šance. Čo-to mohlo vzísť z priameho kopu Nona, ale Iliev sa nenechal prekonať. De Marco potom na posledynú chvíľu zblokoval šancu Ivána, takmer sa zo zásahu tešili hostia. V závere polčasu nedal ani Holman. S obranou si poradil, no skóre sa nemenilo a tak belasí v prvom dejstve recept na súpera nenašli.

Pre hostí bol stav naozaj viac ako priaznivý a potrebovali ho udržať čo najdlhšie aj po zmene strán. Stále sa Slovanu nedarilo, dokonca mohli otvoriť skóre hráči Serede. Špehar však vo svojej šanci neuspel a minul Šullovu svätyňu. Morong potom mieril v ďalšej možnosti iba nad. Do hry následne vstúpil Šporar a napokon to belasým vyšlo. Trinásť minút pred koncom sa presadil práve slovinský strelec, keď využil center Daniela a bolo 1:0. Kanonier belasých pridal aj druhý zásah o pár minút, využil chybu obrany a prihrávku Dražiča na konečných 2:0. Slovan sa tak natrápil, ale napokon triumfoval.

Více informací k zápasu

MFK Ružomberok - FK Senica 2:2

23.11.2019 15:00

Góly: 63. Kristi Qose, 82. Filip Twardzik (pen.) - 21. Samson Akinyoola, 40. Frank Castañeda

Remíza sa vo Fortuna lige zrodila aj v Ružomberku, kde miestny MFK nedokázal poraziť Senicu. Napokon si tímy podelili body po výsledku 2:2, pretože doťahovať museli dvojgólové manko.

Prvý zákrok si v zápase pripísal Macík, ktorý musel hasiť situáciu po strele Akinyoolu. Neskôr nedal v šanci gól ani Takáč. Veľkú možnosť na otvorenie skóre mal Castanaňeda, ale pred Macíkom neuspel. Neujala sa ani hlavička Jána Masla po štvrťhodine hry. Potom hostia podnikli peknú akciu a Akinyoola si pripísal presný zásah - 0:1. Po polhodine hry mohli domáci vyrovnať, no rozruch pred bránou nedokázali zakončiť presne. Macík sa predviedol po zakončení Didibu, skóre sa nemenilo ani po tejto šanci. Záhoráci sa potom tešili z druhého gólu, pretože Castaňeda zvýšil po centri už na 0:2.

Prakticky rozhodnúť mohol po zmene strán Castaňeda, ale Macík sa tentoraz nenechal prekonať. Aktívne v zápase pôsobil aj Akinyoola a vyslal ďalšiu strelu, no tá takisto už nemala gólové parametre. Tvrdú ranu z diaľky potom po hodine hry vyslal Qose a znížil na 1:2. Ten istý hráč vo veľkej možnosti z pár metrov nedal vyrovnávajúci gól, no v 83. minúte prišiel vo vápe faul na Gereca a Twardzik vyrovnal na 2:2 z penalty.

FK Pohronie - FC Zlaté Moravce 1:1

23.11.2019 14:00

Góly: 59. Michal Pintér (vl.) - 25. Senad Jarović

FK Pohronie vydoloval v 16. kole Fortunaligy bod, keď s ViOn-om Zlaté Moravce na domácej tráve iba remizoval 1:1 (0:1).

V prvom polčase boli nebezpečnejší hostia. V piatej minúte sa po krídelnej akcii ocitol v šanci Švec, no pri ľavej žrdi ho vychytal Jenčo. O šesť minút neskôr centrovanú loptu hlavičkoval do brvna Maranhao. Z kraja šestnástky to skúšal Ďubek, ale znovu úradoval Jenčo. Domáci mohli viesť po chybe Čögleya: jeho malú domov vystihol Mészáros, ale všetko na poslednú chvíľu zachránil dobrým návratom Asanovič. V sedemnástej minúte preveril z priameho kopu z asi 17-tich metrov Pindrocha kapitán Pohronia. Potom udreli futbalisti z Tekova. Po akcii Slobodu odvracal pred bránkou pätičkou Nosko. Avšak iba pred Jaroviča, ktorý z prvej vypálil a Jenčo loptu nad hlavou vytláčal rukou spoza čiary - 0:1. Vyrovnať mohol po priamom kope Pellegriniho Badolo, no centrovanú loptu z uhla usmernil v páde do bočnej siete. V 45. minúte mal tutovku na kopačke Švec, ktorý unikal pohronskej obrane. V rozhodujúcej chvíli neobišiel gólmana.

V 59. minúte potiahol loptu po ľavej strane striedajúci Blahút. Prihral pred bránku, kde sa zblízka šmýkačkou i s prispením Zlatomoravčana Pintéra presadil Klec - 1:1. Tento futbalista sa do streleckej listiny mohol zapísať aj po hodine hry, avšak voľný v šestnástke pálil nad brvno. Po protiútoku striedajúci Gustavo naservíroval ideálnu loptu Kovaľovi, ktorý odkrytú bránku prestrelil. Po centri ďalšieho striedajúceho hráča Dugu pálil Pintér v tutovke do brvna. V závere Pohronie vyvinulo veľkú snahu dať rozhodujúci gól a zaknihovať prvú výhru na domácej tráve. Hráči ViOnu však mali pred vlastnou bránkou výškovú prevahu a centrované lopty bez problémov odvracali. Navyše mohli v závere pridať druhý gól. Strela Kovaľa tesne minula ľavý horný vinkel. V nadstavenom čase mali tutovku domáci. V pokutovom území strieľal voľný Blahút, avšak Pintér odkopol loptu z bránkovej čiary. Pohronie remizovalo so Zlatými Moravcami 1:1 a ostáva na chvoste tabuľky.

Zemplín Michalovce - DAC Dunajská Streda 5:0

Góly: 11. Issa Sidibé, 27. Peter Kolesár (pen.), 40. Issa Sidibé, 43. Kristián Koštrna (vl.), 45+1. Peter Kolesár

O veľké prekvapenie 16. kola Fortunaligy sa postaral MFK Zemplín Michalovce, ktorý na domácej tráve zdolal favorizovaný FC DAC 1904 Dunajská Streda neočakávaným gólovým rozdielom 5:0 (5:0).

V úvodných minútach mali herne navrch hostia. Davisova krížna strela vo ôsmej minúte v Kirovej bráne neskončila. Michalovský brankár krátko nato viackrát podržal svoj tím pri hlavičkách hráčov zo Žitného ostrova. Potom už na hracej ploche kraľovali domáci. Hostia naopak produkovali mnoho hrubých chýb, a to najmä v obrane. V jedenástej minúte Savvidis vysunul Sidibého, ktorý sa dostal za obranu hostí a prestrelil Jedličku - 1:0. O päť minút sa do šance dostal aj Savvidis, zblízka však neuspel. Vyrovnať mohol v 24. minúte Blackman, a Kira mu rýchlym zákrokom nádeje zmaril. V 27. minúte vzal Danko loptu Kružliakovi, ten ho fauloval a z nariadenej penalty Kolesár zvýšil na 2:0. Najmä v závere prvého polčasu hostia doplatili na zmätky v obrane. V 40. minúte vysunul Martinez Sidibého a bolo 3:0. O tri minúty si Kolesárov center zrazil do vlastnej bránky Koštrna - 4:0. Dunajskostredskú prvopolčasovú katastrofu dokonala chyba v rozohrávke, po ktorej Kolesár zvýšil na 5:0.

V 61. minúte sa po rohovom kope mohol blysnúť Sidibé, no jeho pokus zmaril Jedlička. Tempo hry v druhom polčase ochablo, pribudlo však osobných súbojov a ostrejšie zákroky. V 75. minúte si Kira poradil so strelou Vidu. Domáci Michalovčania svojím najvyšším víťazstvom v sezóne zdolali DAC Dunajská Streda vysoko 5:0.

FC Nitra - MŠK Žilina 0:0

Góly: -

Ani jeden gól diváci nevideli v Nitre, kde sa prekvapujúco zrodila v stretnutí domácich so Žilinou remíza 0:0.

Po desiatich minútach sa ako prvá dostala k slovu Žilina, ale takú šancu, ktorá by znamenala presný zásah si nevypracovala. Aktívny Boženík Šípoša takisto neprekonal o niečo neskôr. Paur potom po zmätkoch nedal v šanci a prestrelil. Obraz hry sa do konca prvého polčasu nezmenil. Viac sa toho v prvom dejstve neudialo a tímy čakali na svoju príležitosť až do zmeny strán.

Druhý polčas začal šancou Kašu, ale jeho hlavička mierila do brvna. Bola to pritom veľká príležitosť. O sedem minút neskôr sa opäť zo štandardnej situácie dostal do zakončenia Fazlagić. Jeho strela si však miesto medzi troma domácimi žrďami nenašla. Po hodine hry mali veľkú šancu Nitrania, no hoci sa Podhorin dostal do možnosti, v zakončení mu to nešlo. O pár minút na to šošoni pohrozili Boženíkom, ktorý však mieril svoju ranu len do brankára. Aj Holec mal prácu, dvadsať minút pred koncom kryl šancu Ristovského. Hostia mali ešte štandardku v poslednej minúte, ale Nitra sa ubránila a tak si tímy body podelili.

AS Trenčín - Spartak Trnava 1:0

Góly: 37. Osman Bukari

V 16. kole najvyššej slovenskej súťaže zaznamenal domáci AS Trenčín cennú výhru, keď sa mu na žilinskom štadióne podarilo zdolať Spartak Trnava najtesnejším rozdielom 1:0 (1:0).

Úvodná štvrťhodina zápasu divákov veľmi nenadchla. O atmosféru na žilinskom štadióne sa starali predovšetkým fanúšikovia hostí. Vo štvrtej minúte zmaril šancu Čatakoviča reflexívnym zákrokom Rusov. V 19. minúte strieľal spoza 16-ky Grendel, ale navrátilec do zostavy Šemrinec zasahovať nemusel. Iniciatívu potom prevzali hostia. Po Grendelovom centri a Čatakovičovej chybe zachránil na čiare Šemrinec. Na opačnej strane nepotrestal AS chybu Rusova, ktorý vybehol naľavo mimo šestnástky, ale Van Kessel prihrávku na strelu do prázdnej brány nedostal. Upadajúce tempo hry zastavil Trenčan Bukari, pred ktorým hostia ustupovali až po šestnástku. Domáci krídelník vystrelil a lopta od pravej žrde skončila za Rusovom - 1:0.

Tempo hry nebolo v úvode druhého polčasu vysoké. Veľkú šancu na vyrovnanie mal po prihrávke Grendela Tavares, ale nenamieril medzi tri žrde. Trenčín mohol v 64. minúte navýšiť vedenie: po faule Rusova na Čatakoviča kopal domáci útočník pokutový kop. Trnavský gólman však jeho strelu k ľavej žrdi chytil. V 74. minúte sa hostia už tešili z vyrovnania, ale Grendelov vyrazený pokus Šemrincom dorážal do siete Sobczyk z ofsajdu. V 82. minúte zahrávali červenočierni priamy kop z hranice šestnástky; Yilmaz namieril vedľa Šemrincovej brány. O päť minút dostal Bukari pri pokutovom území hostí za zbytočný faul druhú žltú kartu a putoval predčasne pod sprchy. Hostia mohli presilovku po minúte využiť, avšak Dangubičovu strelu po Tešijovej kolmici veľmi dobrým zákrokom zneškodnil Šemrinec. V nadstavenom čase sa viac nič podstatné nestalo, a tak Trenčania zvíťazili nad Trnavou najtesnejším rozdielom 1:0.