23.11.2019 14:00 CET
5 : 0
(5:0)

Zemplín Michalovce - DAC Dunajská Streda 5:0

O veľké prekvapenie 16. kola Fortunaligy sa postaral MFK Zemplín Michalovce, ktorý na domácej tráve zdolal favorizovaný FC DAC 1904 Dunajská Streda neočakávaným gólovým rozdielom 5:0 (5:0).

V úvodných minútach mali herne navrch hostia. Davisova krížna strela vo ôsmej minúte v Kirovej bráne neskončila. Michalovský brankár krátko nato viackrát podržal svoj tím pri hlavičkách hráčov zo Žitného ostrova. Potom už na hracej ploche kraľovali domáci. Hostia naopak produkovali mnoho hrubých chýb, a to najmä v obrane. V jedenástej minúte Savvidis vysunul Sidibého, ktorý sa dostal za obranu hostí a prestrelil Jedličku - 1:0. O päť minút sa do šance dostal aj Savvidis, zblízka však neuspel. Vyrovnať mohol v 24. minúte Blackman, a Kira mu rýchlym zákrokom nádeje zmaril. V 27. minúte vzal Danko loptu Kružliakovi, ten ho fauloval a z nariadenej penalty Kolesár zvýšil na 2:0. Najmä v závere prvého polčasu hostia doplatili na zmätky v obrane. V 40. minúte vysunul Martinez Sidibého a bolo 3:0. O tri minúty si Kolesárov center zrazil do vlastnej bránky Koštrna - 4:0. Dunajskostredskú prvopolčasovú katastrofu dokonala chyba v rozohrávke, po ktorej Kolesár zvýšil na 5:0.

V 61. minúte sa po rohovom kope mohol blysnúť Sidibé, no jeho pokus zmaril Jedlička. Tempo hry v druhom polčase ochablo, pribudlo však osobných súbojov a ostrejšie zákroky. V 75. minúte si Kira poradil so strelou Vidu. Domáci Michalovčania svojím najvyšším víťazstvom v sezóne zdolali DAC Dunajská Streda vysoko 5:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk