2 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - ŠKF Sereď 2:0

Kto iný ako Andraž Šporar mohol rozhodnúť duel Slovana Bratislava v ďalšom fortunaligovom súboji? Podarilo sa mu skórovať hneď dvakrát a tak si napokon Slovan pripisuje tri body.

Do zápasu od začiatku pritom Šporar nenastúpil a podľa toho aj vyzerala ofenzíva majstra. Veľkým favoritom zápasu bol totiž práve Slovan, ale dlho sa mu nedarilo dostať sa do vyloženej šance. Čo-to mohlo vzísť z priameho kopu Nona, ale Iliev sa nenechal prekonať. De Marco potom na posledynú chvíľu zblokoval šancu Ivána, takmer sa zo zásahu tešili hostia. V závere polčasu nedal ani Holman. S obranou si poradil, no skóre sa nemenilo a tak belasí v prvom dejstve recept na súpera nenašli.

Pre hostí bol stav naozaj viac ako priaznivý a potrebovali ho udržať čo najdlhšie aj po zmene strán. Stále sa Slovanu nedarilo, dokonca mohli otvoriť skóre hráči Serede. Špehar však vo svojej šanci neuspel a minul Šullovu svätyňu. Morong potom mieril v ďalšej možnosti iba nad. Do hry následne vstúpil Šporar a napokon to belasým vyšlo. Trinásť minút pred koncom sa presadil práve slovinský strelec, keď využil center Daniela a bolo 1:0. Kanonier belasých pridal aj druhý zásah o pár minút, využil chybu obrany a prihrávku Dražiča na konečných 2:0. Slovan sa tak natrápil, ale napokon triumfoval.

Autor: Ľubomír Hudačko