Corgoň liga súhrn - 15. kolo

02.11.2007, 23:20, aktualizováno 05.11.2007, 22:40
V 15. kole sa v piatok konečne chytil Senec a bez problémov porazil Trenčín. V sobotu získali povinné tri body Košice a v Ružomberku vyhrala Žilina. Remíza sa zrodila v zápase Banská Bystrica - Trnava a prvé body doma stratila už aj Nitra remízou s Dubnicou. Kolo sa dohralo v pondelok večer, Slovan prehral s Artmediou 1:2.

FC Senec - AS Trenčín 3:0

02.11.2007 17:30

Góly: 11.Kuráň, 58. Kuráň, 87. Papaj

Seneckí futbalisti dokázali vyhrať v najvyššej slovenskej súťaži pod dlhých ôsmych mesiacoch, kedy porazili v dnešnom zápase predposledný Trenčín vysoko 3:0. Úvod zápasu bol v réžií hostí, keď po veľkej chybe domácej obrany bežal Doubek sám na Slovenčiaka, no ten ho vychytal. V ôsmej minúte ponúkol rozhodca hosťom pokutový kop po faule Slovenčiaka na Doubeka, no penaltu nedokázal premeniť Minarčík, a naštartoval tak Senčanov. V 11. minúte otvoril skóre Kuráň, keď po trme – vrme nedal brankárovi Hodálovi žiadnu šancu. Po zmene strán podržal Senec opäť Slovenčiak, keď bombu Minarčíka vyrazil na roh. Po hodine hry našiel pätičkou pekne Pinte Kuráňa, a ten svojim druhým gólom v zápase zvýšil na 2:0. Tri minúty pred koncom sa zaskvel opäť veterán Pinte, ktorý prihral Papajovi, aby dal na konečných 3:0.

Více informací k zápasu

Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 0:0

03.11.2007 13:30

Góly: -

Na Štadióne SNP v Banskej Bystrici si diváci futbal opäť neužili. Obe mužstvá po celý zápas bránili, nechceli otvoriť hru a tak nemali gólmani počas celého zápasu takmer žiadnu prácu. Akú takú šancu si vytvorili Trnavčania v 29. minúte keď poslal loptu Michalík zo štandardky do vápna, Boroš loptu neisto vyrazil na roh. O šesť minút neskôr hodil na druhej strane aut Strnad až do šestnástky, Ďuriš sa ale nepresadil. Päť minút pred prestávkou nebezpečne vystrelil z priameho kopu ponad múr Herda, ale mladý brankár Rybánsky loptu skrotil. V 44. minúte sa zrodila najväčšia šanca zápasu keď Jakubička vystrelil prudko z diaľky, Boroš loptu len vyrazil a Hruška sa snažil loptu doraziť do siete. Brankár Dukly ale dobre zasiahol nohami a napravil svoju chybu, zatiaľčo Hruška sa pri snahe skórovať zranil a zápas nedohral.

Druhý polčas nebol kvalitou o nič lepší, mužstvá si prekopávali loptu z jednej strany na druhú a hra sa odohravála pernamentne len v strede poľa. Až v 72. minúte ohrozili Duklu Barčík s Michalíkom, druhý menovaný ale bránu netrafil. V závere stretnutia ešte mohli Vojaci strhnúť vedenie na svoju stranu, v 84. minúte však Saláta po Semeníkovom rohu trafil len brvno a o štyri minúty neskôr opäť Saláta po Kulíkovej prihrávke netrafil bránu.

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:2

03.11.2007 17:30

Góly: 44. Kucka - 65. Štyvar, 86. Porázik

Od začiatku zápasu sa hral opatrný futbal. Prvá strela na bránu letela až v deviatej minúte z kopačky Deváteho lenže Hajdúch ju dokázal vyraziť na roh. Potom sa na dlhé chvíle obidva tímy odmlčali a futbal sa hral zväčša medi šestnástkami. Sedem minút prd koncom prvého polčasu zaujalo až sólo Božoka, ktorý ideálne poslal do šance útočníka Bakoša, no ten loptu napálil iba do brvna Kuciakovej brány. O pár okamihov strieľali domáci opäť do tyče, tentoraz Jurč. Tlak "Ruže" narastal, a gól priniesla 44. minúte, keď zahral šikovne priamy kop Božok, lopta poskakovala prd Kuciakom, a Kucka ju bez problémov usmernil do siete – 1:0. Žilinčania pohrozili ešte Štyvarovou hlavičkou, ktorej však chýbala presnosť.

Po zmene strán začali hostia diktovať tempo hry. Futbal sa hral na polovici domácich z čoho pramenili aj šance. Hneď tú vážnejšiu premenil v 65. minúte Štyvra, keď si pekne nabehol na Tesákov center, a tvrdou strelou nedal Hajdúchovi ani najmenšiu šancu – 1:1. Ku koncu tlak žiliny rástol z minúty na minútu. V 84. minúte Porázik v dobrej šanci pohorel, ale o dve minúty už poslal strelou zblízka "šošonov" do vedenia. Ktoré líder tabuľky aj udržal a získal ďalšie i keď poriadne vydreté tri body.

MFK Košice - FC Zlaté Moravce 3:0

Góly: 23. Bašista, 48. Pavol Jurčo, 84. Kolbas (z 11 m),

Zápas medzi vysoko favorizovanými Košicami a nováčikom zo Zlatých Moraviec sa hral od počiatku v znamení snahy domácich o réžiu hry a útok. Nováčik sa tradične spoliehal na protiútoky z ktorých chcel svojho súpera zaskočiť. V úvode strieľali na Putnockého Greguška a Černák a na druhej strane rozcvičil Kolbas Brezinu. Práve po jeho mal z protiútoku veľkú šancu Kuračka, Putnocký ale skvele zasiahol. Postupom času začínali získavať v zápase Košičania prevahu, ktorú premenili v gól v 23. minúte, kedy sa Kolbas po vlastnom rohu opäť dostal ku lopte, prihral Bašistovi a ten v páde prekonal Brezinu. Už o dve minúty nebezpečne vystrelil Kolbas, Brezina ale loptu vyrazil a tak sa hra začínala vyrovnávať. Košičania sa mierne uspokojili a tak sa do ďaľšej šance dostal až Novák, jeho lob skončil tesne nad bránou.

Krátko po obrátke, v 48. minúte, potvrdili domáci vďaka Jurčovi svoje vedenie a od tohto momentu bolo prakticky jasné, že tri body opäť ostanú v Košiciach. Agilný Kolbas strieľal v 56. minúte presne k žrdi, Brezina stihol zasiahnuť a stredopoliar domácich si musel na gól ešte chvílu počkať. Dočkal sa ho až v 84. minúte, kedy bol po faule brankára hostí na Jurča odpískaný pokutový kop, z ktorého Kolbas suverénne zvýšil. Košice si tak podľa očakávania bez problémov poradili zo Zlatými Moravcami 3:0 a potvrdili skvelú formu aj pred prázdnym hľadiskom.

FC Nitra - MFK Dubnica 1:1

Góly: 54. Štajer - 20. J. Zápotoka

Nitrania začali úvod zápasu aktívnejšie, keď skúšal šťastie šikovnou technickou strelou Babic, ale neuspel. Dubnica sa dostala prvýkrát do šance v 20. minúte a hneď z toho bol gól, Zápotoka sa po chybe nitrianskej obrany dostal k centrovanej lopte a nezaváhal - 0:1. V ďalšom priebehu úvodného dejstva boli Nitrania lepší, chceli vyrovnať, no dlhú dobu sa im to nedarilo. Neúspešní bol priamy kop Štajera, a tiež aj rýchly únik Grajciara. Snaha domácich zožala ovocie v úvode druhého polčasu, keď bojovník Grajciar vnikol do šestnástky, poslal peknú krížnu loptu na Štajera, ktorý vyrovnal. Po hodine hry priťukol Vrána loptu na nohu Heseka, no Perniš bol pozorný. V 75. minúte mal opäť šance Grajciar, ktorému sa ani na niekoľko krát nepodarilo prepasírovať loptu za chrbát Perniša. V 79. minúte vystrelil na Perniša poriadnu bombu opäť Grajciar, ten sa však ukázal ďalším úspešným zákrokom. V samom závere sa ocitol na zemi v šestnástke Hesek, ale rozhodca jedenástku neodpískal, a aj preto si mužstvá prekvapujúco body rozdelili.

Slovan Bratislava - Artmedia Petržalka 1:2

05.11.2007 20:05

Góly: 90. Hanek - 14. Fodrek, 26. Čišovský

Ak pred týždňom podala Artmedia v Trenčíne najlepší výkon v doterajšom priebehu ligy, v pondelok večer to bol výkon podľa slov asistenta trénera Weissa Michala Hippa výkon naopak najhorší a hostia víťazstvo ako sám dodal utrpeli.

Začiatok zápasu zvládli výrazne lepšie Belasí, pretože v úvodnej desaťminútovke sa hráči hostí takmer vôbec nedostávali k lopte a Slovanisti ich aktívnou hrou očividne prekvapili, no z náznakov šancí alebo rohových kopov sa gólovo presadiť nedokázali. Slovan si najťažší zásah duelu zasadil opäť v podstate sám v 14. minúte, kedy Ján Mucha nešťastne rozohral na nohu Fodreka, ktorý loptu poslal z prvej k tyči a brankár domácich sa za loptou stihol už len obzrieť. Tento gól Slovan prakticky pre zvyšok zápasu položil a Artmedia v 26. minúte pridala aj gól druhý. Ižvolt fauloval Dosoudila zhruba tridsať metrov od vlastnej brány, Kozák poslal loptu na Čišovského, ktorý preskočil Ibragimova a poľahky zvýšil. Artmedia sa dostala k dvojgólovému vedeniu ani sama nevedela ako a tri body už v ďalšom priebehu nehodlala pustiť.

Druhý polčas pokračoval v slabučkom futbale, mužstvá sa nevedeli presadiť a tak sa hralo najmä medzi šestnástkami, bez akýchkoľvek krajších akcií. V druhom polčase si vytvoril Slovan len tri nepremenené šance, v 52. minúte Farkaš zachránil pred Ibragimovom a o dvadsať minút neskôr Sylvestr netrafil bránu z niekoľkých metrov. V 83. minúte ešte tvrdou strelou z diaľky vystrelil Poljaček do žrde, aby už o minútu ešte krajšie z azda 40 metrov napriahol Fodrek. V nadstavenom čase dokázal Slovan aspoň čestným gólom znížiť, ale na Hanekov gól už domáci ani nemohli stihnúť nadviazať a Belasí tak opäť prehrali, tentoraz doma s Artmediou vo veľmi slabom zápase 1:2.