MŠK Žilina

Rozhodčí: Micheľ - Csabay, D. Hrčka
Diváci: 4.865

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 1:2

Od začiatku zápasu sa hral opatrný futbal. Prvá strela na bránu letela až v deviatej minúte z kopačky Deváteho lenže Hajdúch ju dokázal vyraziť na roh. Potom sa na dlhé chvíle obidva tímy odmlčali a futbal sa hral zväčša medi šestnástkami. Sedem minút prd koncom prvého polčasu zaujalo až sólo Božoka, ktorý ideálne poslal do šance útočníka Bakoša, no ten loptu napálil iba do brvna Kuciakovej brány. O pár okamihov strieľali domáci opäť do tyče, tentoraz Jurč. Tlak "Ruže" narastal, a gól priniesla 44. minúte, keď zahral šikovne priamy kop Božok, lopta poskakovala prd Kuciakom, a Kucka ju bez problémov usmernil do siete – 1:0. Žilinčania pohrozili ešte Štyvarovou hlavičkou, ktorej však chýbala presnosť.

Po zmene strán začali hostia diktovať tempo hry. Futbal sa hral na polovici domácich z čoho pramenili aj šance. Hneď tú vážnejšiu premenil v 65. minúte Štyvra, keď si pekne nabehol na Tesákov center, a tvrdou strelou nedal Hajdúchovi ani najmenšiu šancu – 1:1. Ku koncu tlak žiliny rástol z minúty na minútu. V 84. minúte Porázik v dobrej šanci pohorel, ale o dve minúty už poslal strelou zblízka "šošonov" do vedenia. Ktoré líder tabuľky aj udržal a získal ďalšie i keď poriadne vydreté tri body.