FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Šuniar - Slyško, Kubačka
Diváci: 1.550

MFK Košice - FC Zlaté Moravce 3:0

Zápas medzi vysoko favorizovanými Košicami a nováčikom zo Zlatých Moraviec sa hral od počiatku v znamení snahy domácich o réžiu hry a útok. Nováčik sa tradične spoliehal na protiútoky z ktorých chcel svojho súpera zaskočiť. V úvode strieľali na Putnockého Greguška a Černák a na druhej strane rozcvičil Kolbas Brezinu. Práve po jeho mal z protiútoku veľkú šancu Kuračka, Putnocký ale skvele zasiahol. Postupom času začínali získavať v zápase Košičania prevahu, ktorú premenili v gól v 23. minúte, kedy sa Kolbas po vlastnom rohu opäť dostal ku lopte, prihral Bašistovi a ten v páde prekonal Brezinu. Už o dve minúty nebezpečne vystrelil Kolbas, Brezina ale loptu vyrazil a tak sa hra začínala vyrovnávať. Košičania sa mierne uspokojili a tak sa do ďaľšej šance dostal až Novák, jeho lob skončil tesne nad bránou.

Krátko po obrátke, v 48. minúte, potvrdili domáci vďaka Jurčovi svoje vedenie a od tohto momentu bolo prakticky jasné, že tri body opäť ostanú v Košiciach. Agilný Kolbas strieľal v 56. minúte presne k žrdi, Brezina stihol zasiahnuť a stredopoliar domácich si musel na gól ešte chvílu počkať. Dočkal sa ho až v 84. minúte, kedy bol po faule brankára hostí na Jurča odpískaný pokutový kop, z ktorého Kolbas suverénne zvýšil. Košice si tak podľa očakávania bez problémov poradili zo Zlatými Moravcami 3:0 a potvrdili skvelú formu aj pred prázdnym hľadiskom.

Autor: Ladislav Bičár