Petržalka

Rozhodčí: Olšiak - T. Somoláni, Mókoš
Diváci: 2.227

Slovan Bratislava - Artmedia Petržalka 1:2

Ak pred týždňom podala Artmedia v Trenčíne najlepší výkon v doterajšom priebehu ligy, v pondelok večer to bol výkon podľa slov asistenta trénera Weissa Michala Hippa výkon naopak najhorší a hostia víťazstvo ako sám dodal utrpeli.

Začiatok zápasu zvládli výrazne lepšie Belasí, pretože v úvodnej desaťminútovke sa hráči hostí takmer vôbec nedostávali k lopte a Slovanisti ich aktívnou hrou očividne prekvapili, no z náznakov šancí alebo rohových kopov sa gólovo presadiť nedokázali. Slovan si najťažší zásah duelu zasadil opäť v podstate sám v 14. minúte, kedy Ján Mucha nešťastne rozohral na nohu Fodreka, ktorý loptu poslal z prvej k tyči a brankár domácich sa za loptou stihol už len obzrieť. Tento gól Slovan prakticky pre zvyšok zápasu položil a Artmedia v 26. minúte pridala aj gól druhý. Ižvolt fauloval Dosoudila zhruba tridsať metrov od vlastnej brány, Kozák poslal loptu na Čišovského, ktorý preskočil Ibragimova a poľahky zvýšil. Artmedia sa dostala k dvojgólovému vedeniu ani sama nevedela ako a tri body už v ďalšom priebehu nehodlala pustiť.

Druhý polčas pokračoval v slabučkom futbale, mužstvá sa nevedeli presadiť a tak sa hralo najmä medzi šestnástkami, bez akýchkoľvek krajších akcií. V druhom polčase si vytvoril Slovan len tri nepremenené šance, v 52. minúte Farkaš zachránil pred Ibragimovom a o dvadsať minút neskôr Sylvestr netrafil bránu z niekoľkých metrov. V 83. minúte ešte tvrdou strelou z diaľky vystrelil Poljaček do žrde, aby už o minútu ešte krajšie z azda 40 metrov napriahol Fodrek. V nadstavenom čase dokázal Slovan aspoň čestným gólom znížiť, ale na Hanekov gól už domáci ani nemohli stihnúť nadviazať a Belasí tak opäť prehrali, tentoraz doma s Artmediou vo veľmi slabom zápase 1:2.

Autor: Ladislav Bičár