Corgoň liga - souhrn 32. kola

08.05.2010, 20:16
Žilina zvládla zápas s Dunajskou Stredou a slaví svůj pátý slovenský titul. Doma uspěl i Slovan, blízko k záchraně mají po výhře nad Prešovem Košice. Poslední je Petržalka, jen o bod více má Dunajská Streda...

FK Senica - FC Nitra 1:2

08.05.2010 18:00

Góly: 66. Tomáš Vrťo - 61. Tomáš Kóňa, 90. Igor Kotora

V sobotu o 18:00 Senica privítala Nitru. V zápase vyhrali hostia, ktorý na Záhorí vybojovali výsledok 1:2, naviac hostia spod Zobora strelili rozhodujúci gól v nadstavenom čase.

Hostia boli spočiatku aktívnejší, snažili sa o kombináciu. V 7. minúte mali vyloženú príležitosť hostia, keď Kóňa pekne vysunul Bališa, ale ten trestuhodne minul opustenú bránu Senice. O dve minúty neskôr nebezpečne hlavičkoval hosťujúci Štetina, ale Bolek loptu bezpečne chytil. V 13. minúte mali domáci prvú príležitosť, ale Vrťova letela mimo. Po polhodine hry mali domáci veľkú šancu, Sodje prehlavičkoval Hrošša, ale brankára Nitry zachránil na bránkovej čiare Leško. V 39. minúte sa snažil hosťujúci Bališ o strelu z diaľky, ale Bolek loptu bravúrne chytil. Oba celky tak za polčasového hvizdu odchádzali do šatne za bezgólového stavu.

V druhom polčase bola hra o niečo vyrovnatejšia. Tesne po hodine hry sa hostia dostali do vedenia, Mikuš skvele rozohral na Kóňa, ktorý následne loptu zasunul do siete - 0:1. Domáci sa po góle prebrali a o päť minút bolo vyrovnané, keď na priamy kop Podaného si nabehol Vrťo a hlavičkou z malého vápna vyrovnal stav - 1:1. V 69. minúte sa domáci dožadovali penalty, ale hlavný arbiter Šimon posúdil zákrok za čistý. Onedlho hra mierne upadla, výrazný tlak prišiel od oboch strán až v závere. Najskôr pohrozil domáci Hesek, ale jeho strela skončila tesne vedľa Hroššovej brány. Onedlho na druhej strane spoza šestnástky nebezpečne strieľal Kóňa, ale Bolek si na dvakrát poradil. V nadstavenom čase predsa len padol gól, domáca obrana nedokázala loptu odpratať z pokutového územia a k lopte sa dostal striedajúci Igor Kotora, ktorý strelil rozhodujúci gól - 1:2.

MFK Ružomberok - MFK Petržalka 1:0

Góly: 64. Higor Coimbra

V sobotu o 18:00 Ružomberok privítal Petržalku. Domáci získali v tomto zápase cenné víťazstvo 1:0 a posunuli Petržalku na poslednú priečku Corgoň ligy.

Domáci Ružomberok mal z úvodu mierny tlak. V 5. minúte si domáci vypracovali peknú akciu, ale center Chovanca poslal Coimbra vedľa brány Jenča. O sedem minút neskôr hosťujúci gólman Jenčo musel vyraziť strelu z priameho kopu od Piščura, lopta sa dorazila ku Gallovi, ale ten sa v šanci nepresadil. Domáci mali naďalej územnú prevahu, hostia sa do šance dostali len sporadicky. V 27. minúte domáci Zošák nádherne nacentroval na Kostelného, ale obranca Liptákov zakončil nepresne. O osem minút neskôr pohrozili hostia, ale priamy kop Ďuricu Hrdlička chytil. Domáci mali do konca polčasu mierny tlak, ale gólovo sa Liptáci nepresadili.

V druhom polčase mali hostia naďalej prevahu. Po hodine hry kopal priamy kop domáci Coimbra, ale jeho strela skončila tesne nad. V 64. minúte sa domáci dočkali gólu, Chovanec nahral na Ďubeka, ten vystrelil, brankár hostí loptu len vyrazil pred seba a dorážka Coimbru skončila v sieti - 1:0. O dvanásť minút neskôr hosťujúci Szarka vypálil z diaľky, ale bez úspechu. Onedlho Coimbrova hlavička po Ďubekovom centri nemierila medzi tri žrde. V 86. minúte sa hostia oslabili, keďže bol vylúčený Mikulič a odvtedy hostia takpovediac stratili šancu na vyrovnanie. V závere mali domáci ešte šance, ale gól už nepadol a na Liptove sa zrodil výsledok 1:0.

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 2:0

Góly: 18. Marek Kuzma, 73. Karim Guédé

V sobotu o 18:00 Slovan Bratislava Na Pasienkoch privítal tretiu Banskú Bystricu. V zápase podľa očakávania vyhrali domáci, ale napriek tomu sa už Slovan majstrom nestane, pretože prvá Žilina na domácej pôde porazila Dunajskú Stredu.

Spočiatku to bol pred slabou diváckou kulisou priemerný futbal. Hneď prvá vážnejšia akcia v zápase skončila gólom, keď Masaryk pekne vysunul Kuzmu a ten už nemal problém loptu zasunúť do siete - 1:0. Onedlho z diaľky vystrelil Ivana, ale Boroš bol pozorný. V 40. minúte zahrával domáci Božič priamy kop, ale jeho strela skončila vedľa Borošovej brány. O dve minúty neskôr sa pokúšal z diaľky o šťastie Turňa, ale neúspešne. Po polčasovom hvizde videli diváci len jeden gól.

V druhom polčase to bol o niečo lepší futbal. V 47. minúte strieľal Ivana, Boroš loptu vyrazil pred seba, ku dorážke sa dostal Masaryk, ale ten v dobrej pozícií zle spracoval loptu. O tri minúty neskôr sa presadili aj hostia, ale Uškovičova strela z hranice pokutového územia skončila vedľa. Onedlho strela Masaryka skončila vedľa. Domáci si v 73. minúte zvýšili náskok, keď strelu Obžeru vyrazil Boroš na osamoteného Guédého a ten bez problémov skóroval - 2:0. Hostia sa nevzdali a bojovali aj napriek nepriaznivému stavu. V 81. minúte Vojaci skórovali, ale autor gólu Ďuriš zahral rukou a gól neplatil. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a Slovan porazil v súboji tabuľkových susedov Banskú Bystricu pomerom 2:0.

MFK Košice - Tatran Prešov 3:1

Góly: 29. Dávid Škutka, 48. Marko Milinković, 60. Ivan Djoković - 47. Ľuboš Belejík

V sobotu o 18:00 sa na Čermeli odohralo východoslovenské derby, keď Košice privítali Prešov. V zápase vyhrali domáci hráči, keď porazili Šarišanov presvedčivo 3:1 a Košice sa tak po dlhej dobe vzdialili poslednej priečke.

Domáci mali spočiatku miernu prevahu. Po štvrťhodine hry nebezpečne vystrelil Novák, ale lopta nakoniec opečiatkovala tyč Muchovej brány. V 29. minúte domáci otvorili skóre, po centri Milinkoviča pekne hlavičkoval Stoeten, Mucha loptu zázračne vyrazil, lopta sa odrazila ku Škutkovi a ten nemal problém loptu zasunúť do siete - 1:0. Do konca polčasu už hra mierne upadla a prvé dejstvo sa len dohrávalo.

V druhom polčase to bol kvalitnejší futbal. Hostia v 47. minúte vyrovnali stav, keď sa presadil Guba - 1:1. Neprešla dlhá chvíľa a domáci sa opäť dostali do vedenia, Megias pekne vystrelil, Mucha vytiahol loptu na brvno, lopta sa odrazila ku Milinkovičovi a ten poľahky zvýšil - 2:1. V 57. minúte musel Mucha zasahovať po strele Stoetena. Po hodine hry domáci zahrávali rohový kop, Megiasove zakončenie odvrátila hosťujúca obrana, ale na dorážku Djokoviča už nemali šancu - 3:1.

Onedlho hostia zvýšili obrátky, snažili sa predovšetkým o zdramatizovanie zápasu. V 67. minúte pohrozil Belejík, ale bez úspechu. V 81. minúte zahrával domáci Milinkovič priamy kop a Mucha musel zasahovať. Do konca zápasu si už domáci nepustili vedenie z rúk a na domácej pôde vo východoslovenskom derby porazili Prešov 3:1 a zverenci Gorana Milojeviča sa tak vytiahli z chvostu tabuľky až na 10. miesto.

Spartak Trnava - MFK Dubnica 0:1

Góly: 90. Oliver Augustíni

V sobotu o 18:00 Trnava na domácej pôde privítala Dubnicu. V zápase sa zrodila prekvapivá výhra hostí, ktorý gólom v závere porazili Spartak Trnava tesne 0:1.

Spočiatku to bol nudný futbal. Do polhodiny hry sa takmer nič neudialo. V 36. minúte hostia predviedli dobrú kombináciu, ale Bruško napálil Hrdinu len do pŕs. V závere mali hostia vyloženú šancu, najskôr Hrdina zachránil pri hlavičke Gorelku a potom Gorelkova dorážka bola odkopnutá Procházkom na bránkovej čiare. Diváci tak gól v prvom dejstve nevideli.

V druhom polčase to bol lepší futbal. V 57. minúte mohli domáci otvoriť skóre, ale center Neta následne Štyvar poslal len na brankára, ktorý loptu bravúrne kryl. O sedem minút neskôr mali hostia vyloženú šancu, ale Porázik pred brankárom Hrdinom nepochopiteľne zlyhal. Postupne si tlak vypracovali hostia. V úplnom závere hostia strelili rozhodujúci gól, keď Augustíni využil zaváhanie brankára domácich Hrdinu a pohotovo zakončil - 0:1. Dubnica si už vedenie nepustila z rúk a na štadióne Antona Malatinského vyhrali tesne 0:1.

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 4:0

Góly: 18. Tomáš Oravec, 67. Tomáš Oravec, 79. Ivan Lietava, 90. Mário Pečalka

V sobotu o 18:00 Žilina na domácej pôde privítala Dunajskú Stredu. Domáci v zápase podľa očakávanie zvíťazili, keď zverencov Kurta Gargera zdolali pomerom 4:0. Šošoni si naviac zaistili titul v ročníku 2009/2010 Corgoň ligy.

Domáci mali od úvodných sekúnd mierny tlak. V 7. minúte Kobylík pekne vysunul Oravca, ale pred žilinským kanonierom zachraňoval Marcin. Onedlho domáci Rilke pripravil skvelú pozíciu pre Kobylíka, ale jeho zakončenie Novota kryl. Postupne domáci zvyšovali obrátky, v 15. minúte hosťujúca obrana na dvakrát odvrátila nebezpečný center Angeloviča. O tri minúty neskôr padol prvý gól v podaní domácich, Lietava pekne vysunul Oravca, ten následne obišiel aj bezmocného Novotu a do opustenej brány otvoril skóre - 1:0. V 22. minúte mali hostia prvú vážnejšiu akciu, Yavarzadehovu strelu domáci Piaček mierne tečoval, ale Dúbravka lopta zachytil. Onedlho tempo hry upadlo. Tesne po polhodine hry mali domáci veľkú šancu, ale Rilke pred Novotom netečoval strelu. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo a diváci tak v prvej časti videli celkom dobrý futbal.

V druhom polčase mali navrch stále domáci. V 54. minúte domáci Pečalka pekne zakončil signál žlto-zelených, ale trafil len vlastného spoluhráča. O tri minúty neskôr nebezpečne vystrelil Rilke, ale Novota bol pozorný. Po hodine hry sa do brejku dostali hostia, ale Yavarzadehovu strelu stihol zblokovať domáci Angelovič. V 67. minúte si domáci zvýšili náskok, Rilke zabojoval pri rohovej zástavke, pekným centrom našiel Oravca, ktorý nemal problém loptu zasunúť do siete - 2:0. O päť minút neskôr mohlo byť po Ježovom centri 3:0, ale Kobylík netrafil loptu ideálne. V 79. minúte vyhrávali domáci už trojgólovým rozdielom, tentokrát sa presadil Lietava - 3:0. V závere zápasu ešte domáci zvýšili, na 4:0 zvyšoval Pečalka. Do konca zápasu si už domáci nepustili vedenie z rúk a šošoni tak získali svoj piaty titul v Corgoň lige.