08.05.2010 18:00 CET
4 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 4:0

V sobotu o 18:00 Žilina na domácej pôde privítala Dunajskú Stredu. Domáci v zápase podľa očakávanie zvíťazili, keď zverencov Kurta Gargera zdolali pomerom 4:0. Šošoni si naviac zaistili titul v ročníku 2009/2010 Corgoň ligy.

Domáci mali od úvodných sekúnd mierny tlak. V 7. minúte Kobylík pekne vysunul Oravca, ale pred žilinským kanonierom zachraňoval Marcin. Onedlho domáci Rilke pripravil skvelú pozíciu pre Kobylíka, ale jeho zakončenie Novota kryl. Postupne domáci zvyšovali obrátky, v 15. minúte hosťujúca obrana na dvakrát odvrátila nebezpečný center Angeloviča. O tri minúty neskôr padol prvý gól v podaní domácich, Lietava pekne vysunul Oravca, ten následne obišiel aj bezmocného Novotu a do opustenej brány otvoril skóre - 1:0. V 22. minúte mali hostia prvú vážnejšiu akciu, Yavarzadehovu strelu domáci Piaček mierne tečoval, ale Dúbravka lopta zachytil. Onedlho tempo hry upadlo. Tesne po polhodine hry mali domáci veľkú šancu, ale Rilke pred Novotom netečoval strelu. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo a diváci tak v prvej časti videli celkom dobrý futbal.

V druhom polčase mali navrch stále domáci. V 54. minúte domáci Pečalka pekne zakončil signál žlto-zelených, ale trafil len vlastného spoluhráča. O tri minúty neskôr nebezpečne vystrelil Rilke, ale Novota bol pozorný. Po hodine hry sa do brejku dostali hostia, ale Yavarzadehovu strelu stihol zblokovať domáci Angelovič. V 67. minúte si domáci zvýšili náskok, Rilke zabojoval pri rohovej zástavke, pekným centrom našiel Oravca, ktorý nemal problém loptu zasunúť do siete - 2:0. O päť minút neskôr mohlo byť po Ježovom centri 3:0, ale Kobylík netrafil loptu ideálne. V 79. minúte vyhrávali domáci už trojgólovým rozdielom, tentokrát sa presadil Lietava - 3:0. V závere zápasu ešte domáci zvýšili, na 4:0 zvyšoval Pečalka. Do konca zápasu si už domáci nepustili vedenie z rúk a šošoni tak získali svoj piaty titul v Corgoň lige.

Autor: Filip Kubaliak