Corgoň liga - souhrn 31. kola

14.05.2011, 19:26
Slovan Bratislava vyhrál v Prešově a hlídá si první příčku před Senicou, která si poradila s Nitrou. Dubnica porazila Žilinu a živí naděje na záchranu, tím spíše, když Košice vezou jenom bod z Dunajské Stredy. Banská Bystrica vyhrála v Trnavě, branka nepadla v Ružomberoku...

MFK Ružomberok - FC Zlaté Moravce 0:0

14.05.2011 17:30

Góly: -

Celkom zaujímavý duel medzi Ružomberkom a Zlatými Moravcami napokon skončil bez gólov. V tabuľke to nič vážne neznamená.

Domáci hráči si opäť udržali čisté konto, pod vedením Ladislava Jurkemika inkasovali len raz. V 8. minúte pálil ďalekonosne Janečka, Hrdlička sa musel mať na pozore, aby sa stav nemenil. O pár minút vybojoval loptu Chovanec, ale krížne cieľ nenašiel. Na druhej strane sa v šanci ocitol Pavelka, no gólmana neprekonal. Chovanec bol v akcii aj v 24. minúte, posielal loptu ešte na Ďubeka, kapitán Ruže však zakončoval dosť nepresne. Priamy kop mal na starosti po polhodine Hruška, obrana domácich si poradila odkopom do bezpečia. V závere polčasu sa ViOn dostával viac k strelám, tentokrát prudko a nebezpečne pálil Orávik. Päť minút pred koncom neprekvapil po rohu Kuciaka ani Ján Maslo. V prvom polčase gól diváci nevideli.

Druhý polčas otvorila žltá karta Sivčeviča a tiež náznaky šancí Chovanca. Nič výrazné to však neprinieslo. Dlhšie sa hralo bez nejakej možnosti na úspech v sieti hociktorého gólmana, až prišla 60. minúta. Peter Maslo prešiel obranou, krížnou strelou minul svätyňu o kúsok. O dve minúty v zajatí obrancov strieľal Chovanec tesne vedľa. Neujali sa ani Jakšičove nožnice. V dobrej pozícii bol aj Ďubek, gól nepriniesla ani 72. minúta. O minútu pálil len do Kuciaka Blažič, hrdinom sa pri dorážke nestal ani Jakšič. Pätnásť minút pred koncom mohol udrieť pre svoje farby Tomášek, lenže Hrdlička bol pri chuti a nedovolil zmenu stavu. Brčák bol v akcii v 83. minúte, hlavičkoval nad. Domáci chceli zatlačiť, ale museli si dávať pozor na rýchle brejky ViOn-u. Prezentoval sa v poslednej minúte ešte Orávik, Hrdlička musel jeho bombu vyraziť na roh. Tento hráč duel ukončil žltou kartou, duel s dobrými možnosťami na skórovanie napokon gól nepriniesol. Ružomberok remizoval s ViOn-om 0:0.

Tatran Prešov - Slovan Bratislava 0:2

Góly: 63. Igor Žofčák (pen.), 66. Mario Božič

V 31. kole Corgoň ligy sa v Prešove radoval Slovan Bratislava. Východniarom tak oplatil jesennú prehru, dnes vyhral 2:0.

Zápas začal opatrne z oboch strán, v 7. minúte spravil chybičku Dobrotka, domái to ale nevyužili. Na druhej strane pálil do rukavíc Pláničku Mário Božič. Po rohovom kope Žofčáka hlavičkoval Dosoudil, ale napokon lopta letela mimo, na ňu nezareagovali ani jeho spoluhráči. Po štvrťhodine tak mali viac z hry hostia, Šebovu strelu zblokoval Farbák. Vzápätí strieľal aj Milinkovič, Plánička mal čo robiť, aby loptu vytesnil preč. Po polhodine hry sa presadzoval Papaj a jeho center do rúk Putnockého zakončoval Katona. Oproti unikal Šebo, ale dal vyniknúť Pláničkovi. Svojim pokusom neuspel ani Žofčák, ale Slovan bol oveľa lepším tímom. V závere polčasu centroval opäť Žofčák, Dosoudilova hlavička končí na Papajovej nohe, ktorý z bránkovej čiary odkopol bo bezpečia. Po tejto šanci sa už len čakalo na druhý polčas.

Ten začal podobne, ako skončil prvý, strelou spoza šestnástky, šťastie pokúšal Grendel. Domáci však dobre bránili a nepúšťali hostí k priamemu zakončeniu. V 53. minúte zboku strieľal Hrdlička, lopta skončila na bočnej sieti. Po hodine sa však začali diať veci; domáci brankár ešte stihol zázračne vyraziť Grendelovu loptu, lenže Heidenreich fauloval Šeba a Vlk odpískal pokutový kop. Ten bezpečne premenil Žofčák a bolo 0:1. Navyše, domáci bek dostal za tento zákrok červenú kartu. Domáci sa z tohto momentu ani nestihli spamätať a inkasovalo druhýkrát. Školácku a okatú chybu vyrobil Macko, ponúkol šancu väčšinou neomylnému Šebovi a rozhodol - 0:2. Prešov nevedel, kde mu stojí hlava, pohrozil až v 77. minúte, keď sa po centri Baláža dostal k hlavičke Baran, ale trafil iba Putnockého. Stretnutie sa už len dohrávalo, no v úplnom závere ešte fauloval Šeba Baran a aj on uvidel červenú kartu. Oklieštená zostava domácich tak dostala ďalšie dve rany v podobe vylúčení a bude to mať v posledných dvoch zápasoch veľmi ťažké. O záchranu totiž stále bojuje s Košicami a aj Dubnicou. Tá vyhrala so Žilinou a všetko je ešte otvorené. Tatran podľahol Slovanu po slabom výkone 0:2.

FK Senica - FC Nitra 3:2

Góly: 20. Miroslav Poliaček, 41. Ondřej Smetana, 88. Ondřej Smetana - 55. Marián Kolmokov, 90. Róbert Rák (pen.)

Senica si udržala druhú priečku, po výhre nad Nitrou stále môže útočiť aj na majstrovský titul. V sobotnom zápase proti Nitre si zaknihovala výhru 3:2.

Duel začal vlažne, na oboch stranách sa ukázali do svetla nepatrné šance na skórovanie. Domáci však mali viac z hry, ale nedarilo sa pri zakončení. Po štvrťhodine sa pri Piroskovej akcii dostal k lopte Diviš, Hroššo svoje mužstvo podržal. V 20. minúte fauloval pri v nebezpečnom území Kolmokov a domáci zahrávali priamy kop. Toho sa ujal Poliaček a presnou strelou do dolného rohu otvoril skóre - 1:0. O dve minúty mohol vyrovnať Sloboda, Bolekovu svätyňu minul len o kúsok. Singálom skúšal vyrovnať aj Mikúš s Rákom, nepodairlo sa. Sloboda vzápätí strieľal opäť, Bolek musel hasiť. Oproti pálil aj Poliaček, z otočky mu to nevyšlo, ale divákom sa to páčilo. Po polhodine hry sa dostal k lopte Ivančík, ale z dobrej pozície pálil nad. V 36. minúte bol v dobrom brejku Smetana, ale Hroššo mu skórovať nedovolil. Vzápätí minul bránu v dobrej možnosti Šimončič. V závere prvého polčasu sa tak trestalo opäť na domácej strane. Lukšíkov roh presne zakončil Smetana a bolo 2:0. Ten istý nahrávač sa snažil aj pri šanci Pirošku, ten však akciu zbabral.

Druhá štyridsaťpäťminútovka začala nevydarenou akciou Ráka, jeho nahrávku nikto nedobehol. V 55. minúte to však už vyšlo, prišlo zníženie hostí. Opäť úradovala štandardná situácia a taktiež obrana Senice, ktorá zaspala. Preto sa k lopte dostal Kolmokov a upravil na 2:1. Hostia trochu ožili, ale nič vážne sa dlhší čas na ihrisku nedialo. Bolinha vyskúšal Hroššovu pozornosť pri situácii zo 71. minúty. O dve minúty hlavičkoval Gorosito, nechýbalo veľa, aby vedenie svojho mužstva zvýšil. Domáci už kontrolovali hru a dokonca sa opäť presadil Smetana. Peknú akciu Kóňu s Divišom zakončil svojim 18. gólom v sezóne a rozhodol - 3:1. To však ešte nebolo všetko, v poslednej minúte sa k pokutovému kopu dostal kanonier aj na druhej strane. Gajdošík totiž podrazil hosťujúceho hráča a Rák bezpečne znížil na 3:2. Viac sa však nestalo a duel tak mal víťaza v domácom mužstve. Boj o titul ešte stratený nie je, ale Slovan má zápas k dobru. Ešte sa bude mať o čo hrať.

Spartak Trnava - Dukla Banská Bystrica 0:2

Góly: 82. Dušan Uškovič, 90. Michal Pančík

Spartak Trnava nepredĺžil svoju lichotivú fazónu a prenechal všetky body hosťom z Banskej Bystrice po výsledku 0:2. Zverenci trénera Štafana Zaťka tak stále môžu snívať o pohárovej Európe.

Dukla išla do zápasu s jasným cieľom vyhrať, už v 1. minúte pálil do priestoru brány Johancsik. Zahnabiť sa nenechal ani Koné, ktorý centroval do vápna a tam sa dostal k slovu Patrik Čarnota. Ľavačkou však Pindrochovu bránu minul. Iniciatívu mali v rukách domáci, lenže Dukla pozorne bránila. Terén sa zhoršil vďaka dažďu a bojovalo sa hlavne s strede ihriska. V 25. minúte si nabehol na na pas Wellingtona Koné, ale mieril vedľa. Neuspel v súboji s brankárom, už to mohlo byť pre domácich veselšie. Z následného protiútoku pálil Pečovský, Raška bol pripravený. Hostia začali viac strieľať, spoliehali sa na ťažký terén, domáci brankár však zatiaľ odolával. Trnava kopila chyby na svojej strane a na koňa sa dostávala Bystrica. Päť minút pred koncom sa fantasticky blysol Raška. Slančík našiel Johancsika a ten ho prekonal, lenže kapitán andelov sa otočil a loptu ešte pred vyniknutím za bránkovú čiaru zachytil a nedovolil zmenu skóre.

Dukla začala druhý polčas podobne, ako prvý; strelami spoza šestnástky, alebo vlastne rôznymi akciami, ktoré domáci hráči nedokázali zastaviť a sami sa nedostávali do žiadnych akcií. Bolo otázkou času, kedy sa podarí Zaťkovcom skórovať. V 47. minúte mal k tomu blízko Slančík, no tesne minul. Napokon si mohol dať vlastný gól Turňa, keď po chybe Pindrocha sa lopta odrazila takmer do brány. Bol by to veľký paradox, hrali totiž iba hostia. V 57. minúte sa dostal k lopte Pečovský, vypálil na Rašku a odrazenú loptu ešte chcel doraziť Johancsik. Ostalo pri chcení, stav sa nemenil. Ten istý hráč pálil aj po hodine, Raška držal mužstvo nad vodou. Andelom nehralo do karát ani zranenie Bernátha, Koného a Bicáka. Oslabený tím to tak mal v prevahe Dukly už veľmi ťažké. Aktívny Johancsik opäť neuspel, nedal do prázdnej brány. Aj ojedinelý útok Zelenského mužstva končil v ofsajdovej pasci, Trnava bola v kŕči a nič nevedela vymyslieť. Rozhodol tak moment z 82. minúty. Čarnota chyboval k lopte sa dostal Pečovský, ktorý našiel Uškoviča a ten už nedal gólmanovi žiadnu šancu - 0:1. V závere prišiel druhý klinec do rakvy Trnavy, tentokrát šli na Rašku až traja hráči Bystrice a opäť bol v tom Uškovič. Ten však napokon prihral Pančíkovi a bolo 0:2. Viac sa toho neudialo, Dukla má stále šancu na EL.

MFK Dubnica - MŠK Žilina 1:0

Góly: 4. Peter Šulek

Sen sa akokeby začínal stávať skutočnosťou. Posledná Dubnica ešte stále žije, pomohla jej výhra nad Žilinou a taktiež zaváhanie Košíc a Prešova. Na Považí sa oslavuje víťazstvo 1:0. Zďaleka však ešte nie je koniec, do konca súťaže ostávajú dve kolá a stať sa môže ešte čokoľvek.

Domáci zaskočili hostí už vo 4. minúte a napokon sa tento moment ukázal ako víťazný a nesmierne dôležitý. Z uhlu sa nechytateľne presadil Šulek a otvoril skóre - 1:0. V ďalších akciách sa domáci snažili zvýšiť náskok, ale chýbala im presnosť a rozvaha. Prvých desať minút sa do hry hostia takmer vôbec nedostlai, až po menšej chybčiek Trousila vyskúšal Kováča Lietava. Štvrťhodinu zakončil veľkou šancou Angelovič. Špicom kopačky nakoniec Dúbravku neprekonal, lopta šla len tesne vedľa. Ten istý hráč mal na kopačke vyrovnávajúci gól aj v 19. minúte, v poslednej chvíli mu však strčil nohu do strely Nosek. Onedlho centroval Mabouka z pravej strany, ale lopta skončila na brvne. V polovici prvého polčasu bol v dobrej pozícii Zošák, ale zblízka neodstal loptu do siete.

Po polhodine pálil Mabouka, jeho strela však nebola dostatočne razantná. Domáci sa miestami dostávali do podobného útlmu, ako proti Košiciam, ale v závere polčasu sa to snažili zmeniť a celkom to vychádzalo. Do karát im zahralo aj vylúčenie Guldana, ktorý stiahol Kuzmu a na rade bol pokutový kop domácich. Ten však trestuhodne nepremenil Ižvolt a do kabín sa šlo tak iba za stavu 1:0.

Druhé dejstvo začalo ďalšími sľubnými akciami, oslabená Žilina mala aj tak viaceré zaujímavé možnosti na vyrovnanie. Vyznamenával sa aj brankár Kováč, ktorý bravúrne zneškodňoval nebezpečné situácie hostí. V 59. minúte stálo štastie pri domácich, po priamomo kope totiž pálil Lietava a rozozvučal brvno brány. Domácim sa vzápätí zranila opora v podobe Porázika, ale nič to nemenilo na fakte, že Dubnica stále viedla. Možno s ním by lepšie zahrali prečíslenie, Kuzma sa v ňom totiž nevyznamenal. Miestami už prevažoval boj o každý milimeter ihriska, nehralo sa pre oko diváka. V 70. minúte pálil Pich, nesupel.

O tri minúty mali šance aj domáci. Po krásnej Poláchovej nahrávke šiel sám na Dúbravku Vavrík, ale nepreloboval ho. Následne po odrazenej lopte neupratal guľaté čudo do brány ani Polách, Kuzma a Augustíni. Domáci sa zahrávali so šťastenou, viackrát sa im to nevypomstilo. Vavrík opäť využil okno v obrane hostí, ale zase na Dúbravku nevyzrel. Desať minút pred koncom strieľal ešte aj Šulek, ale ani z tejto akcie gólovo nezapršalo. Na druhej strane stratil loptu Nosek a Fótyik mieril len tesne vedľa žrde. Nakoniec sa už hosťom vyrovnať nepodarilo, Dubnica si pripísala mimoriadne dôležité tri body. Vyhraté však ešte nemá, v posledných dvoch kolách ju čaká na Pasienkoch Slovan a v poslendom kole Banská Bystrica. Tak, či onak, súboj o záchranu bude mať ešte zaujímavý náboj.

DAC Dunajská Streda - MFK Košice 0:0

Góly: -

V Dunajskej Strede chceli bodovať aj Košice, lenže ostali len pri pôvodnom stave pred začiatkom stretnutia. Boj o záchranu je tak dve kolá pred koncom ročníka stále otvorený dokonca pre tri mužstvá.

V 6. minúte poslal Juhar hlavičku vedľa brány. Hralo sa na veľmi ťažkom teréne, zápas bol aj vďaka tomu nezáživný. K dobrej lopte sa mohol dostať Hassan, napokon sa tak nestalo a zišla tak akcia DAC. V 13. minúte pálil na Tofiloského Tomčák, no lopta nabrala zvláštny smer a išla mimo svätyne. V 24. minúte mal veľkú šancu Matúš, Hassanovu loptu nedočiahol a tak nemohol otvoriť skóre. Dobrá príležitosť tak ostala nevyužítá. Presadiť sa chcel Matúš, ale aj keď sa mu to ako-tak podarilo, jeho strela nebola razantná. O pár minút dobre hrozil Škutka, ale nechal vyniknúť Novotovi. Skóre sa tak nemenilo ani po tejto akcii. Nepresadil sa ani päť minút pred koncom Matič, pálil vedľa brány. Neujala sa ani Čonkova snaha, polčas tak skončil bez gólov.

Lenže aj v tom druhom sa hralo podobne a na podmočenom trávniku to nebolo ono. Hra sa veľmi nemenila, bojovalo sa najmä v strede ihriska, oko diváka veľmi plesať nemohlo. Napriek tomu bola kulisa na štadióne veľmi dobrá. V 60. minúte si zobral na plecia zodpovednosť aktívny z predošlých zápasov - Juhar. V súboji jeden na jedného však nepochodil proti Hrabáčovi a kopal sa len roh. Individuálna akcia však vyzerala celkom fajn. Veľkú šancu mal Škutka, v páde poslal loptu tesne vedľa Novotovej brány. DAC vyslal do šance naopak Čoriča, Tofiloského neprekonal. Naďalej sa hralo bez duše, bez výrazných šancí. Viac sa toho neudialo, hoci DAC mal na konci viac z hry. Vraňare však pozorne bránili a zaknihovali si tak aspoň bod. Lenže Dubnica vyhrala a pred ňou majú už len dvojbodový náskok. Zachránený stále nie je ani Prešov, ktorý je vpredu pred Považanmi o štyri body.