14.05.2011 17:30 CET
0 : 2
(0:0)

Tatran si komplikuje záchranu aj naďalej

V 31. kole Corgoň ligy sa v Prešove radoval Slovan Bratislava. Východniarom tak oplatil jesennú prehru, dnes vyhral 2:0.

Zápas začal opatrne z oboch strán, v 7. minúte spravil chybičku Dobrotka, domái to ale nevyužili. Na druhej strane pálil do rukavíc Pláničku Mário Božič. Po rohovom kope Žofčáka hlavičkoval Dosoudil, ale napokon lopta letela mimo, na ňu nezareagovali ani jeho spoluhráči. Po štvrťhodine tak mali viac z hry hostia, Šebovu strelu zblokoval Farbák. Vzápätí strieľal aj Milinkovič, Plánička mal čo robiť, aby loptu vytesnil preč. Po polhodine hry sa presadzoval Papaj a jeho center do rúk Putnockého zakončoval Katona. Oproti unikal Šebo, ale dal vyniknúť Pláničkovi. Svojim pokusom neuspel ani Žofčák, ale Slovan bol oveľa lepším tímom. V závere polčasu centroval opäť Žofčák, Dosoudilova hlavička končí na Papajovej nohe, ktorý z bránkovej čiary odkopol bo bezpečia. Po tejto šanci sa už len čakalo na druhý polčas.

Ten začal podobne, ako skončil prvý, strelou spoza šestnástky, šťastie pokúšal Grendel. Domáci však dobre bránili a nepúšťali hostí k priamemu zakončeniu. V 53. minúte zboku strieľal Hrdlička, lopta skončila na bočnej sieti. Po hodine sa však začali diať veci; domáci brankár ešte stihol zázračne vyraziť Grendelovu loptu, lenže Heidenreich fauloval Šeba a Vlk odpískal pokutový kop. Ten bezpečne premenil Žofčák a bolo 0:1. Navyše, domáci bek dostal za tento zákrok červenú kartu. Domáci sa z tohto momentu ani nestihli spamätať a inkasovalo druhýkrát. Školácku a okatú chybu vyrobil Macko, ponúkol šancu väčšinou neomylnému Šebovi a rozhodol - 0:2. Prešov nevedel, kde mu stojí hlava, pohrozil až v 77. minúte, keď sa po centri Baláža dostal k hlavičke Baran, ale trafil iba Putnockého. Stretnutie sa už len dohrávalo, no v úplnom závere ešte fauloval Šeba Baran a aj on uvidel červenú kartu. Oklieštená zostava domácich tak dostala ďalšie dve rany v podobe vylúčení a bude to mať v posledných dvoch zápasoch veľmi ťažké. O záchranu totiž stále bojuje s Košicami a aj Dubnicou. Tá vyhrala so Žilinou a všetko je ešte otvorené. Tatran podľahol Slovanu po slabom výkone 0:2.

Autor: Ľubomír Hudačko