14.05.2011 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - FC Zlaté Moravce 0:0

Celkom zaujímavý duel medzi Ružomberkom a Zlatými Moravcami napokon skončil bez gólov. V tabuľke to nič vážne neznamená.

Domáci hráči si opäť udržali čisté konto, pod vedením Ladislava Jurkemika inkasovali len raz. V 8. minúte pálil ďalekonosne Janečka, Hrdlička sa musel mať na pozore, aby sa stav nemenil. O pár minút vybojoval loptu Chovanec, ale krížne cieľ nenašiel. Na druhej strane sa v šanci ocitol Pavelka, no gólmana neprekonal. Chovanec bol v akcii aj v 24. minúte, posielal loptu ešte na Ďubeka, kapitán Ruže však zakončoval dosť nepresne. Priamy kop mal na starosti po polhodine Hruška, obrana domácich si poradila odkopom do bezpečia. V závere polčasu sa ViOn dostával viac k strelám, tentokrát prudko a nebezpečne pálil Orávik. Päť minút pred koncom neprekvapil po rohu Kuciaka ani Ján Maslo. V prvom polčase gól diváci nevideli.

Druhý polčas otvorila žltá karta Sivčeviča a tiež náznaky šancí Chovanca. Nič výrazné to však neprinieslo. Dlhšie sa hralo bez nejakej možnosti na úspech v sieti hociktorého gólmana, až prišla 60. minúta. Peter Maslo prešiel obranou, krížnou strelou minul svätyňu o kúsok. O dve minúty v zajatí obrancov strieľal Chovanec tesne vedľa. Neujali sa ani Jakšičove nožnice. V dobrej pozícii bol aj Ďubek, gól nepriniesla ani 72. minúta. O minútu pálil len do Kuciaka Blažič, hrdinom sa pri dorážke nestal ani Jakšič. Pätnásť minút pred koncom mohol udrieť pre svoje farby Tomášek, lenže Hrdlička bol pri chuti a nedovolil zmenu stavu. Brčák bol v akcii v 83. minúte, hlavičkoval nad. Domáci chceli zatlačiť, ale museli si dávať pozor na rýchle brejky ViOn-u. Prezentoval sa v poslednej minúte ešte Orávik, Hrdlička musel jeho bombu vyraziť na roh. Tento hráč duel ukončil žltou kartou, duel s dobrými možnosťami na skórovanie napokon gól nepriniesol. Ružomberok remizoval s ViOn-om 0:0.

Autor: Ľubomír Hudačko