25.02.2011, 19:29, aktualizováno 26.02.2011, 19:26
Žilina prohrála v Prešově a ztratila polovinu ze svého náskoku, jelikož Senica doma neměla problémy a porazila Banskou Bystricu. Dunajská Streda porazila Zlaté Moravce, Ružomberok vyhrál nad Nitrou, Slovan vyloupil Trnavu a v duelu posledních dvou remizovala Dubnica s Košicemi...

DAC Dunajská Streda - FC Zlaté Moravce 2:1

26.02.2011 17:30

Góly: 23. Marián Tomčák, 55. Michal Filo - 9. Igor Obert (vl.)

V sobotu o 17:30 Dunajská Streda privítala Zlaté Moravce. Zápas bol podľa očakávania veľmi vyrovnaný, nakoniec však vyhrali domáci 2:1.

Spočiatku sa oba tímy len rozohrávali, vyznievali hlavne nepresné nahrávky, časom však hra začínala naberať správny smer. Prvú zaujímavú šancu mal v 9. minúte mladý záložník ViOn-u Adam Žilák, ktorý zvnútra šestnástky poslal center pred bránku, kde nikým neatakovaný domáci obranca Obert nepochopiteľne nasmeroval loptu hlavou do vlastnej siete - 0:1. Domáci sa ale rýchlo otriasli. V 14. minúte rohovom kope sa nepresadil ani Struhár s Obertom, o šesť minút neskôr na druhej strane nevyužil príležitosť Babic. Onedlho z protiútoku sa do šance uvoľnil domáci kanonier Michal Filo, ale jeho prízemnú strelu Kuciak vyrazil, ešte mohol doraziť Ďurica, ale v poslednej chvíli fauloval Majerník a nasledoval pokutový kop, ktorý však nepremenil Struhár, keď nedobre umiestnil strelu, ktorú Kuciak poľahky zneškodnil. V 23. minúte však domáci predsa len vyrovnali, keď Kuciak podbehol rohový kop Hassana a osamotený Tomčák už ľahko umiestnil loptu do prázdnej brány - 1:1. V závere prvej časti hry ešte párkrát pohrozili hostia, ale ani z jednej situácie gól nepadol.

V druhom polčase to bol opäť vyrovnaný súboj, hralo sa ale prevažne v strede ihriska. V 55. minúte sa domáci dostali do vedenia, keď Filo po fantastickej nahrávke od Tomčáka išiel sám na Kuciaka, ktorého následne rutinérsky prekonal - 2:1. V 61. minúte zahrával priamy kop hosťujúci Babic, ktorý poslal center na Kuračku, ktorého zakončenie nebolo ideálne a pochopiteľne z toho nebol gól. V 76. minúte po centri Helíska chyboval stopér Janečka, ktorého "malú domov" vystihol Tomčák a takmer bol z toho tretí gól v bráne nováčika Corgoň ligy. V 84. minúte Babic rozohral rohový kop na Chrena, ktorého následný center zachytil hlavou Brčák, ale loptu poslal len do Novotovej náruče. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo, avšak, Dunajská Streda získala cenné tri body na úkor Zlatých Moraviec, po výhre 2:1.

MFK Dubnica - MFK Košice 0:0

26.02.2011 15:30

Góly: -

V sobotnom zápase o záchranu sa v Dubnici gólostroj nekonal, domáci MFK Košiciam gól nedal a tak sa môže tešiť Prešov, ktorý im vďaka víťazstvu nad Žilinou uniká.

Na Považí sa hral od začiatku opatrný futbal, aktívnejší boli domáci, ktorí mali náznaky šancí najmä po nakopávaných loptách. Veľkú šancu mal v 15. minúte po Poláchovom vysunutí skúsený Porázik, ale už sa dostal do uhla a brankára neprekonal. Dubničania hostí zatlačili a hrali s chuťou, v 20. minúte musel Tofiloski hasiť bombu pod brvno. Mnohé centrované lopty Košičanov právom vystrašili, v bráne však mali Tofiloského. Košice útočili len platonicky, Kováč nemal v bráne množstvo práce. Naďalej bola lepšia Dubnica a vytvárala si sľubné šance, najmä po priamych kopoch, Košice hrali v kŕči. Tofiloski ich však držal nad vodou aj po šanci Vavríka, ktorá mierila len do žrde. V 35. minúte hlavičkoval Viazanko, Kováč urgentne hasiť nemusel. Domáci zo snahy ale nechceli poľaviť, no aj Matič na druhej strane skúšal šťastie, ale bránu netrafil. Vzápätí mal šancu Šulek a Porázik, ale fantastický Tofiloski gól nepustil a stav sa do polčasu nezmenil.

V dobrom tempe sa začal hrať aj druhý polčas, veľkú možnosť mal Škutka, akciu bezpečne zneškodnil Kováč. To všetko v 52. minúte. Aktívny bol pri pramych kopoch Polách aj naďalej, skóre sa však po žiadnom centri nemenilo ani po Kuzmovej hlavičke nadvakrát. Tofiloski sa prekonával čím ďalej, tým viac. Nezaskvel sa ani Karaš, jeho vychytal pre zmenu Kováč. V ďalšom priebehu hru poznačila nepresnosť a nervozita na oboch stranách. Išlo o veľa, hralo sa o šesť bodov, oba tímy sú namočené do bojov o záchranu. V 67. minúte sa rútil do šance Zápotoka, Karaš ho ale nešetrne stiahol a šiel predčasne pod sprchy. V 72. minúte bol už v ojedinelej šanci Gorelka, ale slabou strelou bránu ohroziť nemohol. O pár chvíľ bol vo veľkej šanci Šulek, dobrou strelou natiahol Tofiloského, ale ten opäť výborným zákrokom gól nepustil. V ďalšom priebehu sa mužstvá už zamerali na obranu, nikto nechcel spraviť chybu a tak sa záchranársky súboj skončil bezgólovou remízou. Spokojní budú hostia, Tofiloski predviedol životný výkon.

Tatran Prešov - MŠK Žilina 2:0

Góly: 6. Michal Krajník, 78. Viliam Macko (pen.)

V sobotu pokračovalo prvé jarné kolo Corgoň ligy, v ktorom sa Žilina predstavila v Prešove. Slabý výkon šošonov domáci tím potrestal dvoma gólmi a v tabuľke si polepšil na 10. miesto.

Prvú strelu na bránu vyslal Bello, stalo sa tak v 3. minúte. Prešov začal zväčša nakopávanými loptami. V 6. minúte mali domáci výhodu rohového kopu, z ktorého sa po odvrátenej lopte dostal k voleju Josl. Ten ju z uhlu prudko napálil do ohňa a do brány ju tečoval Krajník - 1:0. V 13. minúte sa rozmnožili centrované lopty pre hostí, v ohni domácich pokojne všetko riešil Plánička. Brankár Prešova mal ďalšiu prácu aj v 15. minúte, Bello ho neprekonal. Ceesay sa v 25. minúte presadil a rozvlnil sieť, Bello mu však do dobrej pozície servíroval loptu do ofsajdu. Tatran pozorne bránil, najmä uzdravený Čep odohral vynikajúci zápas. V 28. minúte pekne prenikol Žůrek a dobre nacentroval do vápna, Krajník však hlavičkoval v záklone a bránu tesne minul. Nebezpečný priamy kop z blízkej vzdialenosti mala Žilina o tri minúty, signál ale nevyšiel. Po polhodine skúšal strieľať spoza šestnástky Bello, bránu netrafil. Klzký povrch plochy robil problémy najmä šošonom, sľubné akcie sa tak len ťažko dostali do finálnej fázy.

Od začiatku druhého polčasu útočil Prešov veľmi aktívne. V 47. minúte to skúšal krížnou strelou Žůrek, Krnáč dobre zasiahol. V 50. minúte sa zabudla obrana domácich, Majtán ale za loptou dlho čakal a v dobrej pozícii ani nevystrelil. Žilina stále nemala v sebe potrebnú iskru, neujal sa ani Mrázov padáčik z priameho kopu. Pich sa na pravej strane pokúšal z uhlu prekvapiť, ale ani nadvakrát sa mu to nepodarilo. Prešov sa zameral na zodpovednú obranu. Najväčšiu príležitosť mali hostia v 69. minúte, Pichovi k dorážke do siete chýbali po dobrom centri len centimetre. Dobrá strela v 73. minúte prišla z kopačky Papaja, Krnáč sa naťahoval, ale lopta šla tesne mimo. V 77. minúte sa dostal do šestnástky Petráš, výborne loptu podržal a vybojoval pokutový kop. Ten s pomocou brvna chladnokrvne premenil Macko a zvýšil na 2:0. V 83. minúte sa po zmätkoch dostal k hlavičke Papaj, ale našiel iba pozorného Krnáča. Žilina bojovala, ale cez pozornú obranu domácich sa nepresadila. Tatran Prešov vyhral nad Žilinou zaslúžene 2:0.

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 3:0

Góly: 26. Juraj Piroška, 38. Jaroslav Diviš, 90. Ondřej Smetana (pen.)

Na Záhorí sa v sobotu popoludní odohral prvý jarný zápas, keď miestny Seničania privítali na skvele pripravenom ihrisku Banskú Bystricu. Zápas bol podľa očakávaní celkom zaujímavý, súperi boli pomerne vyrovnaní, ale viac predsa vynikali domáci, ktorí nakoniec boli v zápase aj efektívnejší, keď dokázali využiť svoje šance a vyhrali nad Duklou rozdielom triedy 3:0.

Spočiatku sa obaja účastníci zápasu len oťukávali, postupne však hra naberala obrátky. Viac však vynikala Banská Bystrica, ktorá najviac pohrozila v 19. minúte, keď po peknej kombinácii tesne minul roh Bolekovej brány Pančík. Predtým ešte vystrelil na Boroša domáci Kóňa z priameho kopu. Aj v 25. minúte mali domáci dobrú šancu, ale po centri Ďuricu nezakončil ideálne Piroska. O niekoľko sekúnd neskôr sa však Piroska už nemýlil, keď po nahrávke Diviša krásnymi nožničkami otvoril skóre - 1:0. O dvanásť minút neskôr mohli hostia spod Urpína vyrovnať, ale Boleka neprekonal Pančík, keď po skvelom centri od Saviča z voleja ohrozil svätyňu Záhorákov. O minútu neskôr však domáci využili následný protiútok, keď po skvelej prihrávke od Ďuricu išiel do šance Diviš, ktorý obišiel aj brankára Dukly Petra Boroša a už nemal problém umiestniť loptu do prázdnej brány - 2:0. V závere prvého polčasu mal opäť príležitosť Diviš, tentokrát však nevyťažil zo šance gólom.

V druhom polčase už Senica kontrolovala hru, napriek tomu však neustále prevyšovali súpera zo stredného Slovenska. Avšak, zaujímavá šanca sa vyskytla až v 77. minúte, keď Ďurica z priameho kopu tesne minul ľavú žrď Borošovej brány. O tri minúty neskôr zahrával Kóňa rohový kop, po ktorom hlavičkoval Smetana, ale jeho presný pokus bravúrne vyrazil Boroš. V 88. minúte sa po dlhej dobe dostali do zakončenia hostia, ale hlavička novinca Jakubka skončila iba na bočnej sieti. V nadstavenom čase ušiel hosťujúcej obrane šikovný Diviš a posledný Hlinka musel tohto českého kanoniera nedovolene zastaviť - nasledovala penalta, ktorú však Smetana poľahky premenil - 3:0. Senica tak v prvom jarnom kole dokázala vstúpiť do sezóny skvelým výsledkom 3:0 proti tabuľkovému susedovi spod Urpína.

MFK Ružomberok - FC Nitra 1:0

Góly: 86. Tomáš Chovanec

Ružomberok v sobotu o 15:30 hostil na domácej pôde Nitru. V "šesťbodovom" zápase dokázali Ružomberčania nakoniec horko-ťažko získať plný počet bodov, aj keď Nitra silno odolávala tlaku MFK.

Pred slabou diváckou kulisou to bol spočiatku veľmi nudný futbal. Počas prvého polčasu sa pod Čebraťom takmer nič neudialo, žiaden tím si nevypracoval dobrú akciu. Jediným pozitívom prvého dejstva bolo to, že sa hral čistý futbal, takmer bez jediného faulu. Prvý polčas teda nebol pre divákov vôbec zaujímavý a hlavný rozhodca urobil polčasovým hvizdom zúčastneným sa fanúšikom láskavosť.

Po polčasovej prestávke sa ani v druhom polčase nehral okulahodiaci futbal, ale určite to bolo lepšie ako v prvom polčase. Každopádne hrali krajší futbal domáci Ružomberčania, ktorý sa snažili vstreliť víťazný gól. V 64. minúte skúšal šťastie domáci kapitán Ďubek, ale jeho strela tesne minula bránu Hrošša. Počas dlhej doby sa hralo len v strede ihriska, takmer bez jedinej šance. V 86. minúte sa však domáci dočkali vytúženého gólu, keď na rohový kop Ďubeka si vyskočil striedajúci T. Chovanec a hlavičkou strelil dôležitý gól - 1:0. Ružomberčania si už vydreté víťazstvo udržali a pre zaujímavosť sa tak dočkali víťazstva po 12 zápasoch za sebou.

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 1:3

25.02.2011 17:30

Góly: 19. Ladislav Tomaček - 20. Marko Milinković, 39. Igor Žofčák, 90. Karim Guédé

V Trnave sa začala jarná časť Corgoň ligy. Ani výborná kulisa však domácich nepriviedla k víťazstvu. Veľké chyby v obrane a slabá ofenzíva zabezpečila Trnave prehru 1:3.

Už v druhej minúte sa pred trnavskou bránou ocitol Guédé, ale bol vo veľkom uhle a Raška sa veľmi nezapotil. Hneď vzápätí to skúšal z podobnej pozície Tomaček, ale vonkajším falšom neuspel. Aktívnejší bol Slovan a v 7. minúte mal veľké šance Halenár, ale ani nadvakrát Rašku neprekonal. Belasí sa naďalej viac snažili, ale v 19. minúte z ničoho nič unikol po ľavej strane Tomaček, nikým neatakovaný nabomboval pod brvno a Trnava viedla 1:0. Vzápätí sa Slovan hneď po rozohrávke dostal pred šestnástku, Halenár priťukol Milinkovičovi a ten takisto neatakovaný nechytateľnou bombou do vinkľa vyrovnal na 1:1.

Chyby v obrane domácich pokračovali, z uhlu skúšal strieľať Kordič, ale trafil iba bočnú sieť. V 31. minúte mali bílí andelé štandardnú situáciu, lopta po hlavičke šla mimo brány. Spoza šestnástky strieľal Halenár, no minul. V 39. minúte po nenápadnej akcii unikol kapitán hostí Žofčák, a pekným lobom prehodil Rašku - 1:2. Domáci hráči, nielen v tomto momente, sa viac venovali signalizovaniu ofsajdu. Počas 40. minút inkasovali na domácom trávnku toľko gólov, ako počas celej jesennej časti. V závere polčasu unikal Guédé, nikým neatakovaný prihral Halenárovi, ale ten zblízka bránu netrafil.

Domáci začali úvod druhého dejstva priamymi kopmi, Putnocký sa zapotil, ale výraznejšie sa nepresadil ani jeden domáci hráč. Ďalší priebeh stretnutia poznamenal obrovský boj v strede poľa a nepresnosť na oboch stranách. Opticky bol ale stále lepší Slovan. Na hranici šestnástky sa Tomaček chcel zapísať do listny strelcov, prudká strela šla nad bránu. To všetko v 59. minúte. Milinkovič sa neskôr po ďalšom Žofčákovom centri dostal nadostrel brány, ale nemal pri tom potrebné šťastie, loptu netrafil najlepšie. Trnava sa nevedela dostať do poriadnej príležitosti, márne ich hnal početný dav v hľadisku, v kŕči bola celý zápas. V 68. minúte sa hneď na to dostal srbský legionár do ešte väčšej možnosti, obišiel aj Rašku, ale z uhlu zamieril veľmi škaredo - do bočnej siete.

V 70. minúte sa po peknej strele Mikiniča naťahoval Putnocký, ale len naťahoval, lopta šla tesne vedľa. Nič vážne sa v ďalšom priebehu nedialo, prevahu mal Slovan, domácim citeľne chýbali zranení hráči. Vyrovnaniu stavu nenasvedčovali ani bezduché priame kopy. Trnava si nevytvorila žiaden tlak, naopak Slovan sa v pohode bránil a dokonca ešte navýšil skóre. Po nezvládnutí vysokej lopty sa v závere presadil Guédé a stanovil výsledok na 1:3.