26.02.2011 15:30 CET
2 : 0
(1:0)

Žilina prehrala len druhýkrát v sezóne, na Prešov nenašla recept!

V sobotu pokračovalo prvé jarné kolo Corgoň ligy, v ktorom sa Žilina predstavila v Prešove. Slabý výkon šošonov domáci tím potrestal dvoma gólmi a v tabuľke si polepšil na 10. miesto.

Prvú strelu na bránu vyslal Bello, stalo sa tak v 3. minúte. Prešov začal zväčša nakopávanými loptami. V 6. minúte mali domáci výhodu rohového kopu, z ktorého sa po odvrátenej lopte dostal k voleju Josl. Ten ju z uhlu prudko napálil do ohňa a do brány ju tečoval Krajník - 1:0. V 13. minúte sa rozmnožili centrované lopty pre hostí, v ohni domácich pokojne všetko riešil Plánička. Brankár Prešova mal ďalšiu prácu aj v 15. minúte, Bello ho neprekonal. Ceesay sa v 25. minúte presadil a rozvlnil sieť, Bello mu však do dobrej pozície servíroval loptu do ofsajdu. Tatran pozorne bránil, najmä uzdravený Čep odohral vynikajúci zápas. V 28. minúte pekne prenikol Žůrek a dobre nacentroval do vápna, Krajník však hlavičkoval v záklone a bránu tesne minul. Nebezpečný priamy kop z blízkej vzdialenosti mala Žilina o tri minúty, signál ale nevyšiel. Po polhodine skúšal strieľať spoza šestnástky Bello, bránu netrafil. Klzký povrch plochy robil problémy najmä šošonom, sľubné akcie sa tak len ťažko dostali do finálnej fázy.

Od začiatku druhého polčasu útočil Prešov veľmi aktívne. V 47. minúte to skúšal krížnou strelou Žůrek, Krnáč dobre zasiahol. V 50. minúte sa zabudla obrana domácich, Majtán ale za loptou dlho čakal a v dobrej pozícii ani nevystrelil. Žilina stále nemala v sebe potrebnú iskru, neujal sa ani Mrázov padáčik z priameho kopu. Pich sa na pravej strane pokúšal z uhlu prekvapiť, ale ani nadvakrát sa mu to nepodarilo. Prešov sa zameral na zodpovednú obranu. Najväčšiu príležitosť mali hostia v 69. minúte, Pichovi k dorážke do siete chýbali po dobrom centri len centimetre. Dobrá strela v 73. minúte prišla z kopačky Papaja, Krnáč sa naťahoval, ale lopta šla tesne mimo. V 77. minúte sa dostal do šestnástky Petráš, výborne loptu podržal a vybojoval pokutový kop. Ten s pomocou brvna chladnokrvne premenil Macko a zvýšil na 2:0. V 83. minúte sa po zmätkoch dostal k hlavičke Papaj, ale našiel iba pozorného Krnáča. Žilina bojovala, ale cez pozornú obranu domácich sa nepresadila. Tatran Prešov vyhral nad Žilinou zaslúžene 2:0.

Autor: Ľubomír Hudačko