26.02.2011 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

Ružomberok získal tri cenné body proti Nitre

Ružomberok v sobotu o 15:30 hostil na domácej pôde Nitru. V "šesťbodovom" zápase dokázali Ružomberčania nakoniec horko-ťažko získať plný počet bodov, aj keď Nitra silno odolávala tlaku MFK.

Pred slabou diváckou kulisou to bol spočiatku veľmi nudný futbal. Počas prvého polčasu sa pod Čebraťom takmer nič neudialo, žiaden tím si nevypracoval dobrú akciu. Jediným pozitívom prvého dejstva bolo to, že sa hral čistý futbal, takmer bez jediného faulu. Prvý polčas teda nebol pre divákov vôbec zaujímavý a hlavný rozhodca urobil polčasovým hvizdom zúčastneným sa fanúšikom láskavosť.

Po polčasovej prestávke sa ani v druhom polčase nehral okulahodiaci futbal, ale určite to bolo lepšie ako v prvom polčase. Každopádne hrali krajší futbal domáci Ružomberčania, ktorý sa snažili vstreliť víťazný gól. V 64. minúte skúšal šťastie domáci kapitán Ďubek, ale jeho strela tesne minula bránu Hrošša. Počas dlhej doby sa hralo len v strede ihriska, takmer bez jedinej šance. V 86. minúte sa však domáci dočkali vytúženého gólu, keď na rohový kop Ďubeka si vyskočil striedajúci T. Chovanec a hlavičkou strelil dôležitý gól - 1:0. Ružomberčania si už vydreté víťazstvo udržali a pre zaujímavosť sa tak dočkali víťazstva po 12 zápasoch za sebou.

Autor: Filip Kubaliak