Corgoň liga - souhrn 14. kola

29.10.2010, 21:23, aktualizováno 30.10.2010, 19:32
Košice s přehledem doma porazily Nitru 3:0. Stejným výsledkem skončil zápas v Dunajské Stredě. Senica zvítězila v Dubnici 1:0 a v tabulce se dostala za vedoucí Žilinu, která včera překvapivě doma remizovala 3:3 s Banskou Bystricou. Ve Zlatých Moravcích remizoval i Slovan a Prešov se rozešel smírně s Trnavou.

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 1:1

30.10.2010 17:30

Góly: 10. Matej Náther - 46. Filip Šebo

V sobotu o 17:30 nováčik zo Zlatých Moraviec na domácej pôde privítal Slovan Bratislava. V zápase zverenci Karela Jarolíma opäť zaváhali, keď na pôde ViOn-u len remizovali 1:1.

Spočiatku to bol dobrý futbal, s množstvom šancí na oboch stranách. V 3. minúte hosťujúci Bagayoko hlavičkoval, ale Kuciak bol pozorný. V 8. minúte hosťujúci Dobrotka nepríjemno vystrelil, ale jeho strela tesne minula hornú žrď Kuciakovej brány. V 10. minúte si domáci vypracovali peknú akciu, z ktorej následne padol gól: Tomko spätnou prihrávkou našiel Náthera, ktorý nechytateľnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre zápasu - 1:0. V 23. minúte domáca kombinácia trojice Kuračka - Pavlenda - Tomko, skončila nepresnou strelou posledne menovaného. Po polhodine hry domáci Babic rozohrával rohový kop, ale Pavlovičove zakončenie projektil Putnockého neprekvapilo. V závere prvej časti hry mohli domáci streliť gól do šatne, ale Náther ani na dvakrát neuspel. Po prvom polčase tak domáci celok vyhrával 1:0.

V úvode druhého polčasu domáci dostali gól: v 49. minúte striedajúci Halenár (na ihrisko sa dostal v 46. minúte) poslal prudký center do malého vápna, kde Šebo poľahky vyrovnal - 1:1. O niekoľko sekúnd neskôr mohli hostia navyše viesť, ale Halenárovu gólovú strelu domáca obrana zblokovala na rohový kop. Dobrý úvod v druhej časti naštartoval Slovan. V 52. minúte hostujúci Saláta zahodil nemožné a vzápätí nepomohla ani Halenárova nahrávka z uhla popred bránkovú čiaru. V 64. minúte sa hosťujúci Šebo dostal až pred Kuciaka, ktorý však jeho strelu vyrazil na rohový kop. V 83. minúte vypálil spoza pokutového územia hosťujúci Ivana, ale jeho strele chýbala presnosť. V závere ešte ohrozil Kuciaka Božič, na opačnej strane Putnockého ohrozil Orávik, ale gól nepadol ani z jednez z týchto situácií. Slovan tak zakopol na Žitave, keď remizoval na pôde nováčika 1:1.

DAC Dunajská Streda - MFK Ružomberok 3:0

Góly: 33. Peter Struhár, 67. David Helísek, 80. Zoltán Harsányi

V sobotu o 17:30 Dunajská Streda privítala na domácej pôde Ružomberok. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domáceho celku, ktorý porazil Liptákov na Žitnom ostrove 3:0. Pripomíname, že zverenci Mikuláša Radványiho držia už 7. zápas bez prehry.

Spočiatku to nebol nejak výnimočný futbal, ale domáci mali viac z hry. Hostia tak prežili úvodný tlak DAC-u a postupne začali hrať dobrý futbal. V 14. minúte sa hosťujúci Sloboda ocitol v dobrej streleckej pozícii, ale mieril nad bránu Kováča. O deväť minút neskôr priamy kop hosťujúceho Sivčeviča pohrozil Kováča, ale skúsený brankár loptu udržal. Na druhej strane sa po rýchlom vhadzovaní dostal Helísek do šance, ale dobrú pozíciu nevyužil. Onedlho center domáceho Oberta našiel Gašparíka, ktorý vo vyloženej šanci mieril nad bránu. Po polhodine hry mal dobrú šancu domáci kanonier Zoltán Harsányi, ale po Obertovom centri sa nepresadil, keď loptu netrafil podľa predstáv. V 33. minúte domáci otvorili skóre: priamy kop zahrával Gašparík, ktorý našiel Struhára a ten následne hlavou umiestnil loptu do siete - 1:0. V 37. minúte hosťujúci Chovanec našiel v malom vápne peknou nahrávkou Kroupu, ktorý však neprekonal Kováča. V 40. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, ale Ďubekovu spätnú prihrávku Bielák strelou poslal tesne vedľa brány Kováča. Do konca prvej časti hry sa už nič vážne neudialo, po polčasovom hvizde domáci viedli 1:0.

V úvode druhého polčasu Obert vyslal nebezpečný center, ktorý Penksa len vyrazil pred seba a následne Gašparík nepochopiteľne prestrelil bránu. V 56. minúte center hosťujúceho Chovanca našiel na vzdialenejšej žrdi Kroupu, ktorý z uhla hlavičkoval len do náručia brankára Dunajskej Stredy, Pavla Kováča. V 67. minúte po peknej kombinácii domácich poslal Gašparík loptu pred bránu, následne ju Michal Filo netrafil, ale nabiehajúci Helísek prízemnou strelou zvýšil skóre stretnutia - 2:0. Onedlho mohli hostia znížiť vedenie domácich, keď po centri Chovanca sa nepresadil v malom vápne osamotený Kroupa. V 79. minúte domáci predviedli peknú akciu, keď po Obertovom centri zakončil Harsányi, ale jeho hlavička nemierila medzi tri žrde. Ale o niekoľko sekúnd bývalý útočník anglického Boltonu Zoltán Harsányi skóroval, keď po Helískovej nahrávke si skúsený kanonier vychutnal Penksu a zvýšil stav zápasu - 3:0. Do konca zápasu už domáci ubránili skvelý výsledok 3:0 na úkor Ružomberka.

Tatran Prešov - Spartak Trnava 0:0

Góly: -

V Prešove diváci gól nevideli. Napriek tomu, že zverenci trénera Ladislava Pecka neprehrali už tretí zápas za sebou, opäť klesli na poslednú priečku, keďže Košice na svoje pomery deklasovali Nitru. Zápas 14. kola Corgoň ligy Tatran - Spartak skončil remízou 0:0.

Hneď v úvode sa prebíjal do pokutového územia Koné, nič zaujímavé sa napokon neudialo. Náznaky šancí mal Papaj, obrana ho však nepustila ďalej. Hra bola od úvodu rozháraná a nepresná, ale 10. minúta priniesla krásnu akciu hostí. Autové vhadzovanie - hlavička - strela do brvna. Všetko na jeden dotyk, Procházka sa chytal za hlavu, už mohol svoj tím poslať do vedenia. Raška nemal problém ani pri centri Papaja po rohovom kope. Tie sa množili výdatne, no to neznamenalo automatické ohrozenie brány. Diviš mal prácu na druhej strane, loptu priamo z rohu musel vyškriabať mimo brány. V 25. minúte si pýtal pokutový kop Meszároš, ale jasný faul rozhodca, ako jediný na štadióne nevidel. Otvoriť skóre chcel Macko, prudká strela šla tesne vedľa. V dobrej pozícii bol po polhodine hry Wellington, jeho strele chýbala razancia a Diviš v pohode chytil. Druhá polovica ihriska zaznamenala ďalšiu strelu Macka, ale aj po druhýkrát mieril vedľa. Tatran na Trnavu určite mal, málokedy sa stav v ich neprospech nemenil už po prvých tridsiatich minútach. V 39. minúte sa vydal na výlet Vršajevič, ale jeho strela bola tragická a slabú strelu vyslal pred koncom prvého polčasu aj Pribula.

Po prestávke sme v hustom dyme boli svedkami peknej strely Procházku, ale len na pripraveného Diviša. Najväčšiu príležitosť na otvorenie skóre mal Koné, keď sa po odrazenej lopte v páde ešte dostal k strele, ale skvelý Josl zastúpil brankára a zabránil gólu na bránkovej čiare. V 54. minúte musel Raška vyboxovať nepríjemný rohový kop Papaja. Do tretice sa nepresadil ani Macko, jeho projektily dnes nemali presnú mušku. V 65. minúte mal dobrú šancu Koné, loptu si dobre spracoval a potom už nikým nekrytý prudko pálil, ale medzi tri žrde sa lopta nedostala. Hostia začali dobre kombinovať a vytvárali si sľubné príležitosti. Obrana Prešova odolávala. V 77. minúte z ľavej strany veľmi dobre centroval Kica, jeho lopta preletela celou šestnástkou, ale nanešťastie pre domácich nikoho nenašiel. Desať minút pred koncom pohrozili aj andeli, rýchlu kontru zakončoval Coimbra, ale Diviš svoje mužstvo podržal. Okrem toho už nepredviedla Trnava nič, evidentne bola spokojná s bodom. V poslednej šanci stretnutia sa ocitol Bašista s Meszárošom, v tej najväčšej v tomto zápase ale ani jeden nezakončil v bezprostrednej blízkosi a Raška tak nemal problém ukryť loptu. Viac sa toho neudialo a zápas tak skončil bezgólovou remízou.

MFK Košice - FC Nitra 3:0

30.10.2010 15:30

Góly: 32. Kamil Karaš, 39. Dávid Škutka, 50. Marko Milinković

V sobotu podvečer sa v 14. kole Corgoň ligy z víťazstva druhýkrát radovali MFK Košice. Nitru, ktorá poriadne Tofiloského ani neohrozila, zdolali pomerom 3:0.

Košičania boli od úvodu aktínejší, prvá strela letela na Hrošša z priameho kopu v 2. minúte. To isté spravil aj Kolbas, Hroššo mal šťastie, že strela neletela do siete. Na druhej strane sa o slovo hlásil Rák, bránu netrafil. V 18. minúte sa pokúšal otvoriť skóre Milinkovič, veľa nechýbalo. O minútu to dobre myslel Kolbas, ale opäť nepresne. Stále boli aktívnejší domáci, ktorý robili vietor pred nitrianskou bránou veľmi kvalitne.

V 27. minúta prišla zaujímavá situácia; Valenta dostal žltú kartu za absenciu chráničov, následne sa vrátil na ihrisko bez dovolenia hlavného rozhodcu a už sa naň ani nemusel vracať. Vraňare početnú výhodu využili okamžite, zrodila sa podobná situácia, ako pri góle v Banskej Bystrici; tentokrát centroval Šinglár a hlavou presne namieril Kamil Karaš - 1:0.

V 38. minúte sa platonicky pokúšal strieľať druhý najtrestanejší hráč ligy Leško, Tofiloski to ani nemusel riešiť. Naopak, opäť bol na akciu žltomodrých krátky hosťujúci Hroššo. Po Milinkovičovom centri loptu obrana neodvrátila a tak sa dostala ku Škutkovi, ktorý prestreil všetko, čo mu stálo v ceste a zvýšil na 2:0. Nebezpečný pokus mal Rák, ešte do polčasu mohol znížiť. Áč ho našiel vynikajúcou loptou, nikým nekrytý Nitran hlavičkoval nad.

Ako prví po pauze pohrozili opäť východniari. Milinkovič prešiel takmer až do päťky, jeho prízemný center do brány nedoklepol nikto a tak sa zatiaľ skóre nemenilo. No v 50. minúte sa ten istý hráč už odhodlal zakončiť sám a urobil dobre. Ľavačkou nádherne obstrelil aj brankára a pekný futbalový moment zabezpečil fakt, že sa stav zmenil na 3:0.

Nitrania boli absolútne bezzubí, nedarilo sa im dostať sa k zakončeniu, ich hru ovplyvnila červená karta. Veľkú šancu mali domáci v 58. minúte, po závare v šestnástke sa ale nikto k strele napokon nedostal. Ďalší priebeh ponúkal neustálu prevahu zverencov trénera Tarkoviča, Nitra sa k ničomu nedostávala.

Hra sa však spomalila, niet sa čomu čudovať, bolo v podstate rozhodnuté. V 68. chcel zlepšiť skóre opäť Milinkovič, peknej akcii chýbalo finále. Srbský rodák pohrozil aj v 73. minúte a hlavičkovať skúšal Djokovič, ale presne nemieril ani jeden. Zápas sa následne už len dohrával, ale Košičania boli stále aktívnejší, Nitra v druhom polčase nepredviedla nič. V závere mal ešte šancu Pačinda, dobre si loptu spracoval, ale prestrelil a skóre už ostalo pri jednoznačnom výsledku.

MFK Dubnica - FK Senica 0:1

Góly: 59. Ondřej Smetana

V sobotu o 15:30 Dubnica na domácej pôde privítala Senicu. V zápase sa zrodila výhra Záhorákov, ktorý na Považí vyhrali 1:0. Zverenci Stanislava Grigu sa takpovediac znovu vrátili na víťaznú vlnu.

Už v 5. minúte zahrával domáci Bruško priamy kop, ale Nosekov pekný teč Bolek zázračne vyrazil. Domáci mali v úvode viac z hry, ale chýbalo presnejšie zakončenie. Podobne boli na tom aj hostia: najskôr neúspešne zakončoval Szegedi a neskôr Kóňa. V 39. minúte sa hosťujúci Szegedi pri zakončení zrazil s brankárom Dubnice, Pavlom Bajzom, ktorý však po ošetrení pokračoval v hre. V 40. minúte hlavičkoval domáci Grabež, ale gól z toho nepadol. Tesne pred koncom prvej časti hry Bajzu tvrdou strelou pohrozil Szegedi, na opačnej strane ešte strieľal Šulek, ale "góly do šatne z toho nepadli".

V druhom polčase jasne dominovali hostia, naopak domáci sa nevedeli prebrať po prestávke. Naviac v 59. minúte sa Senica dostala do vedenia: Smetana po peknej akcii hlavou prekonal Bajzu - 0:1. Onedlho z protiútoku mohol Gorelka vyrovnať, ale neúspešne. Neskôr domáci Vavrík pekne našiel voľného Grabeža, srbský hráč si však loptu dobre nespracoval. V závere stretnutia bol pred bránou hostí veľký nával, avšak snaha domácich o aspoň remízu bola neocenená. Senica tak vyhrala v Dubnici 1:0.

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 3:3

29.10.2010 19:30

Góly: 8. Tomáš Oravec, 55. Tomáš Oravec, 67. Tomáš Oravec - 11. Andrej Hesek, 39. Andrej Hesek, 77. Dušan Uškovič

Piatková predohrávka 14. kola Corgoň ligy priniesla pekný futbal a gólovú prestrelku. Banská Bystrica strelila na ihriskách súperov v doterajšom priebehu sezóny len dva góly, v Žiline sa však utrhla z reťaze a domácim tak na víťazstvo nestačil ani Oravcov hattrick. Zrodila sa teda divoká a prekvapujúca, no spravodlivá remíza 3:3.

Žilina začala aktívne, v druhej minúte zaujímavo hlavičkoval Oravec. Veľkú šancu mali hostia vo 4. minúte; nepresný center sa napokon k Hesekovi dostal a no po teči šťastne zasiahol brankár Dúbravka. Pokračoval svižný futbal, Jež a spol. sa začal častejšie objavovať pred bránou hostí a v 9. minúte to prinieslo prvý gól. Rilke prenikol po pravej strane, jeho center zakončoval Majtán, ale trafil iba brvno. Odrazenú loptu už dopravil do siete všadebol Oravec - 1:0. O pár minút však bolo vyrovnané. Nedôsledná obrana Žiliny loptu po rohovom kope neodvrátila a tak Hesek prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. V 19. minúte opäť hlavičkovall Oravec, v záklone mieril vedľa. Hesek bol pri chuti, tentorát to skúšal z veľkej diaľky - Dúbravka sa naťahoval kvalitne, zasahovať nemusel. Na druhej strane mal dobrú šancu z uhlu Jež, Boroš reflexívne vyrazil. Banská Bystrica sympatický výkon korunovala aj pozornou obranou. Naopak, žltozelení sa nemohli presadiť. Dokonca nedorozumenia a neprenosti na strane obhajcov titulu pokračovali ďalej. Niečo podobné sa udialo v strede ihriska, po peknom pase dostal k lopte Pečovský, nahral Hesekovi a ten s prispením teču šokujúco obrátil skóre ešte v prvom polčase - 1:2.

Zmena strán priniesla najprv ďalekonosnú strelu Zošáka, dobre zasiahol Boroš. Opäť to skúšal Oravec, tentokrát Boroš problém nemal. Očakávaný tlak a túžba vyrovnať skóre bola značná, nie však efektívna. Tento fakt však platil len do 54. minúty; po ďalšom priamom kope bolo vyrovnané na 2:2. Zošákov milimetrový center využil Oravec a aj on dal svoj druhý gól v zápase. Obrovskú šancu na ďalšiu zmenu skóre mali v nasledujúcom priebehu hry opäť hostia. Pančík sa po peknom krížnom pase dostal k lopte, po ňom aj Pich a ten nanešťastie pre svoj tím trafil iba brvno. Dúbravka bol prekonaný, Žilina mohla v 60. minúte po druhýkrát prehrávať. Náznaky šancí prichádzali na oboch stranách, najmä Vojaci mali veľmi pekné akcie a presné prihrávky. Prevahu mai predsa len domáci, tí sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a v 67. minúte sa to aj podarilo. Po tlaku a ďalších centroch sa dostal k hlavičke Piaček, po ňom zakončoval opäť Oravec. Jeho hattricku nezabránil ani brániaci Pečovský - 3:2. Onedlho sa na trávnik dostal aj Uškovič a to bol dobrý ťah hosťujúceho trénera. Po veľmi peknej akcii umiestnil strelu do dolného rohu a vyrovnal už na bláznivých 3:3. V 82. minúte dobre strieľal Zošák, ale len do stredu brány, Boroš neriešil. V závere zápasu sa pod Dubňom vrhli všetky sily do útoky len na jednej strane, ale ani Ježova strela už skóre nezmenila a tak si mužstvá body podelili.