Přidej na Netvibes
EuroFotbal on Facebook

Český tým před ME poprvé trénoval na Strahově, dorazil i šéf FAČR Fousek

10.06.2021 14:50 - Aktuality
Radost Čechů po postupu na Euro (© AFP)
 
Čeští fotbalisté si před polednem poprvé v rámci závěrečné přípravy na mistrovství Evropy zatrénovali na Strahově, kde budou mít během turnaje základnu. Za týmem se přišel podívat i nový předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Petr Fousek.

Po úterní vítězné generálce s Albánií (3:1) měl český celek ve středu volnější den bez tréninku a dnes už zahájil finální přípravu na stadionu Evžena Rošického vedle sídla FAČR.

Hráči vyběhli na trávník v 11 hodin a ve velkém horku trénovali zhruba hodinu a půl. Přípravu absolvovalo mužstvo v kompletním složení, tedy všech 26 nominovaných hráčů.

Stadion, na kterém v minulosti hrávala ligové zápasy například pražská Slavia, se "oblékl" do barev Eura. Kolem trávníku vyrostly bannery tyrkysové barvy s nápisem "UEFA Euro 2020" a "Czech Republic" a reklamní cedule s jednotlivými sponzory šampionátu. Turnaj byl kvůli pandemii covidu-19 vloni o rok odložen, ale oficiální název zůstal Euro 2020.

Český tým měl původně ve středu odletět do Edinburghu, kde měl mít základnu během turnaje. Vedení reprezentace ale kemp na poslední chvíli zrušilo, protože skotské úřady nerespektují protokol UEFA a i v případě pouze jediného pozitivního testu na koronavirus hrozí karanténa celého mužstva.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého proto budou trénovat na Strahově a k jednotlivým zápasům létat. V sobotu se vydají k pondělnímu prvnímu utkání skupiny v Glasgow proti domácímu Skotsku, tamtéž se o čtyři dny později představí proti Chorvatsku a 22. června nastoupí v Londýně proti Anglii. Vedle vítězství nad Albánií reprezentanti v pátek v prvním přípravném duelu prohráli v Itálii vysoko 0:4.

Na úvodní trénink na Strahově přišel mužstvo podpořit i nový šéf FAČR Fousek. "Já jsem navštívil mužstvo už před utkáním v Itálii, samozřejmě za dodržení všech bezpečnostních a epidemiologických opatření. Tam jsem se snažil mužstvu sdělit to hlavní. Řekl jsem jim, že jako nový předseda budu reprezentaci pochopitelně podporovat, že má důvěru, že věřím trenérovi a hráčům. Že za nimi stojí i národ, i když tam nemohou fanoušci," řekl novinářům Fousek.

"Teď už je mužstvo samozřejmě v bublině, ale denně jsem v kontaktu s trenérem Šilhavým a manažerem Sionkem. Předstartovní horečka postupně stoupá. Po přípravných zápasech bez ohledu na výsledky a výkony děláme vše pro to, abychom se soustředili na úspěšný vstup se Skotskem," dodal Fousek, který byl na valné hromadě zvolen před týdnem.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 728
Související články
Komentáře (2 / 0 nových)
pobody's nerfect
10.06.2021 15:07
#
zahraje Fousek stopera?
Radikal
10.06.2021 16:10
#
Mohli bychom nasadit stoperskou dvojici Šilhavý-Fousek
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.