Češi v zahraničí: Petrášek rozhodl "český zápas" v Polsku, Papadopulos dal gól Legii

29.07.2019, 23:00
Aktuality
Michal Papadopulos a Tomáš Petrášek v Polsku a také Erik Daniel na Slovensku se dokázali střelecky prosadit o uplynulém víkendu. V Nizozemsku se neúspěšně v dresu PSV Eindhoven pokoušel o superpohár Michal Sadílek. Brankář Zdeněk Zlámal zase prožil maratónský penaltový rozstřel ve skotském ligovém poháru.

Slovensko

Český záložník Erik Daniel zvyšoval za Slovan Bratislava v zápase proti Michalovcům na 2:0. Celkem slovenský šampion v domácím zápase vyhrál 3:0. Daniel, stejně jako spoluhráč z obrany Jurij Medveděv, odehrál celý zápas.

V dresu Rožumberku odehrál 70 minut záložník Filip Hašek v zápase na hřišti Trenčína. Poté byl za stavu 1:1 střídán. Utkání skončilo stejným výsledkem.

Sereď porazila v domácím prostředí Senicu 2:1 a pomohl jí k tomu i český obránce Martin Sus. Ten nastoupil v základní sestavě a v 59. minutě dostal žlutou kartu. O tři minuty později pro něj zápas skončil, protože byl vystřídán.

K vysokému vítězství Dunajské Stredy nad Pohroním 5:1 přispěl také český brankář Martin Jedlička, který za vítězný tým odchytal celé utkání.

Obránce Filip Kaša hrál celých 90 minut za Žilinu, která doma porazila ve šlágru Trnavu 4:2. V 86. minutě dostal český stoper žlutou kartu.

Nizozemsko

Záložník Michal Sadílek nastoupil v základní sestavě PSV Eindhoven v utkání o nizozemský superpohár proti Ajaxu. Odehrál celých 90 minut, ale trofej nad hlavu pozvednout nemohl. Ajax vyhrál 2:0.

Polsko

Se dvěma českými záložníky v základní sestavě nastoupila Jagiellonia Bialystok do zápasu proti Rakówu Czestochowa. Zatímco Martin Pospíšil odehrál celé utkání a do statistik se zapsal žlutou kartou, Tomáš Přikryl byl vystřídán v 76. minutě. Oba museli skousnout porážku 0:1, kterou brankou zařídil český kapitán týmu hostů Tomáš Petrášek. Celý zápas vedle něj za Raków odehrál také záložník Petr Schwarz.

Kompletních 90 minut odehrál v dresu Cracovie Krakow obránce David Jablonský, který v nastavení druhého poločasu uviděl žlutou kartu. Cracovia doma nestačila na LKS Lodž v poměru 1:2.

Útočník Michal Papadopulos se trefil v dresu Korony Kielce proti Legii Varšava. Na konci prvního poločasu vyrovnával na 1:1. Nakonec jeho branka ale na body nestačila. Favorizovaná Legia vyhrála v Kielcích 2:1 gólem ze čtvrté minuty nastaveného času.

Skotsko

Brankář Zdeněk Zlámal odchytal za Hearts utkání Ligového poháru na hřišti East Fire ze třetí nejvyšší soutěže. Jeho tým ale s outsiderem pouze remizoval 1:1 a v dramatickém penaltovém rozstřelu, který se natáhl na devět sérií, prohrál 6:7. O postup do osmifinále ale Hearts nepřišli a skupinu vyhráli právě před svým přemožitelem.

Rumunsko

Celý zápas odehrál za Gaz-Metan Medias záložník Lukáš Droppa. Proti Sepsi pomohl svému mužstvu k remíze 1:1.

Chorvatsko

Obránce Stefan Simič odehrál celé utkání za Hajduk Split na hřišti Varaždínu a pomohl k výhře 3:0. Na rozdíl od minulého kola se sice střelecky neprosadil, ale těšit ho mohlo alespoň čisté konto. Ve 47. minutě dostal žlutou kartu.

Major League Soccer

Útočník Zdeněk Ondrášek nastoupil za Dallas v 85. minutě zápasu proti Realu Salt Lake. Bezbrankové skóre se mu však prolomit nepodařilo, takže zápas skončil remízou 0:0.

Autor: Jiří Fišara