Bucha o srážce s Messim: Vyškolil nás, u gólu jsem v tom lítal. V USA mu chybí česká kuchyně

Druhá sezona Pavla Buchy (27) v Major League Soccer potvrdila, že přesun do zámoří nebyl krokem do neznáma, ale promyšleným posunem v kariéře. Český záložník se v Cincinnati prezentoval stabilními výkony, dvakrát se mu s týmem dokonce podařilo vystavit stopku Lionelovi Messimu (38). V play off však v přímém souboji s Argentincem ohijský celek tvrdě narazil.
"Z osobního pohledu byla sezona úspěšná. Obešel jsem se bez zranění, dal jsem nějaké góly a asistence a myslím si, že jsem pro mančaft odvedl dobrou práci," zhodnotil Bucha v rozhovoru pro sportovní agenturu Sport Invest. Týmově ale zůstala pachuť. Cincinnati sice v základní části skončilo druhé v celé MLS, jen bod za Philadelphií, v play off však přišel rychlý konec.
"Tak 90 procent sezony bylo z týmového hlediska úspěšných. Měli jsme spoustu výher, dařilo se nám v tabulce, ale bohužel jsme to nedokázali zúročit v play off. Zase jsme se posunuli o něco dál, ale nezískali jsme žádnou trofej, která pro klub byla důležitá," připomíná.
Lekce od Miami a Messiho
Čtvrtfinále play off proti Interu Miami znamenalo tvrdý náraz. Domácí prostředí ani sebevědomí z vydařené sezony nepomohly, Cincinnati podlehlo 0:4. "Byli lepší, o tom vypovídá i výsledek. Věřili jsme si, ale nedokázali jsme to přenést do zápasu. Vyškolili nás se vším všudy," uznal Bucha.
Právě v tomto utkání znovu pocítil genialitu Lionela Messiho - tentokrát z té horší strany. "U prvního gólu jsem byl namočený já, protože jsem si nepohlídal Messiho. To byla jejich jediná větší šance v první půli. Ve druhém poločase jsme pak hráli na riziko a to byla pro ně voda na mlýn," popsal.
Lionel Messi vs Cincinnati
— MessiMania (@M10Update) November 24, 2025
The Greatest of All Time.pic.twitter.com/hHyMA87l7X
Messi v play off dominoval (6+9 v šesti zápasech), přesto Bucha zdůrazňuje, že i u argentinské ikony záleží na momentálním nastavení. "Hrál jsem proti němu podruhé. Poprvé jsme vyhráli 3:0 a byl skoro neviditelný. Teď to byl pravý opak. Myslím si, že u něj hodně záleží na tom, jak moc se mu zrovna chce. V play off byl maximálně soustředěný a pomáhal týmu i jinak než jen dopředu."
Zblízka ho překvapila i Messiho role lídra. "Z televize jsem měl pocit, že moc nemluví a není emotivní. Naživo to bylo jiné. Byl hodně slyšet, pořád spoluhráče hecoval, radil jim, to mě zaskočilo."
Jiný svět než Evropa
Za dvě sezony v MLS Bucha nejvíc pocítil rozdíly v systému soutěže a kalendáři. "Na to jsem si doteď úplně nezvykl. Začíná se v lednu přípravou, hraje se až do prosince. Jedete devět, deset měsíců v kuse a hlava nemá čas vypnout," vysvětlil s tím, že úlevu by měla přinést změna formátu kvůli mistrovství světa.
Ve srovnání s českou ligou vidí zásadní rozdíl ve finanční stabilitě a vyrovnanosti soutěže. "Každý tým si může dovolit kvalitní hráče, zázemí i stadiony. A hlavně - týmy jsou si tady víceméně vyrovnané. Není to jako v Česku, kde víte, že nahoře bude Sparta, Slavia a Plzeň."
MLS roste - i díky Messimu
Také fanouškovská kultura podle Buchy prochází vývojem. "Američani mají pořád radši americký fotbal, basket nebo hokej. Ale zrovna v Cincinnati se nám podařilo vybudovat skvělou fanouškovskou kulturu. Je to menší město, máme tam jeden hlavní tým - Bengals (americký fotbal; pozn. red.) - a pak jsme my."
Růst ligy podle něj výrazně urychlily hvězdné příchody. "Messi, Son, Giroud... Lidi na tahle jména slyší. Hodně se posouvá i marketing ligy, vkládá se do toho spoustu peněz a je to vidět."
Son Heung-Min set the league on fire in his debut season. ????
— Major League Soccer (@MLS) February 9, 2026
His second campaign kicks off on Feb. 21 vs. @InterMiamiCF at the LA Memorial Coliseum. pic.twitter.com/6u8J6S6gPd
Přesto má MLS v Evropě stále nálepku podceňované soutěže. "Lidi o ní moc nevědí, zápasy se hrají v noci a hodně fanoušků si myslí, že je to jen o Messim. Tak to ale vůbec není. Je tu spousta zajímavých hráčů a atraktivní fotbal."
Hlava v klidu, domov v rodině
Náročný kalendář i časté cestování si Bucha osvojil překvapivě rychle. "Předtím jsem nebyl fanoušek létání, teď jsem si ho oblíbil. Máme soukromé letiště, žádné fronty, všechno je strašně pohodlné." Čas na cestách si krátí hlavně čtením. "To mi vždy uteče nejrychleji, ale rád si poslechnu hudbu nebo nějaký podcast."
A stunner from Pavel Bucha ???? pic.twitter.com/IBuXtv6R3X
— Major League Soccer (@MLS) August 17, 2025
Klíčem k psychické pohodě je pro něj ale rodina. "Od té doby, co se nám narodil syn, je to jednoduché. Jak přijdu domů, myslím jen na něj. Dřív jsem se po špatném výkonu trápil ještě několik dní, teď už ne."
Správný krok a hlad po trofeji
Zpětně má jasno i v tom, že odchod z Plzně do Cincinnati byl správným rozhodnutím. "Už po pár měsících jsem věděl, že to byl dobrý krok. V klubu byli všichni nápomocní, našel jsem si kamarády a rodina se tam cítí dobře."
Chybí mu sice česká kuchyně, hlavně tedy utopenci, tlačenka, hermelín nebo svíčková, ale americká otevřenost mu sedí. "Lidi jsou pozitivní, dávají se s vámi do řeči. V Česku je to spíš opačně."
Do třetí sezony v MLS vstupuje s jasným cílem. "Klub by rád získal nějakou trofej. Možností je hodně - MLS, Liga mistrů, Leagues Cup. Snad se mi to do třetice všeho dobrého povede." A co bude rozhodující? "Nastavení v hlavě. Musíme se poučit z neúspěchů v play off," dodal.
Komentáře (13)
Přidat komentářPodle mě Messi moc knedlíky nejed… no ale když to říká Bucha.
Messi ma rád českou kuchyni?
Ne, jen české pivo a holky.
to čumím že Messi je na českou kuchyni
Tak si něco uvař
Pochybuju, že někdy českou kuchyni ochutnal. Podle mě to bude clickbait, ale nevím, články nečtu.
a ne kabina?
s pětima knedlama, ja?
Chlapi, nechovejte se v MLS jako krupani.
Hamburgery nežeru.
Koukam ma tam k dispozici nemeckou, argentinskou a vychodoevropskou kuchyni, snad si neco vybere
Prejt je prejt, to ví každej Messi.
V USA není specifická nečeská kabina?
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele