Barcelona bude nakupovat u městského rivala, dohodla příchod Garcíi z Espaňolu

Joan García (24) změní působiště v rámci Barcelony. Gólman Espaňolu přestoupí k úřadujícímu mistrovi LaLigy, s nímž se dohodl na pětileté smlouvě. Barça aktivuje výstupní klauzuli, na jejímž základě městskému rivalovi vyplatí 25 milionů eur. Oficiální představení první letní barcelonské posily se má uskutečnit v příštím týdnu.
Espanyol se po návratu udržel mezi španělskou elitou, ne čemž má výrazný podíl García, který odchytal všech 38 ligových zápasů a osmkrát udržel čisté konto. Dobré výkony nezůstaly bez odezvy, talentovaný brankář byl spojován s Arsenalem, Aston Villou nebo Leverkusenem, nakonec se však přesune v rámci Barcelony k čerstvému vítězi španělské nejvyšší soutěže.
García se s Blaugranas dohodl na smlouvě do roku 2030 a již o svém rozhodnutí informoval další zájemce. Espanyol za odchovance dostane 25 milionů eur, ve hře mohou být i bonusy.
Joan García will become new Barça player next week, plan confirmed.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 4, 2025
Agreement done with the goalkeeper on five year deal, accepted last week + formal steps to follow.
Barça informed Joan that €25m release clause will be paid to Espanyol next week.
Here we go, soon pic.twitter.com/FlmXhfHVY4
Celým jménem Joan García Pons již mohl působit v Anglii. Před rokem byl domluvený s Arsenalem, kde měl nahradit Aarona Ramsdalea, Espanyol ale nesouhlasil s odstupným ve výši 20 milionů eur, takže z chystaného transferu sešlo. Gunners si posléze v Bournemouthu zapůjčili Neta.
Garcia za první tým Espaňolu debutoval v sezoně 2021/22, natrvalo mezi třemi tyčemi Periquitos se však usadil až v uplynulé sezoně. Rodák z Sallent de Llobregat do této chvíle za menší z barcelonských klubů odchytal 67 soutěžních utkání a 21krát se mu povedlo udržet čisté konto.
Složitá pozice pro Ter Stegena
Barcelonu by po příchodu Garcíi mohl opustit Marc-André ter Stegen, který si po návratu z vážného zranění kolena nevybojoval pevnou pozici. "Zda mě ovlivňují spekulace, že mě klub chce prodat? Nikdo mi o tom neřekl, takže se tím nezabývám. Netrápí mě to. Vím, že příští rok budu v Barceloně," řekl k budoucnosti Ter Stegen, jenž má s Barçou smlouvu ještě na další tři sezony.
Blaugranas chtějí příchodem Garcíi pokračovat v omlazování kádru, motivací k odchodu Ter Stegena může být rovněž ušetření na platu. "Pokud se v posledních hodinách nestalo nic nového, máme na příští sezonu pouze dva brankáře, Iñakiho a mě. Takže v podstatě máme konkurenci na této pozici, a to mezi Iñakim a mnou, a kdokoli přijde, musí se s touto konkurencí vypořádat, ať se stane cokoli: každý hráč, na jakékoli pozici, se s tím musí vypořádat," uvedl německý reprezentant ke Garcíovi. Barcelona však zároveň jedná také o setrvání Wojciecha Szczesného (35).
Ter Stegen on Joan García and Barça talks: "No one has spoken to me about this... but it doesn't concern me too much. I know that I WILL be in Barcelona next year”.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 1, 2025
"For me the situation has not changed in principle. I’m very excited for next season”. pic.twitter.com/8frpV3AKm0
Ter Stegen do Barcelony přišel před 11 lety za 12 milionů eur z Borussie Mönchengladbach a postupně se vypracoval do pozice opory i kapitána. Za katalánský celek dosud odchytal 422 zápasů ve všech soutěžích a ve 175 z nich udržel čisté konto. Podílel se na zisku řady trofejí včetně šesti mistrovských titulů a vítězství v Lize mistrů v sezoně 2014/15.
Komentáře (79)
Přidat komentářTo zní až moc hezky. Dokud nepodepíše, nehodlám tomu věřit.
Já tomu nebudu věřit, dokud nenastoupí. Podepsat ho nebude problém, spíš zaregistrovat
Naprosto luxusní posila na místo, kde nás dost možná nejvíce tlačila bota. Wojtovi patří velký dík a chápu. že to bude asi i fajn týpek do kabiny, nicméně smlouva se mu úplně prodlužovat nemusela.
Mats přesluhuje už dlouho a je to u Barcelony takový tradiční styl, kdy se z hrdiny nekolika let vlastně stane záporák, kterého fanoušci ženou pryč vidlema. Z tohoto pohledu je mi trochu Marca líto, ale je třeba říct, že dávno nepatří ke světové špičce.
Hodně se na nej těším, letos nebylo lepšího brankáře ve Španělsku. Je třeba říct, že je trochu shady, že ho La Roja nepovolala a nezvýšila tím jeho výkupku, když dost pravděpodobně strčí všechny tři golmany před ním do kapsy. I když on je De la Fuente celkem konzerva a zkouší v utoku pořád Moratu, na LB Cucurellu místo Baldeho atd., tak těžko říct
Dávno jo
Ešte sa mu nepredĺžila, nie? Len dostal ponuku na dvojročnú zmluvu a čo som zachytil vyjadril sa tak, že to zváži spoločne s rodinou, ale podpísané to nie je. Len Deco a Laporta deklarovali, že má návrh. V prípade ak chce Mats zostať a dotiahne sa García tak je to skutočne zbytočné.
a teda 22/23 bol Stegen jeden z najlepších brankárov sveta, zas mu netreba krivdiť, na poslednom titule mal najvačšiu zásluhu zrovna on
To s tebou souhlasím, nicméně je třeba stejně říct, že z těch 10 sezon u nás měl více průměrných/podprůměrných než těch vyloženě skvělých. V LM nás stál postupy několikrát. Jeho poslední sezona před zraněním byl celkem propadák. Joan je ve všech atributech kromě hry nohama o parník lepší
Záporák? Dávno presluhuje?
Čo sú toto za nezmysly preboha
Nevím, jestli máš Twitter/X, ale nedávno bylo nejvíce trending hashtag ve sport sekci #TerStegenOut. Záporák je to myšleno v takovém to překladu "You either die a hero or you live long enough to become the villain". Tohle se stalo u nás u hromady hráčů - Mascherano, Suarez, Alba i Busquets. Osobně proti Marcovi nic nemám, měl u nás několik skvělých sezon, jednu dobu byl považován naprosto právem za jednoho z nejlepších golmanu (chvíli i nejlepšího) na světě. Ale jeho poslední sezony krom prvního Xaviho titulu (za mě je to spíše zářná vyjímka) byly hodně špatné
Hláška z Batmana
Jinak je to nefér. Loni byl slabší než předloni - předloni byl ale nejlepší na světě. Letos nechytal kvůli zranění.. fakt předčasný tvrdit, že přesluhuje. Už před tou Xaviho titulovou sezónou ho mnozí vyhazovali, ale bez něj by ten titul tenkrát absolutně nedopadl.
Busquets ani náhodou nezapadá do toho co si napísal, možno u niektorých fanúšikov ale nie u väčšiny. Albe v podstate tiež nie lebo prijal aj rolu náhradníka pod xavim v poslednej sezóne a suarez tiež mohol kľudne zostať este sezonu,co dokázal o rok v atletiku.mozno na mascherana by to sedelo aj to len sčasti.
Všichni mohli ještě zůstat. Hlavně konkrétně Suarez zavřel všem Cules tehdy hubu. Na druhou stranu ty hlasy tady prostě byly vždy de facto u prvního dlouhodobějšího poklesu formy. Suarez byl dávno zatracován, Busimu a Albovi se to trochu vyhlo i díky jejich katalánské národnosti, ale i v globálním měřítku dostávali aji oni bídu, když "už" nestíhali. Ono je to samozřejmě i těžké definitivně určit, ti hráči mají/měli takovou kvalitu, že ne vždy bylo zcela jasné, že se jednalo o nějakej trvalej úpadek. Těch příkladů je více. Z části si to třeba pamatuji i u Puyola, u kterého mě to mrzelo možná nejvíce. Po uplynutí nějakého času se na tuhle část zapomene a člověk vzpomíná na ty hráče v kontextu celkového působení v klubu. Všechny ty hráče si romantizuje a vybavuje v prajmu, ale ta realita posledních sezon v Barceloně často bývá odlišná.
Vidíš to, a já bych čekal, že to na sebe třeba dokáží sami fanoušci reaplikovat (tu hlášku ze stránek sešitů, kde dospělí pánové nosí spoďáry, potažmo mají nezletilí kluky za svý nevolníky).
Myslel jsem, že se takhle chovat ke svým legendám byla po dlouhou dobu jedna z největších výtek směrem k Realu od culés.
Jako cožpak o to, já to chápu a chápal jsem to i u Realu. Jen už žiju moc dlouho na to, abych viděl stát se fanoušky jednoho klubu tím, co sami dříve zatracovali.
Já nikde nepíšu, že s chováním fanoušků Ter Stegenovi souhlasím a nesouhlasil jsem ani u jiných legend. Ale odmítám si romantizovat vzpomínky na poslední rok/y jejich kariéry u nás. Co se týče rozluček s legendami obou zmíněných klubů, pořád mi přijde chování Realu daleko chladnější, pragmatičtější, možná neuctivější. Na druhou stranu často dokázali daleko lépe odhadnout, kdy je hráč za zenitem a přesto ještě hráče zajímavě zpenežit
Pravdu díš
Kéž by byla většina tvých soukmenovců taková.
Vedenia sa ho snazilo vystvat (vid antikampan na twitteri) takze je to zaporak
skvely golman za takove drobne...pekny obchod pro barcelonu
Akoze ked ti nasi amateri dali za Onanu 50 mega
tych 25 mega su fakt drobaky…
jasne ze jo, vsak kelleher stal dost podobne
A to Kelleher zas nejak vela toho neodchytal
výborný brankár! yes❤️
Stejně jsme ho nechtěli
skvělej golman
nesmysl
Tímhle by si Barca mohla jak polepšit kvalitou tak i finančně. Garcia samozřejmě při první smlouvě dostane myslím tak polovinu Matsovo platu. A prodej Matse+ Peni by mohlo přinést do kasy hezké finance, Wojtovi poděkovat a do sezóny s dvojku Garcia jednička, Astralaga dvojka.
Ander Astralaga jako dvojka?
Tak to by se asi rovnou neřešil Joan, ne?
Tak Hansi asi nechce udělat z gólmana bez jediného zápasu mezi seniory jasnou jedničku. Furt pro něj lepší být dvojka a chytat pár zápasů ročně za áčko než byt v béčku.
Dobře, a vypadne Joan, Astralaga bude jednička a dvojka kdo?
Garcia 1 a wojto 2. Ale teda takto sa to za mňa nerobí a je to hlúpe chovanie k legende klubu. Súhlasím ze ono to možno aj dáva logiku a zároveň sa uvoľnia financie ale tak to mali s ter stegenom riešiť nejakým spôsobom popredu ,ved je to kapitán mužstva. Nie ze on dá pár dní späť dozadu vyhlásenie ze určite v Barcelone zostáva a klub ho očividne za pomoci tlače snaží takto vystvat.. naozaj odporne chovanie klubu k Marcovi ,nezaslúžil si to. Áno na fm by som tento ťah spravil aj ja ale toto nie je fm ale určitým spôsobom klubová legenda . A je to bohužiaľ ďalší z tých menej vydarených odchodov hráčov ktorí pre ten klub veľa spravili( messi,suarez ,svojim spôsobom aj kedysi Ronaldinho ,atď....)
Tohle je od Arsenalu trochu provar. Ano, brankář aktuálně vyloženě netlačí ale za tyhle peníze ho nevzít je prostě škoda.
ale zas prečo by šiel robiť dvojku Rayovi, keď môže byť jednotka v Barcelone
plus má vyššiu šancu na tituly
Ted už nebylo o čem. Edu to zazdil minule léto, když jim odmítli 20 a těch 5 už nechtěli přihodit...
MAtS doplácí na zapomnětlivost vlastních fans. Chyběl dlouho a hned po zranění neměl šanci najet do starejch kolejí, natož chytnout formu. Lepší než Wojta je snad v každým ohledu, a cap. pásku fakt nemá za zásluhy. Normálně začít sezonu s ním a postupně předávat štafetu Joanu G. Jinak k tomu jeho platu, cca 120K/w je sice o dost větší než u Poláka, ale proč se ho chce někdo zbavit aby ušetřil na platu nechápu. Jakoby to byla nějak zásadní a nesmyslná položka jako u Fatiho. Schválně ať si tu každej vyjmenuje 5 lepších golmánů…
Nie že by si nemal pravdu, no s tou poslednou vetou si to pokazil, len z prvej ma napadá Allison, Courtois, Donarumma, Raya, Oblak, z dlhodobejšieho hľadiska by tam šiel napríklad aj Ederson
A taký Martinez brutálne ťahá Argentinu už nejaký ten rok.
Vidíš, já za vyloženě „lepšího” jsem ochotnej uznat pouze Courtoise.
Tak nějak to měl i Ter Stagen, když přišel do Barcelony. Chytal Claudio Bravo a postupně dostával minuty on jako mladík. Jenže je jiná doba Barcelona chce šetřit, takže ho budou chtít prodat.
Bravo a Ter Stegen přestupovali současně. Bravo měl výhodu znalosti ligy, nepotřeboval aklimatizaci. Marc ale chytal poháry, což bylo tehdy celkem férově rozvrženo a tehdy tohle rozdělení ještě nikomu z nich nevadilo
Neférový to začlo bejt, když začal chytat MAtS. Asi to bylo všem jasný, že to tak bude kvůli věku, ale Bravo byl u nás parádní a v tu dobu rozhodně náš nejlepší gólman.
Ale on v lige začal chytať až keď bravo odišiel do city.
To jo, ale Bravo odešel právě proto, aby udělali z MAtSe jedničku.
Tak čo si pamatám, vtedy to bolo hlavne o tom, že sa k tomu Mats postavil tak, že ak nebude jednotka odíde. Viac menej ten klub k tomu dotlačil a klubu prišla vhod ponuka od City.
Ano.
Nevzpomínám si, zdali se v tomhle smyslu vyjadřoval explicitně, třeba tak jako teď posledně Luka o dohrání kariéry na SB, ale ten třetí rok Brava se již pomalu, ale jistě umisťoval v bráně natrvalo..
A ter stegen vypadá docela odhodlaně bojovat.
Teď by byla prdel, kdyby jim zůstal na krku, to by krásně ušetřili za ten plat
Za mě je potřeba hlavně křídlo, jak se zrání Rapha nebo Yamal, je zle.
rivala? Co je tohle za rivalitu, espanyol mel nejakou kvalitu naposledy kdyz hral jeste proti zbrojovce na srbske ne
To můžeš říct i o Baníku a Opavě
Co se týče po sportovní stránce, tak je Baník bohužel jinde dlouhé roky, ale po fanouškovské, tak tam ta rivalita je velká z obou stran i když pro ně bude možná větší rival Sparta
No ta rivalita je tam velka. I pri oslavach titulu se kricel chant proti Espanyolu, ktery je velmi oblibeny. Fanousci Espanyolu budou brat odchod Garcii hodne nelibe, obzvlast po jeho gestech a prohlasenich kdyz se Espanyol zachranil v lize.
Garcia je skvelej golman, ale hlavu ma maximalne tak na to, aby na ni nosil vlasy.
Aha ok, nevedel jsem
ja myslel ze to je spis slavia-bohemka
pre Espanyol je to na život a smrť , pamatam si ked sme tam boli na zapase a fanusicka Barci vykrikla gole a dostala bombu na bradu
moc sa tam s tym nejebu
Takže kdo bude dvojka, kdo jednička, kdo odejde?
Za tie peniaze nakoniec fajn. Ten hate a spätné degradovanie vykonov Ter Stegena, ktory bol dlhodobo jednym z nasich najlepsich hracov, neboli s nim ziadne problemy ani ked sa nedarilo a klub ohovaral potajme hracov na sockach, je smutne, ale uz sme si zvykli.
Podla mna Pena pojde out, ten ked sa nedostal cez Wojtu to ma zratane (+ tam boli nezhody s Flickom). Stegen s Garciou budu superit o post jednotky a Poliak vyhulovat na aktivnom dochodku, keby sa nieco totalne dosralo.
Nakoniec to moze dopadnut tak, ze namiesto nasej tohtosezonnej slabiny budeme mat brankarsku dvojicu, ktoru nam budu zavidiet.
Jo a este dodam, tie nadsene hlasy hore, co volali, ze Garcia bol najlepsom brankarom ligy - je tu stale Oblak, Kurtoá a Unai Simon, vsetko repre jednicky. Bodaj by ich Garcia vykonmi zatienil, ale zatial je to len fanuskovske prianie.
No letos je vykonostne jednoznacne zastinil. Nicmene Zamoru opet bere rekordman Oblak
On ale tuhle sezónu nejlepší gólman ligy byl. Že Oblak, Courtois i Simon jsou co se týká nějakýho dlouhodobýho hlediska o parník jinde, to nikdo nerozporuje.
Za 25M bargain.
https://www.sport.cz/clanek/fotbal-liga-mistru-tvrdy-trest-pro-barcelonu-hrozi-ji-i-odecet-bodu-v-pristim-rocniku-ligy-mistru-5245335#source=hp&seq_no=3&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=sport.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Vopalil bych ty unterwasrmany
Espanolek dobrá štace pro letacka nebo kovyho či?
55 mega za Franca Mastantuona ktory sedi v Argentinskej repre a Nico Paz ktory jeho prichod zrejme neprezije hra v zaklade a bude dostupny za 30 mega
Hujsen 58 mega
Carerras 52 mega
Mastantuono 55 mega
CM ?
Rodrygo will INSIST to Xabi Alonso that he wants to play on the LEFT WING.
The conversation with Xabi will be KEY to decide his future.
@HandofArsenal @Rodra10_97
A mozno ten ucet nakoniec zaplati Rodrygo
Fakt postav buducnost celeho muzstva na brazilcanovi pre ktoreho je dokument na NETFLIXE nova zlata lopta.
To je dvojka Vinicius a Rodrygo
Prestupak zatial 8/10
Na Paze máte výkupku 8 mega, ne?
hej ale pre Mastantuona ide po nom Leverkusen a ponuka 30 mega
Dalsia ponuka Atletico 45 mega + Riquelme to uz asi bude Deal done s Villarrealom celkova suma 60 mega celkom palka
Johnny Cardozo tiez zrejme v najblizsich dnoch aj ked Betis chce 40 mega a Atletico ponuka 30 mega tam sa spravi kompromis.
8 muzstviev ma zaujem o Jesusa Rodriqueza zatial ponuky 20 mega čo Betis neprime pod 40 mega sa nebudu ani bavit
Absolutne sialena doba ked hrac s 1800 minutami v prvej sezone za Acko , ktory je sice supertalent ale ma problemy s branením a efektivitou a uz sa najde 8 muztiev ktory nemaju problem dat 40 mega na stol
Dalsia sialenost je 45 mega od Arsenalu za Karetsasa , ktory sa ešte naplno nepresadil cez Patrik Hrošovskeho
Fakt ak PSG prehralo boj o Mastantuona este z.rbe 100 mega vykupku za Rodriga Moru
Sialena doba
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele