08.07.2020 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan porazil Ružomberok a slaví po titulu i triumf v poháru

Na Tehelnom poli v Bratislave odohrali finále Slovnaft Cupu. Favorizovaný ŠK Slovan Bratislava potvrdil dominanciu v domáci súťažiach a po výhre 1:0 (0:0) nad Ružomberkom zaknihoval "double".

V prvej polovici pohárového finále dominoval domáci Slovan, ktorý mal dvojtretinové držanie lopty. Hostia z Ružomberku však hrali kompaktne a nebezpečné a početné kombinácie belasých poväčšine úspešne eliminovali. V desiatej minúte zahrával Slovan prvý rohový kop zápasu. Po kombinácii sa k zakončeniu dostal Medved a mieril k ľavej žrdi. Macík predviedol veľmi dobrý zákrok a gólu zabránil. V trinástej minúte mohli viesť belasí opäť. Rabiu našiel oblúčikom na päťke Ožbolta. Ten zahlavičkoval a od Macíkovho ramena sa lopta odrazila od pravej žrde. V 16. minúte už zahrozili aj Liptáci. Z ľavej strany prišiel Kojnokov strieľaný center, ktorý našiel Brenkusa. Ružomberčan strieľal z prvej do stredu brány, kde bol pripravený Šulla. Tri minúty pred obrátkou Rabiu nasmeroval center na voľného Medveda, ktorý loptu sklepol De Kampsovi. Legionár v drese Slovana vo výbornej pozícii z jedenástich metrov vysoko prestrelil. Do kabín schádzali mužstvá za nerozhodného stavu 0:0.

Už dve minúty po začiatku druhého polčasu mierila dobrá kolmá prihrávka na Medvedeva, ktorého v šestnástke fauloval Twardzik. Obžolt umiestnil pokutový kop dokonale k pravej žrdi. Macík stranu vystihol, no aj pri svojej výške na loptu nedosiahol - 1:0. Ružomberok veľmi bojoval, vypracoval si mierny tlak, no musíme uznať, že kvalita bola viac na strane Slovana. V 81. minúte po rýchlej krídelnej akcii Liptákov zakončoval zblízka Takáč, a Šullovu bránu prestrelil. V 85. minúte Kostadinova z uhla vychytal Šulla, čomu predchádzalo zaváhanie domáceho brankára. V 89. minúte sa posledný v hre De Marco nešťastne pošmykol. Liptáci sa chopili lopty, no obrana Slovana sa až zázračne dokázala vrátiť. Kostadinov hľadal Takáča, avšak v poslednej chvíli zakročil Bajrič a zachránil svoj tím pred pohromou. V hektickom závere hlavný arbiter udelil niekoľko žltých kariet. Gól však už nepadol, a tak sa po výsledku 1:0 nad Ružomberkom stal ŠK Slovan Bratislava víťazom Slovnaft Cupu a zaknihoval "double". So sezónou sa rozlúči derby zápasom s Trnavou.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu