04.03.2020 14:30 CET
0 : 2
(0:2)

ŠKF Sereď - MFK Ružomberok 0:2

Štvrťfinále Slovnaft Cupu spojilo domáci ŠKF iClinic Sereď a MFK Ružomberok. Úspešnejším bol napokon hosťujúci celok, ktorý u súpera zvíťazil 2:0 (2:0).

V jedenástej minúte zahrával priamy kop Filip Twardzik. Prudkú loptu umiestnil k ľavej žrdi a brankár Penksa bol bez šance - 0:1. Skóre sa onedlho menilo opäť. V 24. minúte napádal gólmana Serede Takáč. Brankár domácich urobil veľkú chybu, ktorú nepotrestal Bobček. Avšak zostrojil gólovú prihrávku na Martina Regáliho. Jeho strela zblízka sa od žrde odrazila do Michalíka a až od neho konečne za bránkovú čiaru - 0:2. V 31. minúte predviedol svoju rýchlosť Regáli. Vybral sa vpred sám, trúfol si medzi dvojicu hráčov a následne zakončil po zemi. Tesne minul pravú žrď.

V nadstavenom čase prvého dejstva vznikla v obrane domáceho celku diera. Bobček prihral Regálimu, ktorý mal na kopačke svoj druhý gól v zápase, avšak trafil dobre vybiehajúceho Penksu. Od neho šla lopta nad brvno. V 85. minúte Morongov center našiel hlavu Louku, ktorý celkom dobre zakončil, ale na Macíka nevyzrel. Ružomberok vyhral na pôde Serede 2:0 a je v semifinále Slovnaft Cupu.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu