04.03.2020 18:30 CET
2 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - FK Poprad 2:0

FC DAC 1904 Dunajská Streda potvrdil úlohu favorita a vo štvrťfinále Slovnaft Cupu zdolal na domácom Žitnom ostrove druholigový FK Poprad 2:0 (1:0).

V 26. minúte pokus Fábryho tesne minul vzdialenejšiu žrď. O tri minúty nato Divkovič poslal kolmicu pomedzi dvoch obrancov a Ramirez vystrelil tesne nad bránku. Po polhodine hry Vida našiel odrazenú loptu pred vápnom, z voleja poslal tvrdú ranu k žrdi a Malec s problémami vytlačil na roh. V 33. minúte centroval z ľavého krídla Davis. Ramirez hlavičkoval k žrdi a Malec nemal šancu - 1:0. V 42. minúte sa zľava predral do šestnástky Divkovič. Tentoraz namieril lepšie, no len do miest, kde stál Malec.

V 48. minúte takmer vyrovnal Arevalo Acosta, keď poslal strieľaný center z hranice pokutového územia a Kružliak loptu tečoval pod svoje brvno. Száraz predviedol výnimočný reflexívny zákrok a gól z toho nebol. V 50. minúte si Balič zdarne zasekol a odcentroval pred malé vápno. Ramirez trafil priamo do miest, ktoré okupoval brankár. V 51. minúte vypálil zdiaľky k žrdi Vidá a nechal vyniknúť gólmana Popradu. V 57. minúte si Balić nabehol na dlhú prihrávku za obranu. Loptu si posunul a vystrelil okolo vybehnutého Maleca - 2:0. V 71. minúte ostal v malom vápne Kružliak, no Malec sa zaskvel. V 78. minúte sa zoči voči Malecovi ocitol Schäfer. Vystrelil okolo neho, lenže lopta trafila žrď, prešla po čiare a od Maleca sa odrazila preč. V 82. minúte dobre zakončil aj Gallovič. Száraz predviedol dôležitý zákrok a skóre sa nemenilo. Dunajská Streda zdolala Poprad 2:0 a je v semifinále Slovnaft Cupu.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu