Spartak Trnava   -   MŠK Žilina

3 : 3, 4:1 pen.(2:0, 3:3)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 3.83 - 3.13 - 2.07

Trnava porazila Žilinu a pošesté vyhrála Slovenský pohár

Fantastický duel si pre fanúšikov pripravili hráči Trnavy a Žiliny. Stretli sa vo finále Slovenského pohára a veruže sa bolo na čo dívať. Spartak viedol po polčase 2:0, po zmene strán pridal aj tretí zásah. Šošoni sa však nevzdali a veľmi rýchlo sa dostali do zápasu vyrovnaním na 3:3. O všetkom sa napokon rozhodovalo v penaltovom rozstrele, šťastnejšia bola Trnava najmä vďaka brankárovi Rusovovi, ktorý 119 minút sedel iba na lavičke.

V zápase chýbal na strane vlaňajšieho majstra Grendel, hostia nastúpili prakticky v plnej sile. Gól padol najprv po hlavičke Janečku, ale pre ofsajd sa skóre meniť nemohlo. Viackrát bol zápas prerušovaný pre dymovnice a zlú viditeľnosť vyčínaňím publika, po prestávke však prišiel aj regulérny gól andelov. Bežala 20. minúta, Miesenböck využil dobrú nahrávku a otvoril skóre - 1:0. Šošoni sa nevedeli poriadne dostať do zápasu, nepomohlo im ani ďalšie prerušenie, tentoraz pre obliatie pivom asistenta rozhodcu. Trnava po vynútenej pauze pridala smerom dopredu a mohlo sa meniť skóre, no Volešák skvele zachránil. V závere polčasu však predsa len prišiel gól, pretože Markoski nedal šancu Volešákovi a bolo 2:0.

S týmto gólom sa išlo šošonom do šatne len veľmi ťažko, ale po prestávke bolo ešte horšie. Hneď po zmene strán trafil presne opäť Markoski a bolo už 3:0. Andeli sa už videli na piedestáli s pohárom v rukách, no zápas sa ešte nekončil. Naopak, všetko to len začalo, pretože Žilinčania sa nevzdali. Peknou hlavičkou znížil na 3:1 Balaj, po hodine hry mohol vrátiť svoj tím do zápasu Káčer, ale z priameho kopu nedal. Boženík ho ale nahradil v streleckej potencii a k žrdi upravil na 3:2. To však nebolo o všetko, o dve minúty vyrovnal Balaj na 3:3 a krásny zápas sa dostal akoby na začiatok. Šancu na zmenu skóre mal neskôr Yilmaz, útočník Trnavy však zblízka hlavičkoval iba do rúk Volešáka.

V nadstavenom čase mohol rozhodnúť z priameho kopu striedajúci Pekár, ale žilinského brankára neprekonal. A tak sa šlo do predĺženia, ten istý hráč zamestnal Volešáka tak, že ten musel vyrážať na roh. O niečo neskôr nedal Škvarka a hráčom už viditeľne dochádzali sily. Šlo sa na penalty, do duelu ešte predtým naskočil brankár Rusov, ktorého tam poslal tréner Ščasný len kvôli rozstrelu.

A podarilo sa mu vychytať dve rany súpera, neuspeli Káčer a Boženík. Keďže pokus Abena bol presný, Trnava mohla rozpútať s fanúšikmi na ihrisku kontroverzné oslavy. Vybojovala si miestenku do Európskej ligy napriek tomu, že v lige to nie je žiadna sláva, ale po majstrovskom titule majú po roku ďalšiu trofej. Hostia musia ešte zabrať, pretože sa im komplikuje účasť v pohároch a ešte o ňu zabojujú s Ružomberkom.
Autor: Ľubomír Hudačko