05.04.2016 18:30 CET
0 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:0

Slovan a Žilina vstúpili do semifinále Slovnaft Cupu bez gólov. Aktuálne druhý celok fortunaligovej tabuľky remizoval s vicemajstrom 0:0

Prvá vážna situácia prišla v siedmej minúte. Milinkovičovu strelu z voleja zrazil Vavro. O minútu zvonila za Volešákom žrď. Zreľák sa pri koncovke pošmykol a trafil loptu slabo, no brankár Žiliny reagoval pomaly a iba sledoval, ako sa lopta odrazila od ľavej tyče. V deviatej minúte mohol Zreľák postupovať sám na bránu, vysokú loptu si ale nestihol dobre prebrať. Savičevič zas namieril tesne nad brvno. V 22. minúte Mazáň poslal center do stredu šestnástky, kde sa v súboji so Sekuličom presadil Paur. Útočník hostí strieľal volejom, no loptu Sekulič ešte trochu zrazil, vďaka čomu zasiahol Mucha. V 26. minúte mohli hostia otvoriť skóre. Michlík centroval z rohu a hoci brankár belasých kričal, loptu nezasiahol a tá tesne minula žrď. V 35. minúte Kubík v páde hlavičkoval nad. V 42. minúte sa Mazáň ocitol sám proti gólmanovi Slovana. Žilinčan vypálil tesne nad protiľahlý horný roh. V závere polčasu strieľal aj Milinkovič. Tečovaný pokus mohol do prázdnej brány usmerniť Zreľák, ale loptu zasiahnuť nestihol.

V 48. minúte vypálil z prvej Michlík, ale iba do stredu brány. V 52. minúte hlavičkoval Crnkič, Vavro však v poslednej chvíli odvrátil. V 57. minúte Zreľák zblízka vo vyloženej pozícii mieril hlavou nad. V 79. minúte Crnkič vysúval kolmicou Kubíka, ktorý spadol. Rozhodca napriek protestom belasých penaltu nezapískal. V 89. minúte zrazený pokus Oršulu namieril Zreľák s prispením teču brániaceho hráča tesne vedľa. Po rohu hlavičkoval Saláta a Volešák jeho pokus s vypätím všetkých síl vyškriabal spod brvna. V nadstavenom čase zakončoval Milinkovič. Volešák vyrazil a Mabouka odvrátil na roh. Domáci reklamovali Maboukovu ruku, penalta však z toho nebola ani tentoraz.

V prvom semifinálovom dueli medzi Slovanom a Žilinou sa v Bratislave zrodila bezgólová remíza 0:0. Výhodu domáceho prostredia bude mať v odvete Žilina.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu