Trenčín obhájil prvenství v poháru a má na dosah další double

Vo finále Slovnaft Cupu ročníka 2015/2016 dominovali Trenčania, ktorí v Trnave porazili Slovan Bratislava 3:1 (0:0) a tešia sa zo zisku cennej trofeje.

Hneď v úvode sa do sľubnej situácie dostal Slovan, ale obrana AS Vitteka eliminovala. Na opačnej strane padala lopta k osamotenému Berovi. Mladému útočníkovi chvíľu trvalo, kým ju spracoval a belasí sa ubránili. Kubíkove nebezpečné zakončenie zvnútra šestnástky zblokoval brániaci hráč. Prvú strelu na bránu v zápase vyslal spoza veľkého vápna Milinkovič, Šemrinec bez problémov kryl. Medzi tri žrde nevošla inak dobrá strela Skovajsu. Zápas potom musel byť prerušený, pretože fanúšikovia Slovana nahádzali do šestnástky belasých pyrotechniku. Tá dymila a vybuchovala. V 28. minúte Kessel sprava nabil nabiehajúcemu Berovi, ktorý trafil vzdialenejšiu žrď. Pas našiel vpredu Zreľáka. Adam sa pokúsil prehodiť Šemrinca, ale loptu nedvihol dostatočne a tá skončila v rukách trenčianskeho gólmana. Veľmi nebezpečne vyzerala hlavička Salátu. Mierila iba tesne vedľa.

V 53. minúte dostal kolmicu za obranu Trenčína Zreľák. Posunul si loptu okolo brankára a ľavačkou poslal loptu do opustenej brány - 1:0 pre ŠK. Ofsajd nebol odmávaný pri kontre Slovana, na konci ktorej zakončoval Vittek. Jeho pokus bol však zblokovaný. Po dlhej lopte Schet hlavou nabil Berovi, a ten zvnútra šestnástky pozdravil tribúny. V 77. minúte obrana belasých nedokázala zastaviť pozemný center z ľavej strany. Lopta prešla až k Maierhoferovi, ktorý ju ešte chladnokrvne zastavil a napálil z niekoľkých metrov pod brvno - 1:1. V 85. minúte prekvapil Muchu po priamom kope spoluhráč, ktorý zahlavičkoval do brvna vlastnej brány. V 87. minúte Trenčín zužitkoval hernú prevahu. Po rohu AS nasledovala hlavička k vzdialenejšej žrdi. Tam stál Van Kessel a dotlačil loptu dnu - 2:1 pre hostí. V nadstavenom čase, keď hral Slovan vabank a vpredu zakončoval aj gólman Mucha, sa k lopte dostali Trenčania. Podnikli kontru a Kessel zakončil do opustenej brány, kam sa Mucha nestihol vrátiť - 3:1.

AS Trenčín vyhral i svoj ôsmy pohárový zápas v rade a vo finále Slovnaft Cupu porazil ŠK Slovan Bratislava 3:1 (0:0).

Autor: Dušan Guman / dajto.sk, onlajny.eu