21.04.2015 17:30 CET
0 : 1
(0:1)

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 0:1

Prvým finalistom Slovnaft Cupu sa stal celok AS Trenčín. Favorizovaní Považania ako lídri fortunaligovej tabuľky zvíťazili aj na pôde posledného celu súťaže 1:0.

Pre Trenčín je to prvá účasť vo finále Slovenského pohára vôbec. Trenčín do Bystrice cestoval s náskokom dvoch gólov, pretože na domácom ihrisku zvíťazil nad vojakmi 2:0. Strelcom víťazného zásahu pod Urpínom bol tentoraz Jairo.

Trenčania mali nahrané a vedeli to i diváci, ktorých prišlo na štadión iba pár. Domáci sa snahy o otvorenú vojnu zdržali a čakali najmä na rýchle kontry. Obraz hry bol teda taký, že loptu držal Trenčín a prvú šancu si vypracovala Dukla. V 7. Minúte Klačan netrafil loptu a hneď nato z uhla Balkovu strelu zlikvidoval Šemrinec. Trenčanom chýbala lepšia finálna prihrávka. V 21. minúte zdiaľky pálil Van Kessel. Ďurčo sa musel poriadne natiahnuť a loptu z Holanďanovej kopačky vyrazil.Veľmi nebezpečný bol Berov pokus v 27. minúte. Skončil však vedľa žrde. Už o dve minúty nato zakončil rýchly protiútok Van Kessel nepresne. Ale o pár sekúnd nato po chybe domácej obrany umiestenou strelou otvoril strelecký účet hostí Jairo. Brankár Ďurčo v 32. minúte kryl strelu Bera.

Po zmene strán skúšala Dukla pritlačiť a občas sa jej to darilo. V 57. minúte už diváci kričali gól, asi z 22 metrov Faško skvele vypálil a lopta rozvlnila sieť, ale iba vďaka napínacej žŕdke za bránkou. V 74. minúte si ďalekonosnú strelu Faško zopakoval a prinútil Šemrinca k poriadnemu zákroku. Trenčania však celkovo bránili pozorne a zápas už dotiahli do víťazného konca. V 80. minúte mohol ešte výsledok skrášliť Van Kessel. Trenčín zvíťazil v Banskej Bystrici 1:0 (1:0) a stal sa finalistom aktuálneho ročníka Slovnaft Cupu.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk