08.04.2014 17:30 CET
1 : 3
(1:2)

FK Senica - Slovan Bratislava 1:3

Nádej na double je na spadnutie, veď Slovan si v prvom semifinále nadrobil aj za druhý zápas a tromi gólmi zničil domácu Senicu. Tá predviedla katastrofálnu defenzívu, neraz sa mohli belasí sami seba pýtať, kam to Šullovi vsietia. Do odvety tak pôjde Slovan v pohode.

Domáci mali pred súperom veľký rešpekt a hrali bez ladu a skladu. Možno mali v hlavách aj súdržnosť s Tomášom Kóňom, ktorému vyjadrili solidaritu. Po štvrťhodine v každom prípade bolo vymaľované, pretože Vittek zblízka zavesil pod brvno a potom skvele trafil aj Peltier a bolo 0:2. Potom sa hra v poli vyrovnala a Senici sa podarilo do konca prvého dejstva znížiť. Po faule na Opielu v pokutovom území odpískal hlavný rozhodca v 31. minúte jedenástku, ktorú premenil Piroska a aspoň kozmeticky upravil stav. V prvom polčase to ale bolo všetko.

Veľmi sa Záhorákom po zmene strán nedarilo, chcelo otvoriť obranu na to, aby mohli vyrážať do brejkov, ale opak bol pravdou. Oveľa viac z hry mali belasí a mohli pridať ešte 3-4 čisté góly. Soumah s Milinkovičom viedli útoky veľmi sľubne, Vittek ale čakal na nahrávky márne a väčšinou sa stihla obrana vrátiť. Ale nestalo sa tak v 61. minút. Tam zobral loptu neistému stopérovi Gavovi hosťujúci Soumah a svoj samostatný únik na Šullu okorenil gólom - 1:3. Brankár domácich následne podržal svoj tím ešte pri ďalších únikoch aktívneho Soumaha a striedajúceho Mészárosa. Slovan triumfoval na Záhorí celkom jednoznačne a len zázrak by ich pripravil o finále Slovnaft cupu. Senica by musela vsietiť minimálne tri góly na jeho ihrisku.

Autor: Ľubomír Hudačko