16.04.2013 16:30 CET
1 : 1
(0:0)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:1

Prvým finalistom Slovenského pohára je MŠK Žilina. Tá má teda šancu na obhajobu titulu a finále si zahrá už tretíkrát v rade. Pomohla jej k postupu aj remíza 1:1 v Trnave.

Už v 1. minúte pohrozil Majtán, no Rusov jeho hlavička chytil a o päť minút pohrozil nepresnou strelou po rohu hosťujúci Škvarka. Žilina bola aktívnejšia, ale mušku mala vychýlenú. Strelou skóre nezmenil ani Mabouka, pretože pálil príliš vysoko. V 24. minúte ale mohli udrieť domáci. Dobrá akcia skončila vyboxovaním Dúbravku po strele Augustíniho a keď sa nepresadil ani Schranz, skóre sa nemenilo. Po polhodine hry sa v dobrej možnosti nepresadil Pich. Kým si loptu spracoval, tak ho obrana i Rusov spacifikovali a neinkasovali. V závere polčasu nedal gól ani Barčík, mieril len vedľa a tak sa šlo do kabín za bezgólového stavu.

Po zmene strán však tímy ožili. Žilina si vynútila rohový kop a aj keď po ňom ešte Majtán nedal, v šanci sa ocitol veterán Leitner nesklamal. Opäť preukázal zvláštny čuch na góly a poslal loptu do siete po prepadnutej lopte - 0:1. Zdalo sa, že tým v podstate otvoril brány k finále SP. Lenže domáci sa vrhli do útoku a vybojovali pokutový kop. Akakpo fauloval Saba a Hodúr šancou na vyrovnanie nepohŕdol - 1:1. Andeli boli na koni a Dúbravka následne musel hasiť šancu Šulca. Spoločne s obranou si poradil. Po hodine hry to mohlo byť pre domácich veselšie. Sabov center ale zblízka do brány nikto nezakončil. Na druhej strane mali domáci šťastie pri strele šošonov, ktorá smerovala do žrde. Keď v závere definitívne nerozhodol Pečovský, on a jeho spoluhráči sa aj tak môžu tešiť z tretieho finále SP v rade.

Autor: Ľubomír Hudačko