07.03.2012 17:30 CET
2 : 0
(0:0)

Senica pôjde do odvety s dvojgólovým náskokom

Výbornú východiskovú pozíciu si pred odvetou vytvorila Senica, keď porazila v prvom štvrťfinálovom zápase Slovan Bratislava na domácom trávniku 2:0.

Vo svižnom zápase sa do prvej šance dostával Černý, ale zastavil ho ofsajd. O päť minút bol v možnosti Diviš, ale zakončil iba do bočnej siete. V 13. minúte strieľal nad Blackburn. Po štvrťhodine hry sa šanca na gól núkala opäť, najprv Putnocký dobre zasiahol po šanci Blackurna, Černý trafil brvno a Ďuricov pokus chytil opäť gólman belasých. Opäť bol pri chuti Blackburn, tentokrát v 27. minúte, ale hlavičkoval len tesne nad. Slovan sa do výraznejšej šance nedostal a tak prvý polčas skončil bez gólov.

Domáci chceli potvrdiť nadvládu z prvého polčasu a tak sa vrhli do útoku aj v štyridsaťpäťminútovke číslo dva. Lenže ukazoval sa aj Slovan, ale v 55. minúte sa menilo skóre a tešili sa Seničania. Rohový kop sa dostal až na zadnú žrď, kde číhal Gajdošík a koníčkom prekonal obranu aj brankára Putnockého - 1:0. V 57. minúte vyskúšal Boleka Halenár, ale nemal šťastie na to, aby vyrovnal. Neskôr mohol zvýšiť vedenie Diviš, ale nedal vo veľkej šanci. V 71. minúte nedal po peknej akcii ani Blackburn. Päť minút pred koncom sa po perfektnej nahrávke vyhol ofsajdu Diviš a svoj nájazd bezpečne premenil - 2:0. Výbornú východiskovú situáciu pred odvetou si tak zaknihovala Senica.

Autor: Ľubomír Hudačko