2:3 pen.
(?:?, bez prodloužení)
statistiky zápasu nejsou k dispozici

AS Trenčín - Slovan Bratislava v základnej hracej dobe 1:1, na penalty 2:3.

Napínavý a dramatický duel 3. kola Slovenského pohára napokon vyústil v postup belasých. V riadnom hracom čase sa zápas skončil remízou 1:1, v penaltovom rozstrele mali pevnejšie nervy, potrebné šťastie zverenci trénera Jarolíma a postúpili ďalej.

Domáci AS vyletel na súpera hned od začiatku. Šance sa zľakol Štefánik, keď to už prekombinoval, neuspel ani Depetris. V 6. minúte strieľal Grendel mimo brány. Keď sa už zdalo, že viaceré šance si v najbližších minútach bude vytvárať domáci tím, prišla gólová radosť belasých. V 21. minúte sa k lopte dostal Ivana, potiahol ju po pravej strane, našiel Kordiča a ten z prvej otvoril skóre - 0:1. Domáci sa pokúšali odpovedať pri šanci Hlohovského, ale jemu najprv vypichol loptu Jánošík a neskôr nevyzrel na Putnockého. Po polhodine sa črtala podobná šanca, ako pri vedúcom góle, Kordič tentokrát proti Volešákovi neuspel. V šanci bol aj Depetris, správnu mušku iba hľadal. Podobne pochodil aj Horváth, Putnocký nemal problém, ale v 35. minúte už bolo vyrovnané. Nevyznamenal sa Saláta, Fanendo našiel Horvátha, ktorý brankára hostí prekonal, no na čiare ho nahradil Guédé. K strele sa však dostal Depetris a ten už nemal problém skóre vyrovnať na 1:1. O minútu to už mohlo byť pre domácich ešte krajšie. Hlohovský síce nadvakrát, ale predsa zakončil a trafil brvno hosťujúcej brány! V závere polčasu dal Kiss druhý gól, rozhodca bol proti; ofsajd. Ešte sa pokúšal presadiť Fanendo, bránu netrafil.

Druhé dejstvo začalo opatrne. Z otočky to skúšal najprv aktívny Hlohovský, neskôr mala prácu obrana aj pri príležitosti Depetrisa. Táto dvojica obranu zamestnávala aj naďalej, najmä Saláta sa musel mať na pozore. Nepresné prihrávky AS Trenčín dávali nádej na to, aby remízový stav ostával aj naďalej. K slovu sa po odmlke dostal Ivana, jeho strelu Volešák kryl. Strhnúť vedenie na svoju stranu sa snažil Saláta, z rohu hlavičkoval nad. Zakombinoval aj Guédé, dobre našiel Ivanu, ale ten len tesne minul svätyňu Volešáka. V 78. si snažil penaltu vypýtať Šebo, ale rozhodca mu na pád neskočil. Do šance sa pochybe obrany dostal aj Čogley, ale Trenčín sa vedenia neujal. Nebolo tomu tak ani v posledne šanci riadneho hracieho času, opäť svoj tím podržal Putnocký, po strele Mazana. Duel sa tak skončil nerozhodne 1:1 a na rad prišiel penaltový rozstrel.

V ňom sa domácim hráčom najprv vôbec nedarilo. Neuspel Depetris, neskôr ani Horváth, naopak, presadil sa Žofčák a Ivana. Lenže v ďalšej sérii sa karta obrátila. Gól dal Hlohovský, aj Ševela, za Slovan nedal Pečnik a Grendel. Rýchlu smrť však napokon aj tak vyhrali hráči z hlavného mesta, nešťastným hráčom bol Fanendo a katom Šebo. Ďalšie kolo teda čaká obhajcov titulu.

Autor: Ľubomír Hudačko